Mesiac s hodinami Apple Watch Series 3: vyčerpávajúci prehľad

Obsah balenia

V krabici s Apple Watch Series 3 sme zistili priemerným džentlmenskú set: indukčné nabíjanie tabletu, vidličku 1 silikónové popruh s jedným dodatočnými dĺžkami spojovacích a dokumentáciou.

modifikácie

Apple Watch Series 3 s podporou eSIM, ako aj modifikácie Hermès a edície v Rusku, bohužiaľ, nie sú zastúpené. Takže tiež nepredávame variácie so zafírovým kryštálom, oceľovými a keramickými obalmi.

Že si môžete vybrať jeden z dvoch veľkostiach (38 mm a 42 mm), jednej zo štyroch farieb silikónového pásku (dymová, ružová, sivá a čierna), podľa toho, ktorý z troch farieb na hliníkovom puzdre bude ponúknutá (striebro, zlato a ” šedý priestor “).

K dispozícii je aj úprava Nike + pre športovcov a fanúšikov rovnakej značky – s tematickými číselníkmi a špeciálnymi sieťovými popruhmi.

Nie je žiadny rozdiel v špecifikáciách v závislosti od veľkosti. Cenový rozdiel je malý – v porovnaní s nákladmi na samotné hodiny. Preto je potrebné sa riadiť iba osobnými preferenciami. Mám Apple Watch s telesnou dĺžkou 38 mm, a naozaj sa mi páči, nemám pocit, že som sa cítil upokojený, nechcem verziu “v plnej dĺžke”.

bývanie

Vizuálne rozdiely rôznych verzií aplikácie Apple Watch sú minimálne: je to rovnaký prípad so zaoblenými hranami a rohmi. Na jednej strane je tlačidlo a digitálna korunka (koleso), na opačnej strane sú otvory reproduktorov a mikrofón a panel s senzormi prilieha k ramenu.

Jediná modifikácia dostupná v Rusku s hliníkovým krytom je chránená sklom Ion-X so zvýšenou pevnosťou. Telo škrabance nevyberá: po mesiaci aktívneho použitia sa nenašlo. Jediná vec, s ktorou môžete zistiť chybu, nie je absolútna fixácia tlačidla, čo spôsobuje takmer znateľný odpor.

Verzia 38 mm nespôsobuje žiadne nepríjemnosti: prípad je malý, hmotnosť hodiniek prakticky nie je cítiť. Žiadne problémy s úzkymi rukávmi košele nevznikli. Len spanie s nimi je nepríjemné, ale mám podozrenie, že nedostatok môjho zvyku nosiť hodinky v zásade ovplyvňuje toľko. Poďme byť úprimní: Apple Watch nepotrebuje spať, najmä preto, že vývojári neponúkli oficiálnu žiadosť o sledovanie fáz spánku.

Čo je nové

Apple Watch Series 3 v Rusku možno považovať za pomerne malú aktualizáciu predchádzajúcej série: zoznam inovácií je malý a mnohé z nich sú nevýznamné. Čo sme dostali v sérii 3:

 • nový procesor S3 a maximálna možná rýchlosť prevádzky watchOS 4;
 • hovoriť Siri;
 • 8 GB pamäte (vrátane programov a informácií o systéme – asi 5,5 GB) a schopnosť počúvať hudbu z Apple Music bez telefónu;
 • výškoměr (výškoměr) – dôležitý senzor pre horolezcov a snowboardistov.

Bohužiaľ nie je k dispozícii kľúčová inovácia, a to možnosť používania Apple Watch Series 3 s elektronickou SIM kartou, a vyhliadky tejto technológie v Rusku sú neurčité. Preto, ak už máte Apple Watch Series 2 a nevideli ste niečo veľmi dôležité pre vás v zozname vyššie, potom nie je potrebné aktualizovať.

zobraziť

Displej zostal rovnaký: jedná sa o OLED obrazovku s jasom 1000 nitov a oleofóbnym povlakom. Znamená to, že obraz na Apple Watch je ľahko čitateľný aj pod slnkom a samotné sklo je takmer nepoškodené.

Hlboká čierna farba, ktorá je charakteristická OLED obrazoviek, v prípade hodiny, je potrebné: vďaka nemu, prechod z temnej strane displeja so zaoblenými hranami devaysa celkom nápadný.

