Jak nie kupić fałszywego zamiast Samsung Galaxy S4

Ten wpis kosztuje mnie prawie 700 $. Za tę cenę można kupić chińskiego podróbkę Samsunga Galaxy S4, który sprzedaje szare towary dla “eurotestu” i jest przerażająco podobny do oryginalnego smartfona.

Pod tylną pokrywą prawie wszystkie złącza, techniczne wpusty i otwory znajdowały się dokładnie tam, gdzie się znajdują i oryginał.

Nie jest tajemnicą, że na rynku jest dużo podróbek Samsung Galaxy S4, a oszuści używają go z przyjemnością. Ale nigdy nie myślałem, że mogę popaść w przynętę bez skrupułów sprzedawców. Wiedząc, że smartfony Samsung mają wygodny tryb testowy, w którym można sprawdzić wszystkie główne strony smartfona, wcześniej nagrałem odpowiednie polecenia, aby wejść w ten tryb.

Tak wygląda fałszywy zakup za 700 $
Tak wygląda fałszywy zakup za 700 $

Smartfon, który został wydany przez sprzedawcę do Samsung Galaxy S4 white, był w pakiecie materiałów nadających się do recyklingu z wysokiej jakości drukiem i innych. Wszystko jest zgodne z oczekiwaniami. Na samym pudełku nie było naklejek z IMEI, numerami seryjnymi i innymi. Ale nie zwróciłem na to uwagi, bo kto zna te zwierzęta, popularnie zwane “Eurotestami”. W samym pudełku był kabel microUSB, zestaw słuchawkowy, ładowanie – wszystko czarne i zgodnie z oczekiwaniami. Ponownie, może to być całkowicie normalne, gdy Samsung umieszcza czarne akcesoria na białym smartfonie. Osoba, która migruje z ekosystemu Apple, nie musi znać takich informacji.

Wszystkie testy inżynieryjne, moje przyszłe S4 zakończyło się sukcesem. Dźwięk, kamera, sieć, wi-fi, czujniki i czujniki – wszystko działało. Ze spokojnym sercem dałem sprzedającemu pieniądze i z przyjemnością kupiłem dom.

Tutaj byłem zdezorientowany wyświetlacz, który dopiero po patrząc uważnie, widziałem pikseli oraz „Step” czcionek, które nie powinno być, bo na moim starym iPhone 4 jest nadal trudne do odróżnienia gołym okiem, a S4 się trudniejsze.

Wszystkie opinie i testy są pełne uwielbienia o tym Galaxy S4 bierze najlepszy ze wszystkich urządzeń przenośnych na rynku, więc później na ulicy, postanowiłem spędzić kilka strzałów testowych do domu później świadkami chwały przypisane do aparatu w telefonie. Po zrobieniu zdjęć komputera i otwarciu ich do oglądania, stwierdziłem, że jakość zdjęć jest w przybliżeniu na poziomie starożytnego Sony Ericcson K750, jeśli nie gorzej. W ustawieniach aparatu opcja “jakość obrazu” nie była dostępna, ale rozdzielczość 8 megapikseli została ustawiona jako wartość maksymalna. Ale w S4 moduł kamery ma 13 megapikseli! Fakt ten zdenerwował mnie, ale nie zawstydził mnie, ponieważ w sekcji “W telefonie”, zgodnie z informacjami z sieci, było stare oprogramowanie. Być może jest to stare oprogramowanie testowe. Postanowiłem zaktualizować telefon, który pobrany z oficjalnej strony programu Kies, który ma na celu określenie, czy telefon odmówił Mac OS X. „Wszystko może się zdarzyć, ze względu na zależność pomiędzy Apple i Samsung», – pomyślałem i smartfon jest podłączony do systemu Windows 7. Microsoft OS nie rozumieli, że za urządzenie postanowił połączyć się z systemem i nie znalazłem odpowiednich sterowników. W rezultacie miałem niezidentyfikowane urządzenie “MT67xx”, które już mnie poważnie zaniepokoiło, tak jak na platformach MT67xx i podobnych zbudowało wiele chińskich rzemiosł.

Aby odróżnić fałszywe jest prawie niemożliwe!
Aby odróżnić fałszywe jest prawie niemożliwe!

Zacząłem uważnie przyglądać się wyglądowi smartfona, który kupiłem. Pod tylną pokrywą prawie wszystkie złącza, techniczne wpusty i otwory znajdowały się dokładnie tam, gdzie się znajdują i oryginał.

Bateria wyglądała trochę inaczej, ale bardzo podobnie do pomysłu Samsunga. Tutaj byłem zdezorientowany wyświetlacz, który dopiero po patrząc uważnie, widziałem pikseli oraz „Step” czcionek, które nie powinno być, bo na moim starym iPhone 4 jest nadal trudne do odróżnienia gołym okiem, a S4 się trudniejsze.

Tylko ziarnistość ekranu daje finezję GSG4
Tylko ziarnistość ekranu daje finezję GSG4

W tym, że miałem fałszywkę przede mną, gdy zainstalowałem narzędzie firm trzecich do testowania systemu na smartfonie, które pokazało, że maksymalna częstotliwość procesora wynosi 1000 MHz.

W rezultacie, przede mną leżała wspaniała kopia Samsunga Galaxy S4, kupiona za prawie 700 $ (aktualna cena za ten sam “eurotest”). Kopia jest naprawdę niesamowita, ponieważ ledwo zauważalne piksele, wady aparatu i inne niuanse nie mogą być łatwo zauważone przy zakupie, że tak powiem, “w drodze”. Ale w sklepie kupujesz sprzęt nie za pomocą lupy w jednej ręce i programów testowych w innym.

Na co należy się przygotować? W sekcji “Informacje o telefonie” wszystkie informacje absolutnie odpowiadają temu, co powinno znaleźć się w oryginalnym smartfonie. System już wstępnie zainstalował wszystkie programy marek od producenta, w tym Samsung App i ChatON, które są uruchomione i działają! Wszystkie złącza, złącza i elementy nadwozia są wykonane w pełnej zgodności z oryginałem.

Biorąc powyższe pod uwagę, zdecydowanie zalecamy zabranie ze sobą karty testowej z tobą do sklepu, z której będzie można zainstalować programy systemowe w celu uzyskania szczegółowych informacji o sprzęcie urządzenia. Jeśli nie jest netbook, MacBook Air lub podobny komputer, lepiej jest zabrać ze sobą na spotkanie z sprzedawcy przed zakupem, aby spróbować połączyć smartfon, aby zobaczyć, czy urządzenie określi Kies jako najcenniejsze S4. Jeśli nie zostanie to zrobione, bardzo trudno będzie odróżnić podróbkę od oryginału na oko.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

57 + = 67