Jak przywrócić kontakt zdalny w książce adresowej iPhone’a

Full_Trash

Sytuacje, w których błędnie usuwamy ważny kontakt, zdarzają się rzadko, ale od nich nikt nie jest odporny. Może się to zdarzyć podczas edytowania kontaktu, dodawania nowego numeru telefonu lub zastępowania starego. Jeśli znajdziesz się w tej pozycji, nie chwytaj za głowę. Jest wyjście. I nie jeden, ale aż cztery. Porozmawiam o wszystkich czterech, a będziesz mógł wybrać najwygodniejszy dla siebie.

Przede wszystkim zalecam wyłączenie Internetu na iPhone’ie. To bardzo ważne! Bez połączenia z siecią synchronizacja z iCloud zakończy się niepowodzeniem. Kontakty w chmurze, a więc na wszystkich innych urządzeniach pozostaną nienaruszone.

1. Przywróć z Kontaktami OS X

Oczywiście kontakty są zsynchronizowane z książką adresową OS X, a jeśli usuniesz kontakt na iPhonie, zostanie on usunięty z komputera. Ale jest szansa, ponieważ synchronizacja nastąpi z nieuniknionym opóźnieniem (na przykład, jeśli mak jest w trybie offline lub w trybie uśpienia). Oto, co musimy zrobić:

 • wyłącz Internet na maku (wyłącz wifi na pasku menu);
 • otwórz aplikację Kontakty w systemie OS X;
 • znaleźć poprzez wyszukiwanie ten sam kontakt zdalny i otworzyć go;
 • przejdź do menu “Plik” – “Eksportuj” i wybierz “Eksportuj kartę VCard”, aby zapisać kontakt w formacie .vcf
 • włącz wifi i wyślij e-mail z osadzonym plikiem .vcf;
 • Teraz w iPhonie otwórz otrzymany plik .vcf i kliknij “Utwórz nowy kontakt”.

2. Odzyskiwanie za pomocą resynchronizacji iCloud.

Ta metoda po prostu synchronizuje listę kontaktów iPhone’a z tą zapisaną w chmurze. Nie zawsze działa, ale jeśli pierwsza metoda nie pomaga, warto spróbować:

 • otwórz “Ustawienia” na iPhonie i przejdź do sekcji iCloud;
 • wyłącz synchronizację kontaktów i wybierz “Keep on the iPhone”;
 • przestaw przełącznik na “Włącz” i wybierz “Połącz z istniejącym”;
 • otwórz “Kontakty” lub “Telefon” i sprawdź, czy pojawił się kontakt zdalny.

Bardzo prosty i szybki sposób, ale prawdopodobieństwo, że będzie działać, zależy od tego, jak szybko można wyłączyć internet na iPhone (co powiedziałem na samym początku artykułu).

3. Pełne odzyskiwanie z kopii zapasowej programu iTunes

Jeśli regularnie łączysz swojego iPhone’a z komputerem, możesz po prostu przywrócić go z kopii zapasowej i zwrócić usunięte kontakty w ten sposób. Ta metoda gwarantuje działanie, ale nie będzie działać w “warunkach polowych”, ponieważ wymaga komputera:

 • podłącz iPhone’a do komputera i uruchom iTunes;
 • kliknij “Przywróć iPhone’a z kopii zapasowej” i wybierz najnowszą kopię zapasową;

Odzyskanie to dość długi proces, więc bądź cierpliwy. Po zakończeniu procedury iPhone ponownie się uruchomi, a kontakty zdalne powrócą do pierwotnej lokalizacji.

4. Poproś o numer telefonu od znajomych lub współpracowników

Jeśli tylko jeden kontakt zostanie usunięty, spróbuj znaleźć wspólnego znajomego lub kolegę, który zna właściwą osobę. Ta opcja jest najmniej uniwersalna, ale mimo to warto spróbować.

Utrata ważnego kontaktu jest bardzo nieprzyjemna, chociaż można temu zaradzić. To znowu przywraca nam wagę tworzenia kopii zapasowych. Regularnie twórz kopie zapasowe w iTunes i iCloud, aby chronić się przed możliwymi problemami w przyszłości. Uwierz mi, to jest tego warte!

P.S .: istnieje bardzo duża liczba aplikacji do przywracania kontaktów. Z reguły są drogie i nie dają żadnych gwarancji. Nie polecam kupowania takich programów, ponieważ nie są one bardziej skuteczne niż metody opisane powyżej.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 6