8 błędów w pielęgnacji skóry wokół oczu

Zacznij opiekować się skórą wokół oczu w wieku dorosłym

Złudzenie, z którego musisz się najpierw pozbyć. Zapobieganie problemowi jest łatwiejsze niż wydawanie dużej ilości energii i pieniędzy na jego rozwiązanie. Dbanie o skórę wokół oczu powinno mieć co najmniej 18 lat. W przypadku młodych dziewcząt należy zadbać o skórę od momentu rozpoczęcia używania tuszu do rzęs.

Uważają, że pojawienie się zmarszczek jest genetycznie ustanowione i walczyć z nimi bezsensownie

Tak, jesteśmy jak nasi rodzice i mamy podobny zestaw genów. Ale nasi rodzice nie mieli okazji zająć się skórą od najmłodszych lat. I nie wiemy, jak mogliby wyglądać, gdyby mieli tę samą wiedzę i taki sam szeroki wybór troskliwych kosmetyków, jakie mamy dzisiaj. Jeśli świadomie zadbasz o skórę, możesz pokonać wszelkie predyspozycje genetyczne – wnioski wyciągnięte z własnego doświadczenia.

Użyj zmywacza do twarzy jako zmywacza do makijażu

Jaka jest różnica między tymi funduszami? Preparat do mycia skóry twarzy rozpuszcza zanieczyszczenia: kosmetyki dekoracyjne i tłustą skórę. Skóra wokół oczu praktycznie nie ma porów, w związku z tym nie ma na niej tłuszczu. Środek do usuwania skóry twarzy wysusza okolicę oczu, co prowadzi do utraty wilgoci i szybszego pojawiania się zmarszczek.

Środki do usuwania makijażu z oczu, wręcz przeciwnie, rozpuszcza tylko kosmetyki dekoracyjne. Utrzymuje niezbędną równowagę wilgoci w skórze, dodatkowo ją zmiękczając i nawilżając.

Nałóż krem ​​wokół oczu, od pudełka po pudełko

Osoba miga 10 000-40 000 razy dziennie. Ponadto wyraz twarzy stwarza dodatkowe obciążenie dla skóry wokół oczu. Kobiety prawie codziennie tworzą i napinają skórę. Tak więc ten obszar wymaga regularnej, codziennej opieki. Minimalny program to krem ​​nawilżający rano i wieczorem. Jeśli pracujesz na komputerze przez długi czas, łagodzący żel dla skóry wokół oczu pomoże Ci zrelaksować oczy. Ten żel ma działanie chłodzące. Szybko rozładuje napięcie i zmęczenie z oczu.

Używaj tylko jednego produktu do pielęgnacji skóry

Na przykład przeszkadzają ci cienie pod oczami. Kupujesz specjalny żel z wałkiem, aby rozwiązać ten problem – i nic więcej. Takie narzędzia są zaprojektowane do spełnienia określonego zadania – w celu zmniejszenia cienie pod oczami. Nie nawilżają skóry i nie zapewniają odpowiedniej pielęgnacji. Dodaj do tych produktów krem ​​nawilżający do skóry wokół oczu.

Błędem jest nakładanie kremu wokół oczu

Wielu narzeka, że ​​nie mogą używać kremów wokół oczu, ponieważ powieka puchnie. Takie sytuacje powstają z powodu niewłaściwego zastosowania.

Faktem jest, że jakikolwiek krem ​​lub żel na skórze wkrada się w promieniu około 1 cm. Kiedy nakładamy krem ​​blisko rzęs, dostaje się on do obrysu rzęskowego i do samego oka. Powoduje to podrażnienie lub obrzęk.

Krem należy nakładać na kostki oczne, w żadnym wypadku na poruszającą się górną powiekę lub woreczek pod oczami, w pobliżu rzęs. Wyjątek – te fundusze w instrukcjach, do których zaleca się aplikowanie na powieki telefonu.

Layfak: nałóż krem ​​pod oczy na obszar tak zwanego trzeciego oka. W ten sposób spowolnisz pojawianie się zmarszczek w tym obszarze i zmniejszysz dostępne.

Rozciągnij skórę wokół oczu

Działanie to prowadzi również do przedwczesnego starzenia się skóry. Stosując krem ​​na linie do masażu, zwiększasz skuteczność wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych.

  • Na palcu serdecznym zbieramy niezbędną ilość kremu – mniej więcej od główki zapałki.
  • Rozprowadzamy ilość kremu na palcu serdecznym drugiej ręki i nakładamy plamkę wokół oczu.
  • Umieszczamy pierwszy punkt w zewnętrznym kąciku oka, a następnie – kilka kropek pod okiem do mostka nosa, a następnie – z mostka nosa pod brwiami.
  • Lekkimi ruchami, bez rozciągania skóry, pocieramy krem ​​w tym samym kierunku: od zewnętrznego kącika oka do mostka nosa i od mostka nosa pod brwiami.
  • Nie nakładaj kremu na ruchomą powiekę i blisko rzęs.

Używaj masek snu tylko podczas podróży

Nawyk spania z maską do spania każdego dnia zmniejsza obciążenie oczu. Kiedy śpimy, światło dostaje się do siatkówki oka, nawet gdy powieka jest zamknięta. Maska nie uwzględnia światła wpadającego do oczu, co prowadzi do rozluźnienia mięśni wokół oczu, do głębszego snu i wysokiej jakości odpoczynku. Spróbuj, różnica jest zauważalna niemal natychmiast – śpisz dużo lepiej i wyglądasz na wypoczętą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 − = 41