Czy potrzebuję folii ochronnej na ekran smartfona

Nowoczesne flagowe smartfony są drogie i piękne. Nie ma nic straszniejszego niż znalezienie zadrapania na inteligentnym ekranie nowego urządzenia. Jako ekonomiczny ekran ochronny na smartfony wykorzystujemy folię ochronną. Często użytkownik, który kiedyś wkleił film do jednego z jego wcześniejszych urządzeń, kontynuuje swoją bezwładność, aby zrobić to z każdym nowym zakupionym smartfonem. Ale postęp nie stoi w miejscu.

Zazwyczaj folią ochronną jest cienki arkusz plastiku, cięty pod profilem określonego modelu smartfona. Istnieją również spacje – prosty prostokątny arkusz z oznaczeniem siatki, który jest oferowany do wycinania się. Jednocześnie należy starannie przygotować powierzchnię ekranu i wyświetlać wyjątkową dokładność podczas klejenia. Mówiąc najprościej, proces nie jest najciekawszy, aw ostatnich latach również opcjonalny.

Jeśli nie mówimy o bardzo ścisłym kitayfonah budżetu, a następnie jako osłona ekranu nie służy żadnej z tworzyw sztucznych, nawet porysowany przez paznokcia oraz solidne i niezawodne szkło. Słyszałeś o Corning Gorilla Glass w każdej reklamie kolejnego flagowego od renomowanego producenta. Corning produkuje zmodyfikowaną wersję tego materiału z roku na rok, a Gorilla Szkło 3, lepsza wytrzymałość szkła Gorilla 2 do 40% została wprowadzona w 2013 roku.

Jeśli mówimy o względnej sile, to w skali porównawczej takie materiały znajdują się teraz blisko diamentu. Ale tu jest nieszczęście – z jakiegoś powodu przyklejono folię ochronną do ciężkiego szkła. A ten film z kolei nie jest tak silny i jest okaleczony przez okrzyki.

W rezultacie, użytkownik nadal zobaczyć nowe rysy pojawiające się na folii ochronnej i uważa, że ​​ochrona dzieł i pozostaje konieczne. W rzeczywistości, żadne z działań uszkodzić folię, by nie spowodować najmniejszego uszkodzenia szkła w nowoczesnych smartphone. YouTube jest pełen wideo, w którym ludzie starają się uszkodzić różnych twardych przedmiotów Gorilla Glass. Rzeczywistość jest taka, że ​​Gorilla Glass to twardsze stopy, stosowane do wytwarzania monet i kluczy, a ostatnie modyfikacje szkła nie boi się nawet noży kuchennych.

Ktoś może powiedzieć, że bez filmu na ekranie smartfona natychmiast pokryte odciskami palców, ale oleofobowej, odpychającego tłuszczu i jest stosowany w prawie wszystkich nowoczesnych urządzeń, które nie zgadzają się z tym rozumowaniem.

Film może być po prostu bezużyteczny, ale czasami też przeszkadza. Czułość czujnika może się zmniejszyć. W przypadku niechlujnego przyklejania się pojawiają się bąbelki, które wyraźnie nie dodają urody urządzeniu. Szybko też się zużywa. W zależności od materiałów, z których wykonana jest folia, tendencja do olśnienia może się zwiększyć, a odwzorowanie kolorów może być zniekształcone.

Wyjątek

Jednak nie spiesz się teraz, aby zakłócić nienawistny film ze swojego ulubionego smartfona. Jak wspomniano powyżej, zdolność szkła do nieotrzymania uszkodzeń zależy bezpośrednio od jego twardości, a także od twardości materiału na nim działającego. Niestety dość często (szczególnie latem) spotykamy piasek. Piasek jest bardzo twardy. Warto być w jednej kieszeni ze smartfonem i dobrze uchwycić na ekranie, ponieważ konsekwencje nie będą na ciebie czekać.

Wynik

Folia ochronna nie jest obowiązkowym dodatkiem do nowoczesnego smartfona. Jedynym miejscem, w którym film może naprawdę chronić smartfon przed uszkodzeniem, jest plaża.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1