Program Google Desktop – miniaplikácie pre Windows, ktoré doteraz používam

Chcem zdieľať pohodlný program, ktorý ma každý deň viac ako tri roky ušetrí veľa kliknutí. Ide o program Google Desktop s miniaplikáciami Gmail a dokumentmi Google. Teraz takmer všetky širokouhlé monitory a niektoré nemajú, takže “obeť” obrazovky je odôvodnená funkcionalitou.

Stiahnite si aplikáciu Google Desktop pomocou archívu miniaplikácií. Rozbaľte archív, nainštalujte a spustite program. V nastaveniach sú zahrnuté: “bočný panel” a “vždy nad ostatnými oknami”. Nainštalujte miniaplikácie spustením príslušných súborov s príponou gg – objavia sa v bočnom paneli.

Tu sú niektoré moje Widgety:

image02

1. Gadget Gmail. Je plne funkčný, všetky základné funkcie poštového klienta sú vždy v očiach a vo vzdialenosti jedného kliknutia – môžete: odpovedať, vyhľadávať, písať nové listy, zobrazovať korešpondenciu, zobrazovať všetky zložky. Keď sa v službe Gmail zobrazí nová správa, automaticky sa zobrazí v miniaplikácii. To je veľmi výhodné a znižuje množstvo kliknutí počas práce v službe Gmail – existencia programu Google Desktop v počítači je oprávnená iba týmto widgetom.

Dokonca som presmeroval svoju firemnú poštu do služby Gmail. Ak používate iba program Outlook, písmená často nepoznáte. Vždy je potrebné, aby bola spustená a je potrebné ju otvoriť zakaždým, keď si prečítate list.

Od januára 2014 tento gadget prestal pracovať. Ak niekto nájde spôsob, ako urobiť to, čo by si zarobil, napíšte do komentárov.

2. Widget Kalendár Google. Môžete vytvoriť udalosti jedným kliknutím: “Vytvoriť novú udalosť” a napísať napríklad “Večera s Michailom zajtra o 11.00”. Widget rozpozná čas a slovo “zajtra” a správne pridá udalosť do kalendára Google. Ak kliknete na položku Zobraziť kalendár, otvorí sa na paneli. Tento kalendár je prirodzene synchronizovaný s vašimi zariadeniami Android.

3. Widget Dokumentov Google. Môžete otvoriť vyhľadávanie, sťahovať a vytvárať dokumenty. Posledná funkcia otriasa pracovnou kapacitou, ale je ľahké ju opraviť.

Dali sme rozšírenie pre Firefox – Redirector a vytvorili v jeho nastavenia pravidlo:
Príkladová adresa URL: https://docs.google.com/MiscCommands?command=newdoc
Zahrnúť vzor: https://docs.google.com/MiscCommands?command=newdoc
Presmerovanie na: https://docs.google.com/document/create
Typ vzoru: zástupný znak

4. Vyhľadávací widget umožňuje vyhľadávať všade s veľkým počtom možností.

image00

5. Ďalšie miniaplikácie: hodiny, výmenné kurzy, novinky, widgety RSS, kalkulačka, počasie, obrázky, systémové monitory, správcovia súborov. Pridal som ich do archívu – zrazu niekto príde vhod. Pred uzatvorením bolo pre panel vytvorených veľký počet rôznych widgetov (aj keď väčšina z nich bola zbytočná), ale všetky z nich tiež zmizli do zabudnutia a dokonca ich nájdenie je už problematické.

Zo všetkého potrebujem Weather Widget, ale prestala fungovať – ​​ak niekto obnoví výkon alebo nájde náhradníka, budem vďačný. Ak otvoríte súbor aplikácie Widget v programe Poznámkový blok, môžete upraviť kód – je to menej jednoduché.

Program Google Desktop stratil podporu a stal sa nedostupným na prevzatie dňa 14. septembra 2011. Podpora a vývoj widgetov pre systém Windows 7 bola tiež minimalizovaná, ale nikdy nebola skutočne použiteľná miniaplikácia. A teraz sa zdá, že na veľkých počítačoch nie sú podobné programy – aj keď, ako ukázalo systém Android, sú gadgety-widgety pohodlné.

Ak poznáte viac podobných programov, napíšte ich do komentárov.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 5 =