Jak sprawdzić status blokady aktywacyjnej iCloud na iPhonie lub iPadzie

Obecne ceny sprzętu Apple sprawiają, że wielu klientów szuka na rynku wtórnym przy zakupie iPhone’a lub iPada. Możesz kupić upragniony gadżet po bardziej korzystnej cenie, ale powinieneś być bardzo ostrożny, aby nie wpaść w ręce oszustów, którzy mogą sprzedawać “cegły” zaufanym klientom.

Informacje o blokowaniu aktywacji

Prawdopodobnie wiesz o aktywacji blokady, która pojawiła się w iOS 7 (jeśli nie, to lepiej o tym teraz, a nie po zakupie zablokowanego urządzenia z systemem iOS). Jego istotą jest fakt, że po włączeniu funkcji “Znajdź iPhone / iPad” urządzenie jest powiązane z identyfikatorem właściciela. W przypadku zgubienia lub kradzieży gadżetu, aby rozpocząć korzystanie z niego, musisz podać hasło z Apple ID.

Tutaj zaczyna się najciekawsze. Często zdarzają się przypadki, gdy nieuczciwi sprzedawcy sprzedają zablokowane iPhone’y i iPady. Kupujesz smartfon lub tablet pod przykrywką pracownika, a kiedy go włączysz, odkryjesz ekran blokady i prośbę o podanie hasła do konta Apple ID, o czym oczywiście ani ty, ani sprzedawca. To ślepy zaułek. Nie można ominąć blokady iCloud. Nie ma mowy. Ogólnie.

Jak sprawdzić

Zrzut ekranu z dnia 2015-09-07 o 16.58.03

Na szczęście, aby zabezpieczyć się, kupując iPhone’a lub iPada z rękami. I do tego nie trzeba być geniuszem w czole.

  1. Zapytaj sprzedającego numer IMEI lub numer seryjny urządzenia iOS (odmowa stanie się dla Ciebie okazją do zastanowienia się nad jego przyzwoitością).
  2. Przejdź do strony Apple i przejdź do strony sprawdzania blokady aktywacji.
  3. Wprowadź captcha i kliknij przycisk “Kontynuuj”.

Zrzut ekranu z dnia 2015-09-07 o 17.02.46

Następnie usługa udzieli odpowiedzi, a jeśli okaże się, że urządzenie jest nadal powiązane z identyfikatorem Apple ID, nie kupuj go, dopóki sprzedawca nie odrzuci blokady aktywacyjnej. Jak to zweryfikować, już wiesz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 − = 49