10 najlepších smartfónov pre fotografovanie podľa verzie DxOMark

1. Google Pixel 2

Google Pixel 2 - Smartphone s dobrým fotoaparátom

Necelý týždeň potom, čo Google Pixel 2 prezentácií a odborníkov DxOMark už odskúšanú nový produkt. V rozpore s duálnou fotoaparát, smartphone vybavené iba s jedným modulom na základe 12-megapixelovým snímačom oblasti 1 / 2,6 palca clony f / 1,8, Dual Pixel autofokusu technológií a optickou stabilizáciou obrazu.

Pros kamera: široký dynamický rozsah za všetkých svetelných podmienok, rýchle a presné automatické zaostrovanie, vyváženie bielej farby je dobré v interiéri aj exteriéri, príjemný bokeh pri robení portrétov. Treba poznamenať, že nástroj Google Pixel 2 je vhodný najmä na snímanie videa.

vyhodnotenia: 98 zo 100 bodov.

2. Samsung Galaxy Note8

Samsung Galaxy Note8

Galaxy Note8 bol prvý smartphone Samsung s dvojitým fotoaparátom. Existuje niekoľko fotografických modulov s rozlíšením 12 megapixelov. Plocha prvej je 1 / 2,55 palca, veľkosť pixelov je 1,4 μm, ohnisková vzdialenosť je 26 mm, otvor je f / 1,7. Druhý senzor má plochu 1/3,6 palca, veľkosť pixelov je 1 μm, ohnisková vzdialenosť je 52 mm, clona je f / 2,4. Tento kamerový systém poskytuje dvojnásobný optický zoom. Ostatné čipy zahŕňajú optickú stabilizáciu obrazu v oboch fotoaparátoch a technológiu automatického zaostrenia Dual Pixel.

Odborníci upozorňujú na vynikajúcom zoomom až štyroch-násobným zvýšením, nízkou úrovňou šumu pri fotografovaní za zhoršených svetelných podmienok, rýchle a presné automatické zaostrovanie, bohaté farby. Fotoaparát však môže urobiť chybu s vyvážením bielej Pri fotografovaní jasného svetla a interiéru, a bokeh je tak slabá, že občas bez povšimnutia, a to aj v režime na výšku.

vyhodnotenia: 94 zo 100 bodov.

3. Apple iPhone 8 Plus

iPhone 8 Plus

Logika dual camera iPhone 8 Plus je rovnaká ako “sedem”. Jedna kamera je obyčajná širokouhlá kamera, druhá je portrétová kamera. Otvor je f / 1,8 a f / 2,8, rozlíšenie v oboch prípadoch je 12 Mp.

Najjasnejšie čipy iPhone 8 Plus – je dvojnásobný optický zoom, portrét, optická stabilizácia (aj keď len v širokom uhle kamery), blesk s režimu pomalej synchronizácie, funkcia AutoHDR, lepšie rozpoznanie tvárí a telo a samozrejme inteligentné technológie portrét Lightning ,

V DxOMarku sa dospelo k záveru, že iPhone 8 Plus lepšie implementuje režim HDR, lepšiu definíciu tváre a tým lepšiu expozíciu, lepší bokeh a zoom. Automatické zaostrovanie smartphonu nie je najrýchlejší, najmä pri jasnom svetle alebo naopak s nedostatkom osvetlenia.

vyhodnotenia: 94 zo 100 bodov.

4. Apple iPhone 8

Apple iPhone 8

Kým plocha 12-megapixelovým fotoaparátom menšie ako HTC U11 a Pixel Google prvej generácie, a ešte 1 / 2,8-palcový smartphone stlačil bývalej vodcu. Kamera je vybavená optickou stabilizáciou obrazu, bliká Quad-LED Reálne tónovej v režime pomalej synchronizácie, na AutoHDR, zlepšenie tváre a rozpoznávanie telo systém.

Vzhľadom na to, že širokouhlý fotoaparát v telefóne iPhone 8 a v zariadení iPhone 8 Plus je rovnaký, sú sila rovnaké, s výnimkou zoomu a bokehu. Vyhlásenie o pomalosti automatického zaostrovania platí aj pre tento smartphone.

vyhodnotenia: 92 zo 100 bodov.

5. Google Pixel

Google Pixel

Prvé miesto v rebríčku DxOMark, ktoré bolo predložené v októbri minulého roka, sa umiestnilo prvý Google Pixel takmer rok. Je pozoruhodné, že, pokiaľ ide o železnej komory nie je tak zaujímavé: 12 megapixely matice plocha 1 / 2,3 palca a veľkostí pixelu 1,55 mikrometrov, clony – f / 2,0, diaľkomer laserový AF a nedostatočné optickej stabilizácie – zdalo aké by bolo? Spoločnosť Google však pracovala dobre na softvéri, a to najmä zavádzaním technológie HDR +.

Výsledkom je, že Google Pixel stojí vynikajúci prenos detaily v tmavých a svetlých oblastiach obrazu, nízkou hlučnosťou pri vysokých a stredných úrovňou osvetlenia, rýchle a presné automatické zaostrovanie, a vynikajúce stabilizáciu obrazu na základe gyroskop pre natáčanie videa. Avšak, Pixel kamera Google má tendenciu vytvárať zvýraznenie a moaré efektu a zanechať artefakty v režime na výšku, napríklad neprirodzená rozostrenie v oblasti vlasov.

vyhodnotenia: 90 zo 100 bodov.