Rozlíšenie displeja je 272 × 340 pixelov a 312 × 390 pixelov pre 38- a 42-mm hodiny.

management

Všetky interakcie v službe Apple Watch vedú k logickým a očakávaným výsledkom, takže si môžete zistiť a zapamätať si potrebné kroky za pár hodín. Je trochu ťažšie nastaviť hodiny pre seba v aplikácii Hodinky, ale o to neskôr. Všetky funkcie hodín (mnohé z nich v tejto recenzii nie sú ani spomenuté) môžu byť ovládané s tuctom rôznych vplyvov, ktoré sa budem snažiť zapadnúť do troch odsekov.

 • Digitálna koruna. Posúvanie pomáha preklopiť upozornenia, priblížiť a oddialiť ikony na domácej obrazovke a hladko zapnúť podsvietenie displeja. Stlačenie prepína obrazovku medzi “Domov” a aktuálnym voličom, podržte prst – a dostanete odpoveď Siri. Dvakrát stlačte a prejdite na posledný program.

 • gombík. Jedným stlačením tlačidla sa otvorí Dock (správca pre najnovšie alebo vybrané programy), dvojitým stlačením – vedie k bezkontaktnej platbe, dlho – k vypnutiu funkcie Apple Watch alebo tiesňovému volaniu. Ak chcete urobiť snímku obrazovky, kliknite súčasne na tlačidlo a korunu.
 • zobraziť. Horizontálne listovanie prepínač voľby, potiahnite prstom z hornej vám zoznam oznámenia, dno – otvára akúsi “riadiaceho centra.” V ňom si môžete zapnúť baterku, vstúpiť do režimu “divadlo” (vypnúť automatické podsvietenie), blokové hodinky pre použitie vo vode, držať test ping iPhone, kontrolovať stav batérie, vypnúť alebo nastaviť audio vysielanie na slúchadlá. Tiež displej uznáva silu tlaku: Použitie Force Touch môžete ovládať voľby a pokročilé nastavenie programov. Ak chcete “uhradiť” Apple Watch, stačí, aby ste dlaň na obrazovku.

To je všetko, čo je potrebné vedieť. Nemusíte kŕčať, všetky akcie sú intuitívne a rýchlo dosiahnete automatizmus.

Hlavné funkcie

Práca so sledovaním a aktivitou

Hodinky sa kontrolujú pomocou aplikácie Hodinky. Toto je miesto, kde sú nainštalované rozšírenia, programy sú nastavené, Dock je tvorený a sú vybrané číselníky.

Tu si môžete pozrieť, ktoré z vašich aplikácií majú prispôsobivé verzie pre hodiny a navštívte App Store pre Apple Watch.

Ďalšou žiadosťou, ktorú nemožno vynechať, je “Aktivita”. V ňom sa zobrazujú štatistiky o vyplňovaní okruhov aktivít, zoznamu úspechov a súhrnu tréningov.

Tu môžete zdieľať svoje úspechy s priateľmi, ktorí vlastní Apple Watch a sledovať ich výsledky.

číselníky

Sledujte ponuky asi 20 rôznych voličov, tu sú tie najzaujímavejšie.

 • Siri. Zobrazuje prítomnosť dopravných zápch, počasie. Zdroje údajov je možné vybrať samostatne. Správy Siri možno posúvať pomocou koruny.
 • fotografie. Sledovať ako šetrič obrazovky fotografiu milovaného alebo futbalového klubu je vždy príjemné.
 • kaleidoskop. Klasický ciferník s hladko sa meniacim šetričom obrazovky. Koruna sa otáča – obraz krásne trblietá.

 • aktivita. Časť “Aktivita” obsahuje niekoľko čísiel, ktoré odrážajú ukazovatele stráviteľných kalórií, čas cvičenia a hodiny v pohybe.
 • astronómie. Číselník s obrázkom Zeme, Mesiaca alebo Slnečného systému. Pomáha sledovať polohu planét, východu a západu slnka v rôznych častiach Zeme a lunárnych cyklov. Prínosy z toho nie sú veľmi veľa, ale podľa môjho názoru je to najviac zvedavý dialóg prezentovaných.

Väčšina číselníkov sa dá nakonfigurovať pre vás: pridajte časovač alebo stopky, ikonu aplikácie, čas v inom časovom pásme alebo niečo iné. Ak chcete získať najužitočnejšie informácie o hodinách, postačí štyri až päť čísel. Používam tri.

výcvik

Apple Watch sa prispôsobuje špecifickému typu cvičenia a na tomto základe odlišne číta informácie od senzorov. Chôdza, beh, plávanie, cvičenie na konkrétne typy simulátorov – pokiaľ tento zoznam nemohol nájsť svoj druh cvičenia, môžete si vybrať zmiešané školenia alebo “Other” (potom bude možné na konci činnosti zvoliť typ tréningu zo širšieho zoznamu).

