Prečo nemôžete vykonať čistú inštaláciu systému Windows 10 pre systémy Windows 7 a 8

Čistú inštaláciu Windows na vopred naformátovaný disk je už dlho považovaná za účinný spôsob, ako radikálne vyriešiť všetky problémy, ktoré sa nahromadili v procese pomocou predchádzajúcej verzie operačného systému. Vytvárajte záložné kópie všetkých dôležitých údajov, vytvorte zoznam nainštalovaných programov, úplne vyčistite pevný disk a potom preinštalujte systém Windows a spustite život počítača od začiatku. Čo môže byť jednoduchšie?

Avšak tí majitelia licenčných verzií Windows 7 a 8, ktorí sa rozhodnú vykonať podobný postup pre inováciu na systém Windows 10, budú čeliť nepríjemnému problému. Inštalovaný operačný systém stratí aktiváciu a stane sa nelicencovaný. Mimochodom, môžete skontrolovať aktuálny stav aktivácie v systémových nastaveniach na adrese: “Nastavenia” → “Aktualizácia a zabezpečenie” → “Aktivácia”.

Aktualizácia a aktivácia systému Windows 10

Faktom je, že počas inovácie cez existujúce inštalačného systému sa objaví na aktiváciu a prenáša ho do Windows 10. Avšak, ak sa pokúsite vykonať čistú inštaláciu systému Windows 10, stretnutie s tým, že vaše existujúce kľúče (celkom oprávnene) z predchádzajúcej verzie systému na nová verzia už nie je vhodná. Microsoft rozpoznal tento problém na jednom z jeho blogov. Je zvláštne, že to bolo vykonané až teraz, a nie dávno pred vydaním Windows 10.

Takže ak je všetko jasné s otázkou “Kto je na vine?” Zostáva odpoveď na otázku “Čo mám robiť teraz?”. A to vám môžeme poradiť.

  • Ak používate systém Windows 7, 8 alebo 8.1, nepokúšajte sa vykonať čistú inštaláciu novej verzie operačného systému. Počkajte, kým systém Windows 10, ktorý ste vyhradili, sídli prostredníctvom aktualizačného systému. V extrémnych prípadoch môžete vytlačiť z frontu metódou popísanou v tomto článku.
  • Ak ste už nainštalovali systém Windows 10 od začiatku a stratili ste aktiváciu, musíte začať znova. To znamená, že prevziať a nainštalovať predchádzajúcu verziu vášho operačného systému, aktivovať ju pomocou licenčného kľúča a počkajte, kým systém Windows 10 príde obvyklým spôsobom.
  • Ak získate systém Windows 10 správnym spôsobom, aktivuje sa automaticky a váš starý produktový kľúč je viazaný na novú verziu systému Windows. Potom ju budete môcť opätovne nainštalovať akýmkoľvek spôsobom, vrátane úplne znova – aktivácia sa neuskutoční.

Som si istý, že po prečítaní týchto informácií o komplikovanosti inštalácie systému Windows 10 budete mať túžbu povedať niekoľko priateľských slov spoločnosti Microsoft. Môžete to urobiť v komentároch. Dúfajme, že čítajú.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 41 = 43