Jak łatwo uruchamiać aplikacje Windows na Macu? Aplikacja Wineskin

Bez względu na to, jak bardzo lubimy nasze komputery Mac i OS X, nie możemy całkowicie zrezygnować z systemu Windows, a czasami zdarzają się sytuacje, w których trzeba użyć tej lub innej aplikacji. Jako przykład możesz zabrać klientów banków, różne narzędzia księgowe i specjalistyczne, a także gry (bez nich). Istnieje kilka sposobów uruchamiania aplikacji Windows na komputerze Mac: za pomocą BootCamp lub maszyny wirtualnej, takiej jak Paralles lub Virtualbox. Ale jeśli potrzebujesz tylko pracy z aplikacjami, a nie tylko z systemem operacyjnym, ale jest lepszy sposób – jest to Wineskin, port znanych winiarskich maszyn Win. O tym i jak go używać do uruchamiania aplikacji “Windows” w OS X, powiem ci szczegółowo i pokaż w tym artykule.

* * *

Bukłak – jest Mac-adaptacja Wina, emulator (choć nie całkiem poprawnie nazywają go, że ponieważ Wine akronim – skrót od „Wine Is Not emulator”) lub tzw warstwa kompatybilności, który pozwala na uruchamianie aplikacji Windows na niektórych systemach operacyjnych POSIX, w tym Linux i Mac. Nie martw się, to nie jest tak trudne, jak się wydaje i wcale nie przerażające.

Instalowanie wina

1. Po pierwsze, musimy pobrać Wineskin z oficjalnej strony internetowej. W tej chwili najnowsza wersja to 2.5.12.

2. Przenieś pobrany plik Wineskin.app do folderu Programy i uruchom go.

013. Przy pierwszym uruchomieniu musisz uruchomić nowy silnik WS9Wine, który jest komponentem niezbędnym do uruchamiania aplikacji Windows. Kliknij “+” i wybierz “Pobierz i zainstaluj”.

044. Następnie zainstaluj “Wrapper”, klikając przycisk “Update”. Następnie zauważysz, że przycisk “Utwórz nowy pusty wrapper” stanie się aktywny.

 Instalowanie aplikacji opartej na systemie Windows

Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz plik exe dla wybranej aplikacji i że jest on obsługiwany przez Wineskin. W tej chwili Wineskin nie działa ze wszystkimi aplikacjami i możesz sprawdzić kompatybilność swoich aplikacji w oficjalnej bazie danych Wine AppDB.

bukłak główny1. Aby utworzyć nowe opakowanie (“opakowanie”), kliknij “Utwórz nowy pusty owinąć” i nadaj mu nazwę. Na przykład zainstaluj popularny Notepad ++ na Macu.

062. Wineskin zaoferuje pobranie pakietu “Mono”, który będzie potrzebny dla aplikacji .NET. Zgadzam się i instaluję.

073. W ten sam sposób zainstaluj komponent “Gecko”, który jest niezbędny do uruchamiania aplikacji HTML.

08 Zrzut ekranu z dnia 2014-02-24 o 18.32.134. Po utworzeniu opakowania, otwórz go w Finderze, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz “Pokaż zawartość pakietu”.

Zrzut ekranu z dnia 2014-02-24 o 18.31.045. Tutaj mamy dwa foldery (“Contents” i “drive_c”) oraz Wineskin.app.

106. Uruchom Wineskin.app i kliknij “Zainstaluj oprogramowanie”.

127. Następnie kliknij “Choose Setup executable” i wybierz plik instalacyjny dla naszej aplikacji Windows.

148. Proces instalacji jest całkowicie podobny do tego w Windows. Zainstaluj naszą aplikację, postępując zgodnie z monitami kreatora instalacji.

Uruchom aplikację Windows

121. Teraz musimy przetestować zainstalowaną aplikację. Aby to zrobić, uruchom ponownie opakowanie, ale tym razem wybierz “Zaawansowane”.

Zrzut ekranu z dnia 2014-02-24 o 18.57.072. Określ ścieżkę do folderu za pomocą naszej zainstalowanej aplikacji, kliknij “Uruchom test”.

test3. Aplikacja uruchomi się i powinieneś zobaczyć coś takiego.

Zrzut ekranu z dnia 2014-02-24 o 19.08.374. Wszystko. Teraz możesz uruchomić naszą lokalizację bezpośrednio z Launchpada lub folderu Aplikacje. Na przykład, mam to wygląda tak.

* * *

końcowy

Jeśli potrzebujesz pełnego środowiska Windows, idealną opcją jest nadal używanie Bootcamp lub maszyny wirtualnej. Ale jeśli chcesz tylko móc uruchamiać aplikacje, możesz dostać się odrobinę krwi i użyć Wineskin. Jak widać, nie jest to takie trudne.

Czy są jakieś pytania, komentarze lub sugestie? Witajcie w komentarzach – zawsze chętnie rozmawiam i pomagam, drodzy czytelnicy. Zostań z nami, czeka Cię jeszcze dużo więcej!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 54 = 58