Apple Watch tiež možnosť zbierať dáta prostredníctvom NFC rozhrania simulátory Cybex firiem, LifeFitness, Matrix, Schwinn, Stairmaster Star Trac a Technogym. V Rusku sa stretávajú, hoci nie v každej hale.

Jediný scenár, v ktorom sa Apple Watch nedarí, je použitie hodiniek vo výcviku s vodou. Skutočný počet metrov, ktoré plaviate, je podstatne menší, ako ukazuje sledovač. Predpokladám, že táto funkcia je určená pre profesionálnych plavcov: jedna baňa má menšiu vzdialenosť, než majú.

Akčné krúžky

Činnosť používateľov sa meria v troch rozmeroch:

 • kalórií. Červený krúžok je vyplnený v závislosti od množstva kalórií, ktoré ste strávili. Denná sadzba sa dá vybrať najviac.
 • cvičenie. Norma je 30 minút. Názov kruhu je klamlivý, v skutočnosti sa športuje a dokonca robiť cvičenia nie je nutné. Stačí stačiť trochu viac fyzickej aktivity ako zvyčajne.
 • Hodinky s tréningom. Najjednoduchšie dosiahnutie cieľa – jednoducho prejdite minimálne minútu každú hodinu. Strávte tak 12 hodín a krúžok sa naplní.

V aplikácii “Activity” môžete uchovávať štatistiky mobility a pridať priateľov s Apple Watch. Pre výkon a prekročenie noriem (ako aj pre úspech v tréningu) môžete získať úspechy v časti “Aktivita”.

Monitorovanie srdcovej frekvencie

Apple Watch automaticky meria srdcovú frekvenciu každých pár minút a koreluje indikátory s údajmi o vašej aktuálnej aktivite. Ak pulz zhasne, a gyroskop a akcelerometer nezaznamenávajú žiadny pohyb, potom hodiny porazia alarm: niečo nie je v poriadku so srdcom. Jednotlivé charakteristiky je možné identifikovať výberom značky prípustného impulzu v hodinke.

Hodiny neustále merajú impulz a variabilitu srdcovej frekvencie (šírenie intervalov medzi zdvihmi). Všetky údaje sa exportujú do sekcie “Zdravie”.

Používajte bez smartphonu

Ak máte hodinky Apple Watch Series 3, iPhone môžete používať oveľa menej často. Tu sú príklady toho, čo môžete robiť bez toho, aby ste vo svojom telefóne:

 • Dostávať upozornenia. Zrejmá funkcia, ktorá vám umožní získať váš smartphone iba vtedy, keď dostanete dôležité upozornenia.
 • Počúvajte hudbu. Verzia aplikácie Apple Music pre hodiny podporuje kľúčové funkcie aplikácie v plnom rozsahu, zobrazuje rovnakú knižnicu a umožňuje sťahovanie skladieb cez Wi-Fi. Môžete nakonfigurovať automatické načítanie zoznamov skladieb v pamäti zariadenia. Aplikácia Apple Watch je synchronizovaná so slúchadlami Bluetooth bez telefónu.

 • Odpovedať na príspevky. V takom prípade Apple Watch ponúkne diktovať správu alebo použiť jednu z vopred definovaných odpovedí. Obe možnosti sú skôr kompromisné: môžete podporiť priateľa, ktorý získal novú pôžičku, ale vo vážnej korešpondencii je lepšie používať telefón.

 • Prijať hovory. Táto funkcia je veľmi užitočná, keď si nepamätáte, kam umiestnite telefón.

Teraz môžem zabudnúť, ktorá miestnosť opustila iPhone, alebo ísť do ďalekej kancelárie bez neho. A nič strašného sa nestane.

Aplikácie pre službu Apple Watch

Mnohé aplikácie majú verzie pre službu Apple Watch. Napríklad môj obľúbený medzi aplikáciami pre podcasty Zataženo. Nie všetky úpravy sú naozaj užitočné: väčšina mini verzií programov, ktoré používam, sa nehodí.

Existujú aplikácie navrhnuté tak, aby presne používali hodiny, napríklad vopred nainštalované “Breath” alebo akýkoľvek program zo špeciálneho App Store pre Apple Watch.

autonómie

Spoločnosť Apple tvrdí, že Apple Clock pracuje približne 18 hodín bez nutnosti dobíjania a dáva veľa rezervácií. Je to spôsobené tým, že každý používa modul gadget rôznymi spôsobmi. V talk režime, batéria, podľa Apple, môže vydržať až tri hodiny.

