Windows 8 için en iyi “Başlat” düğmelerinin seçimi

Geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen Windows 8’in son versiyonu, dünya gezegeninin popülasyonunu iki rakip partiye böldü – “koşucular” ve “metropoliteli”. Birincisi, sevdikleri düğmelerini kaybetme acısını iyileştiremez, ikincisi sistemin yeni arayüzüne hakim olmaktan oldukça mutlu olur ve herhangi bir problem yaşamaz.

Başlat düğmesinin hayranları için hayatı kolaylaştırmak ve değiştirmek için çeşitli yollar sunmak istiyoruz. Birkaç düzine benzer yardımcı programdan sadece en iyisini seçtik. Evet, bu kutsal düğmenin tam bir reenkarnasyonu değil, ama yine de …

Windows 8 için en iyi

Win8StartButton

Win8StartButton, sistemin eski ve yeni sürümlerinden en iyi şekilde yararlanıyor. Sisteminizin görev çubuğuna Başlat düğmesi ekler, ancak görünüm ve temel işlevleri yeni Windows 8 başlangıç ​​ekranına çok benzer. Düğmeye tıkladığınızda, hemen sonuç almak için istediğiniz öğenin adının birkaç harfini girmenin yeterli olduğu bir menü görüntülenir. Bu program, ana menüye sahip olmak isteyen ve aynı zamanda yeni sistemin yeteneklerini terk edemeyen tüm kullanıcılara önerilebilir.

Start8

Stardock’dan Start8, “Windows 8 için Başlat menüsüne en iyi alternatif”. Bu yardımcı program, klasörlere tek tıklamayla arama ve erişim desteği ile iyi tasarlanmış ve güzel bir arayüz sunar. Belgelerim, Görüntüler, Müzik ve benzeri. Ayrıca, Windows 8’deki tüm bu döşemelerin büyük bir hayranı değilseniz, Start8 ile bilgisayarın doğrudan masaüstü moduna yüklendiğinden emin olabilirsiniz. Bir kullanıcı için lisans 5 $, 30 günlük deneme erişimi var.

Başlangıç ​​geri

Bu yardımcı program hala geliştirilme aşamasındadır, ancak oldukça umut verici görünüyor. Başlat menüsünün görünümünü değiştirebilir (başka bir simgenin seçimi de dahil olmak üzere), doğrudan masaüstü moduna indirebilir ve Windows 8’deki diğer arabirim yeniliklerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Klasik Kabuk

Klasik Kabuk, Windows Vista ve Windows 7’nin yeni menüsünü sediman olarak algılayan kullanıcılar için tamamen Windows XP’nin tamamen canonic ve saf tarzını yeniden oluşturmak için yaratıldı (evet, işte bu!). O zamandan beri, öncelikler değişti ve şimdi Klasik Kabuk, Windows 8’de yedi parçanın veya bir parçanın donatılmasına yardımcı oluyor.

Program, kaplamalar ve ana menü sisteminin görünümünü ve davranışını değiştirebileceğiniz çok sayıda ayar için desteğe sahiptir. Buna ek olarak, program, Explorer, Internet Explorer vb. Geliştirmek için birçok ek özelliğe sahiptir, ancak bu makalenin kapsamının çok ötesindedir.

Sonuç olarak, sadece sol alt köşedeki geleneksel düğmeye geri dönmek için acele etmemeyi ve yeni UI Windows 8 ile deneme yapmak için birkaç gün denemeyi önerebiliriz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + = 5