Jak wymyślić piekielne hasło, które jest łatwe do zapamiętania

Tylko na pierwszy rzut oka nieprzeniknione hasła nie zawierają logicznej struktury i wyglądają jak abrakadabra. Złożone hasła są takie same tylko dla tych, którzy nie znają przepisu na ich stworzenie. Nie musisz zapamiętywać rejestrów liter, cyfr, znaków specjalnych i kolejności ich występowania. Wystarczy wybrać niezapomniane podstawy i postępować zgodnie z prostymi wskazówkami dotyczącymi tworzenia silnych haseł.

Liczniki dla dzieci

Na podstawie hasła bierzemy wszelkie rymowanki dla dzieci lub liczyć. Pożądane jest, aby było tylko na waszych terytoriach i nie było powszechnie znane. I lepsze niż jego własne dzieło! Chociaż rymowanki dla dzieci będą się sprawdzały, najważniejszą rzeczą jest trzymanie linii mocno w głowie od najmłodszych lat.

Barto

Hasło składa się z pierwszych liter każdego słowa. I litera będzie napisana wielkimi literami, jeśli jest pierwszą w zdaniu. Zastępujemy niektóre litery podobnymi liczbami (na przykład “h” do “4”, “о” do “0”, “з” do “3”). Jeśli nie chcesz zbytnio mylić się z zamianą liter na cyfry, poszukaj linii liczącej, która już zawiera cyfry. Nie zapominaj o znakach interpunkcyjnych, które oddzielają słowa i zdania – będą przydatne.

Przykład:

Ogon żółwia uniósł się

I pobiegła za zająca.

Był z przodu,

Kto nie wierzy – wyjdź!

Zastępujemy litery “h”, “z” i “o” podobnymi cyframi. Druga, trzecia i czwarta linia zaczynają się od wielkich liter, dlatego są pisane wielkimi literami. Mamy cztery znaki interpunkcyjne. Oczywiście piszemy po rosyjsku, ale na angielskim układzie klawiatury.

4 [gB33g.0d, Ryd-d!

17-znakowe hasło jest gotowe! Może nie jest idealny, ponieważ zawiera zduplikowane postacie, kolejne małe litery i cyfry. Ale nazywanie tego prostym z pewnością nie jest zwrotem języka.

Ulubione powiedzonka

Schemat jest podobny do liczników dziecięcych. Tylko na podstawie bierzesz lubiane i bardzo zapamiętane frazy myślicieli, celebrytów lub bohaterów filmowych. Możesz nieco komplikować sobie życie, zastępując literę “h” nie “4”, ale “5”, na przykład. Wprowadzające w błąd manewry niewiele się zdarzają!

Brat-2

Przykład:

Dowiedziałem się, że ja

Istnieje ogromna rodzina:

Rzeka, pole i las,

W terenie – każdy skok …

Zamieniamy literę “h” na “8”, nie zapominajmy o wielkich literach i znakach interpunkcyjnych.

Ze, 8evTjc ^ H, g, bk, Dg-rr …

Slang i terminologia

Oznacza to użycie zawodowego żargonu, zrozumiałego dla wyjątkowo wąskiej liczby osób. Te słowa są daleko od zwykłej osoby, a nie kryminalne wypowiedzi szeroko nagłośnione na ekranie telewizora i na ulicach jakiegokolwiek miasta.

Na przykład możesz użyć wyciągu ze szpitala lub chwytliwej definicji medycznej.

Przykład:

Cyklopentanowodorofenofenantren jest terminem składającym się z 28 liter. Okazuje się bardzo dużo, dlatego sugeruję, żebyś wyrzucił samogłoski i rozcieńczył pozostałe spółgłoski z górnym rejestrem.

WrkgynyghulhayynhY

Niezapomniane daty

Oczywiście twoje urodziny lub dzień rozpoczęcia życia rodzinnego nie są najbardziej udaną podstawą hasła. Wydarzenie powinno mieć wyjątkowe znaczenie i tylko Ty o tym powinieneś wiedzieć. Na przykład może to być dzień, w którym najpierw przeżułeś dziąsła, uciekłeś od lekcji lub złamałeś piętę. Ponieważ podstawą hasła będą liczby, nie jest nie na miejscu, że widzisz je mieszające się z literami.

Przykład:

10/22/1983 i 06/16/2011

Zastąp punkty dzielące dzień, miesiąc i rok dowolną literą, na przykład mały angielski l, który jest bardzo podobny do często używanego separatora “/”. Pomiędzy datami umieść symbol dolnego podkreślenia “_”. Zero zastępowane jest literami “o”.

22l1ol1983_16lo6l2o11

Klucz wizualny

Użyj techniki odblokowywania na smartfonie i na klawiaturze. Pomyśl o dowolnym kształcie i “przesuń palcem” wzdłuż jego konturów.

Klawiatura

Nie zapomnij przejść przez liczby, zmień poziomy i pionowy kierunek ruchu. I pokaż, w przeciwieństwie do mnie, fantazję!

Wniosek

Proponowane sposoby tworzenia niezapomnianego, ale jednocześnie dość złożonego sposobu postrzegania hasła mogą zostać zmienione i połączone według własnego uznania. Wystarczy raz pomylić swoją superparolę i można jej użyć bez strachu w obecności outsidera.

A jak wybrać własne hasło?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 − 58 =