Jak dbać o dżinsy, aby długo służyły Tobie

Mycie

Dla niektórych znanych faktów, dla innych jest to prawdziwe odkrycie, że dżinsy niekoniecznie muszą być wymazane za każdym razem po skarpetkach. Jak wiadomo, tkanina jeansowa jest bardzo wytrzymała i zmęczona, to właśnie te cechy zapewniły jej taką popularność na całym świecie. I to właśnie te cechy umożliwiają pranie dżinsów dopiero po czwartym lub piątym czasie, kiedy je założysz. W rzeczywistości dżinsy można prać rzadziej, przy użyciu innych metod czyszczenia, w szczególności szronu, które omówimy osobno poniżej.

6931068636_8f5813b342_b

Jeśli jesteś zagorzałym przeciwnikiem mycia dżinsów, nie podoba ci się to, że po umyciu tracą kształt i blakną, a tkanina staje się sztywniejsza, oferujemy Ci alternatywną strategię pielęgnacji dżinsów.

Drobne zabrudzenia z dżinsów można usunąć wilgotną gąbką kuchenną, a każdego dnia, gdy idziesz pod prysznic, rozwieszaj swoje dżinsy delikatnie do pary. Możesz zorganizować “ogólne mycie” raz na sześć miesięcy. W tym samym czasie pranie dżinsów nie znajduje się w pralce, ale w wannie. Jesteśmy pewni, że ta rada może wstrząsnąć znaczną częścią czytelników, ale wielu prawdziwych koneserów dżinsów używa jej, zmieniając dla siebie maksymalny czas skarpet.

Podczas mycia dżinsów w wannie należy używać wody o temperaturze pokojowej i łagodnego detergentu. Jeśli dżinsy są ciemne, możesz dodać niewielki biały ocet, który ochroni je przed blaknięciem.

Ogólne wskazówki dotyczące mycia dżinsów:

 • Przed czyszczeniem uważnie przeczytaj etykietę.
 • Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem prania rozłożyć jeansy na lewą stronę.
 • Użyj łagodnego detergentu.
 • Prać w zimnej wodzie lub przynajmniej w wodzie o temperaturze pokojowej w trybie miękkim, jeśli zostanie umyta na maszynie do pisania. Najlepiej jest prać dżinsy ręcznie w wannie, jak opisano powyżej.
 • W niektórych przypadkach zalecane jest czyszczenie na sucho (na przykład, jeśli dżinsy są ciemne).
 • Pamiętaj, że nie możesz moczyć dżinsów i myć je w temperaturze nie wyższej niż 30-40 ° C.
 • Po umyciu nie ściskaj dżinsów.
 • Nie należy myć dżinsów zaraz po założeniu. Dżinsy można prać po czwartej lub piątej skarpetce lub jeszcze rzadziej.

Suszenie

 • Suszenie najlepiej przebiega w pozycji poziomej. Możesz również wysuszyć dżinsy, wieszając je do góry nogami.
 • Jeśli musisz osuszyć dżinsy w suszarce, użyj minimalnej temperatury. Ogólnie zaleca się, aby nie suszyć dżinsów w suszarkach.

Prasowanie

4197589628_091e475f70_o

 • Po wyschnięciu nie wyrzucaj dżinsów, możesz je prasować po złej stronie.
 • Usuń lekko wilgotne dżinsy i rozpocznij prasowanie w niskiej temperaturze. Możesz korzystać z trybu parowania w niskiej temperaturze. Niektóre żelazka mają specjalny tryb prasowania dżinsów.

Lifeflowers

1. Zamrażanie

Istnieje wiele denim lifes, z których niektóre mogą cię zaszokować, ale działają! Na przykład, CEO blog Appartment Therapy mówi w wideo, niż można wymienić pranie dżinsów. Wszyscy wiedzą, że im mniej nosisz dżinsów, tym lepiej wyglądają, ale niewiele osób wie, że pranie można zastąpić mroźną parą dżinsów w zamrażarce.