6. HTC U11

HTC U11

Vlajková loď HTC dlho udržala prvé miesto v rebríčku DxOMark na rovnakej úrovni ako Google Pixel a iPhone 7 Plus. Každý z týchto smartphonov má svoje vlastné silné stránky, vďaka ktorým vstupuje do vedúcich predstaviteľov.

V centre fotoaparátu HTC U11 je snímač s rozlíšením 12 megapixelov s rozmermi 1 / 2,55 palca a veľkosťou pixelov 1,4 mikrónov. Clona je f / 1,7, optická stabilizácia obrazu a režim Pro s možnosťou nastavenia rýchlosti uzávierky na 32 sekúnd. Inteligentný telefón dokáže nahrať aj 4K-video s 3D zvukom.

Fotografovanie v podmienkach nedostatočného osvetlenia rukami a so statívom je podkova HTC U11. Obrázky sa vyznačujú vysokými detailmi, neuveriteľne nízkou hladinou hluku a správnou expozíciou. Vynikajúca reprodukcia farieb pri akomkoľvek svete, rýchle a presné zaostrovanie a dobré detaily pri snímaní s bleskom – ako sa hovorí, čerešňa na koláč. Zároveň boli experti nespokojní s dynamickým rozsahom a modrou oblohou, ktorá niekedy získala farbu morskej vlny.

vyhodnotenia: 90 zo 100 bodov.

7. Apple iPhone 7 Plus

Apple iPhone 7 Plus

Prvý iPhone s dvoma kamerami. Hlavná kamera dostala 12-megapixelovú matricu s 1/3-palcovou 28 mm optikou s clonou f / 1,8 a optickou stabilizáciou obrazu. Pomocná kamera je 12-megapixelová matica s plochou 1 / 3,6 palca a 56 mm optikou s membránou f / 2,8. Režim portrétu s krásnym bokehom a dvojitým priblížením – hlavnými čipmi zariadenia iPhone 7 Plus.

Inteligentný telefón je dobrý vo všetkom. Expozícia, dynamický rozsah, vyváženie bielej farby, automatické zaostrovanie, zoom, bokeh, stabilizácia pri snímaní videa – všetko tu v mysli. Ale akonáhle svetlo nestačí, fotografie iPhone 7 Plus sa stratia detailne a autofokus začne chýbať.

vyhodnotenia: 88 zo 100 bodov.

8. Apple iPhone 7

Apple iPhone 7

Kým iPhone získal komory 7 s rovnakým 12-megapixelovým matricu, ktorá iPhone a 6, ale “Sedem” odstraňuje lepší “šesť” v dôsledku vysokého apertúry optiku s clonovým f / 1,8, optickej stabilizácii a zlepšenie algoritmov pre spracovanie obrazu ,

Pri vysokej úrovni osvetlenia má iPhone 7 dobrý dynamický rozsah, správnu expozíciu, vysokú detailnosť a rýchle automatické zaostrovanie. V tme, všetky tieto pluses zmiznú. Okrem toho dochádza k šumu zo zdrojov svetla a používanie blesku vedie k silnému vínetku.

vyhodnotenia: 85 zo 100 bodov.

9. Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium

Ako prvý na svete smartphone, odstránenie superzamedlennoe videa rýchlosťou 960 K / s. Kľúčové vlastnosti kamery sú: 19 megapixely matice plocha 1 / 2,3 palca, veľkosť pixelu – 1,22 mm, otvor – f / 2,0, stabilizácia obrazu v piatich osiach, autofokusu laserový diaľkomer, RGBC-IR senzor prirodzené farby a ISO 12 800 jednotiek. A to nie je všetko klady Camera SonyXperia XZ Premium!

Silné stránky majú dobrú expozíciu vo vonkajšom aj vnútornom prostredí, veľmi rýchly a presný automatický zaostrovanie, nízky hluk pri slabom osvetlení a dôvera stabilizácie obrazu.

Existuje však aj veľa slabých miest. To ukazuje, a artefakty v oblasti prenosu textúr a nie širokým dynamickým rozsahom a “nervový” režime fotoaparát s automatickým zaostrovaním, často bez toho, aby bolo nutné upraviť ostrosť. Smartphone s monokameroy Sony Xperia XZ Premium je dobrá, ale nie natoľko, aby poraziť konkurenciu, celkový v DxOMark.

vyhodnotenia: 83 zo 100 bodov.

10. Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6 Edge

Vydané v marci 2015, Samsung Galaxy S6 Edge je stále v popredných desiatich telefónoch s fotoaparátom, ktoré vynikajú v oboch fotografiách a videách. Smartphone má 16-megapixelovú maticu s rozmermi 1 / 2,6 palca, clonu – f / 1,9, optickú stabilizáciu obrazu. Technológia dvoch pixelov autofokusu Dual Pixel v tom čase bola zázrakom zo sveta DSLR.

Samsung Galaxy S6 Edge je dobre vystavený, nevytvára šum, prenáša detaily ako vonku, tak aj vo vnútri, rýchlo a presne zaostrí na jasnom svetle. V tomto prípade odfotografovanie kontrastných scén odhaľuje obmedzený dynamický rozsah a nedostatočné osvetlenie – pomalé automatické zaostrovanie a hluk zo svetelných zdrojov.

vyhodnotenia: 82 zo 100 bodov.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 1