Každú druhú noc som dal hodinky nabiť. Zároveň vypúšťajú až 10-20%. Vždy používam hodiny, ale vezmem ich, keď idem spať, a trénujem nie viac ako dvakrát týždenne.

Keď je dosiahnutá hranica v 10% poplatku, hodiny sa odporúčajú prejsť do ekologického režimu. V takom prípade sa na číselníku zobrazí iba čas a Apple Watch bude musieť reštartovať, aby sa dostal do svojho pôvodného stavu.

Odolný voči vode

Tim Cook hovorí, že v službe Apple Watch môžete bezpečne sprchovať a osobne ich neodstránim v bazéne.

Ak hodláte potápať viac ako 50 metrov, sledujte hodinky Apple Watch s čerstvou vodou po kontakte s penou alebo soľou a nezabudnite vybrať ten správny popruh. Toto sú všetky pravidlá, ktoré si treba pamätať.

Dotyková obrazovka, keď je vo vode, požiare na čokoľvek. Z nedobrovoľných kliknutí chráňte režim uzamknutia vo vode. Aby ste sa dostali von, musíte skrútiť digitálnu korunu, po ktorej reproduktory “vyfúknu” vlhkosť z tela.

popruhy

Silikón, nylon, oceľ, koža – Apple ponúka desiatky typov popruhov a náramkov. Máme tri možnosti: štandardný silikónový pás z krabice, športový náramok a pletený nylonový pás.

Športový náramok z nylonu a suchého zipsu je môj obľúbený. Tento dizajn vám umožní čo najpresnejšie nastaviť popruh na milimetr.

Popruh z tkaných nylonov nie je tak pohodlný, ale nie menej roztomilý.

A silikónový pás, ktorý je dodávaný v súprave, silne stráca nylonových konkurentov v kráse a hmatových pocitoch, ale je to jediný popruh z našej súpravy vhodný na vodné tréningy. Apple Watch je vodotesný a väčšina popruhov nie je.

Popruhy a náramky sú pevne utiahnuté: aby ste ich mohli odstrániť, musíte na vnútornej strane hodiniek stlačiť špeciálne tlačidlo. Všetky pásky sú vhodné pre akýkoľvek model Apple Watch jeho veľkosti.

Pre koho Apple Watch Series 3

Pre každého majiteľa iPhone s iOS 11. Nielen športovec alebo gadgetoman. Služba Apple Watch vám pomáha sledovať tréningy a monitorovať srdcovú frekvenciu, vedieť ako zobrazovať upozornenia, posielať správy, spravovať hudbu a celý rad užitočných vecí. A toto je len hodinka – vec, ktorú je najdôležitejšie zabudnúť a je najľahšie prenášať.

Ak chcete používať sledovač aktivít, nemusíte byť aktívni v klasickom zmysle slova: Apple Watch berie do úvahy techniku ​​mobility invalidného vozíka a dokonca zahŕňa niekoľko druhov špeciálneho školenia.

Cenník

V súčasnej dobe sú náklady na Apple Watch Series 3 v oficiálnom obchode je 24 490 rubľov za verziu 38 mm a 26 990 rubľov pre modifikácie k dĺžke tela 42 mm. Ceny ďalších popruhov a náramky začať s 3990 rubľov a dosiahnuť úplne šialené 43 990 rubľov za blokových náramky. Podľa môjho názoru je to príliš drahé pre voliteľné príslušenstvo ku dokonca najchladnejšie hodiny, tak som sa zmieniť, že existujú možnosti a lacnejšie.

verdikt

Apple Watch Series 3 nie je len duplicitné upozornenia a tracker aktivity, je to užitočný, krásny a príjemný gadget. V čase písania tejto recenzie, som strávil niečo málo cez mesiac a je pripravený s istotou povedať, s hodinami, ktoré Apple Watch robí život lepší, zariadenia Apple – jednoduchšie, a čo je najdôležitejšie, aby bolo možné sa zbaviť patologického pripojenie k telefónu.

Jedinou kontroverznou otázkou je výber konkrétneho modelu Apple Watch. V súčasnosti sa oficiálne predávajú modely prvej a tretej série. Ak potrebujete diaľkové ovládanie iOS-devaysa, stopár a účtovné činnosť cvičenie – dosť Apple Watch Series 1. V prípade, že odolnosť proti vode a účtovný dráhy na plávanie v bazéne, počúvanie hudby bez smartphone a hardware dodávky pre budúcnosť – to je lepšie zvoliť Apple Watch Series 3.

Prejdite na Apple Watch Series 3 →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

70 − 63 =