2. Rozciąganie

Dżinsy zwykle służą właścicielowi przez ponad rok, a kategoria wagowa właściciela może nieznacznie wzrosnąć. Problem rozbieżności w wielkości rozwiązuje się, rozciągając dżinsy. Aby to zrobić, musisz zwilżyć pasek i wypełnić objętość różnymi przedmiotami, stopniowo dodając wszystkie nowe.

380730

3. Zmniejszenie rozmiaru

Jeśli masz problem z odwróceniem i musisz zmniejszyć dżinsy, możesz to zrobić na dwa sposoby: używając pralki i suszarki lub używając gorącej kąpieli.

 1. Włóż dżinsy do pralki, włącz małą liczbę obrotów, woda powinna być zimna. Nie używaj detergentu ani innych detergentów. Następnie pozwól mu się zakręcić i wysuszyć. Jeśli masz suszarkę, najlepiej to zrobić.
 2. Napełnij wannę gorącą wodą. Noś na sobie dżinsy i zanurz się w wannie. Połóż się w nim, dopóki woda nie ochłodzi się. Uwaga, proszę! Zrób to ostrożnie, nie przesadzaj z temperaturą wody!

4. Wyszukaj model, który wyszedł z produkcji

Jeśli jesteś konserwatywny i kupujesz ten sam model rok po roku, i nagle wyszedł z produkcji, nie zniechęcaj się, możesz kupić go ponownie. Spójrz na wewnętrzną etykietę z informacjami. Jeśli nie zniknął, to są dane na temat Twojego modelu dżinsów i możesz je znaleźć w Internecie i kupić ponownie.

18asdoidee6enjpg

A oto kilka lifhaków pomagających rozwiązać wszelkiego rodzaju problemy z błyskawicami.

5. Piorun utknął

Jeśli gorliwość piorunem, a następnie zapisać sytuację może ołówek grafitowy, które muszą być prowadzone wzdłuż zamków błyskawicznych. Jeśli ołówek grafitowy nie pomaga, przejdź do materiałów “smarujących”: kropli oleju, higienicznej szminki, mydła.

6. Błyskawica nie zapina się do końca i nie jest ustalona z góry

Powszechny problem, który czasami prowadzi do kłopotliwych sytuacji. Jeśli nie zamierzasz całkowicie wymienić zamka błyskawicznego, rozwiązaniem tymczasowym może być pierścień z klucza lub breloczka. Pierścień jest przymocowany do języka błyskawicy, a następnie przylega do górnego przycisku. Voila, mucha nie jest już odpięta w przypadkach, gdy nie powinna.

Zamek błyskawiczny

7. Obrażenia od błyskawic

Jeśli zamek nie zapina się z powodu brakujących zębów, należy go wymienić (jeśli ząb jest nieobecny w górnej trzeciej części zamka błyskawicznego) lub wykonać bez wymiany (jeśli ząb jest nieobecny w dolnej trzeciej części zamka błyskawicznego). Przymocuj suwak tak, aby znajdował się ponad uszkodzeniem. Następnie nawlecz nitkę na igłę i wykonaj kilka ściegów tuż nad miejscem uszkodzenia.

jak naprawić bielizny - _02

Inna opcja – zrobić klamrę na guziki, ostrożnie wyjmując uszkodzony zamek błyskawiczny.

8. Język odpadł

Język może odpaść w najbardziej nieodpowiednim momencie, a zapięcie zamka bez języka nie jest łatwym zadaniem. Jako rozwiązanie tymczasowe możesz zaproponować dołączenie spinacza biurowego lub pierścienia z kluczy zamiast języka.


Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą przedłużyć życie ulubionej pary dżinsów.

Podziel się komentarzami, które metody najlepiej sprawdzą się dla Ciebie i powiedz nam o swoich sposobach przedłużania życia ulubionych ubrań.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 8 = 2