PREHĽAD: EKG Dongle – lacný a veľmi presný vreckový kardiograf

EKG Dongle je vývoj spoločnosti Nordavind, ktorá sa zaoberá kombináciou moderných cenovo dostupných technológií a medicíny. Kardio zariadenie by malo tento druh vyšetrenia, ako je elektrokardiografia, sprístupniť.

Vzhľadom na to, že podľa Rosstatu v Rusku trpí viac ako 23% obyvateľstva ochorení obehového systému. Táto skupina zahŕňa presne tie choroby, ktorých diagnóza sa vykonáva EKG.

Elektrokardiografia je diagnostická metóda založená na meraní rozdielu v elektrických potenciáloch spôsobených pôsobením srdca. Signály sa zaznamenávajú ako krivka s periodicky sa opakujúcimi bodkami. Miesto a tvar týchto zubov a dĺžka medzier medzi nimi hodnotí stav srdca a rôznych tkanív.

Zistili sme, ako funguje EKG Dongle a overili jeho presnosť.

Dokončenie a prevádzkový princíp

EKG Dongle je USB flash disk, na ktorý je na jednej strane pripojená sada elektród, a na druhej strane pomocou adaptéra, smartphone s Androidom. Používatelia iOS, bohužiaľ, nemôžu otestovať zariadenie.

IMG_5305

Na zaznamenávanie hodnôt srdca je potrebné použiť elektródy podľa pokynov a nainštalovať aplikáciu. Prístroj vytvorí kardiogram zo šiestich káblov (pre modernú diagnostiku je to nevyhnutné minimum). Predvolené nahrávanie je 25 mm, ale môžete ho zmeniť. Výsledky sa ukladajú do formátu PDF.

ECG ECG

Jednoduchý používateľ, ktorý nie je oboznámený s funkčnou diagnostikou, má niekoľko záverov: o tepovej frekvencii (o pulzoch) a o úrovni stresu. Nie je známe, či sa zohľadňuje srdcový rytmus.

Nebudete robiť nič iné, ak nie ste lekár. Ak chcete dekódovať EKG, musíte ju odoslať spoločnosti CardioOblaco. Ide o platenú službu, ktorá bude stáť takmer 400 rubľov. Súbor sa však môže poslať aj Vášmu lekárovi na ďalšie hodnotenie a prácu.

EKG dongle

Dôležitý bod: EKG Dongle nie je zdravotníckym prístrojom. Myslím si, že to je spôsobené tým, že postup certifikácie zdravotníckej pomôcky je mimoriadne zložitý, časovo náročný a nákladný. A je nepravdepodobné, že by to bolo zariadenie, ktorého súčasťou je aj smartphone s Androidom. No, ciele a funkcie kardio sú úplne medicínske.

Približne to isté – s lepivými elektródami na hrudníku a kompaktnou krabicou – sa uskutoční kardiogram s použitím metódy Holtera. EKG Dongle v podstate mieša monitorovanie s Holterom a konvenčné EKG: merania sa robia, keď pacient potrebuje, a nie pri plánovaní návštevy lekára. No nosenie senzora celý deň nie je potrebné: stav srdca je pevne stanovený na krátku dobu.

dôstojnosť

Prvá vec, ktorá nám vyhovuje, je presnosť práce. Testovali sme EKG dongle porovnaním údajov o prístroji a kardiografe pod dohľadom odborníkov vo funkčnej diagnostike.

EKG dongle

EKG Dongle správne odstraňuje kardiogram, nie je ťažké ho prečítať odborníkovi, indikácie kardiografu a jednotky flash sa nelíšia.

Druhým veľkým plusom sú náklady. Jedná sa o lacný variant vreckového elektrokardiografu, stojí 3,500 rubľov. Za takéto peniaze nemožno predstaviť zdravotnícku pomôcku.

Tretia výhoda – schopnosť zhromažďovať údaje takmer kdekoľvek, kde si môžete aspoň sadnúť. Práca srdca závisí od mnohých faktorov. Aj keď urobíte EKG, potom fajčíte cigaretu a potom zopakujte test, výsledky budú iné. A pomocou flash disku je možnosť vykonať test a po fyzickej námahe a pod stresom av pokojnom stave. A to všetko bez toho, aby ste bežali na kliniku. Pre ľudí, ktorí majú srdcové problémy, je to archívne, pretože pomáha zhromaždiť úplný obraz toho, čo sa stane s telom.

nedostatky

Hlavnou nevýhodou sú neúplné informácie. Moderní kardiológovia okamžite posúdia nielen pulznú frekvenciu, ale aj rytmus a vlastnosti EKG a dokonca môžu urobiť predbežnú diagnózu. Úprimne povedané, títo diagnostikovaní lekári často vyvrátia pri dešifrovaní, ale v súčasnosti má používateľ kardiologickú palicu a takéto údaje neexistujú.

Stojí za to urobiť výhradu, že ak nie ste lekár, dešifrovať EKG je posledná vec. Môžete dokonca študovať veľa učebníc, ale nebude to zmysel.

Všetci lekári sa učia dekódovať EKG, ale v praxi sa samotní lekári obrátia na tých, ktorí sa špecializujú na funkčnú diagnostiku: existuje príliš veľa nuancií, ktoré sa stávajú viditeľnými len so skúsenosťami.

Druhou nevýhodou je vysoká pravdepodobnosť technickej chyby. Ak ste prišli odlepiť alebo len voľne vybavená elektródy, keď trasie ruka, ktorá drží chytrý telefón, takže aj keď ste v ankete dal smartphone na hrudi, potom je tu hluk (takzvané artefakty). Tieto poruchy premieňajú kardiogram na nestráviteľné. A môžu sa objaviť nielen na začiatku štúdie.

Pre porovnanie: vľavo – to je niečo, vpravo – čitateľné čítania, ale artefakty nie sú vždy tak zrejmé. Niekedy dokonca malé rozrušenie rozmaznáva celý obrázok.

ECG ECG

Chcel by som podrobnejšie vysvetlenie v pokynoch, čo považovať za správne uloženie, ako sa poistiť proti chybám. Napríklad, zasahovať do práce zariadenia môže mastná pokožka alebo nadmerný rast vlasov na hrudi.

výsledok

EKG dongle – je bez nadsázky strmé zariadenie, ktoré je veľmi dôležité pre tento druh peňazí. Trochu viac práce na inštrukciách – a kardio bude len lepšie.

EKG dongle

Ale všetko, čo sa týka komplexného lekárskeho výskumu (a elektrokardiografie je ťažké), vyžaduje zodpovednosť od pacienta. V opačnom prípade sa samodiagnostika a následná samoliečba skončia zle.

Preto musíte kúpiť, ak:

  1. Existujú problémy so srdcom, najmä ak sa snažíte trénovať a viesť aktívny životný štýl.
  2. Máte vysoké fyzické a emocionálne zaťaženie.
  3. Určite nebudete hackovať, vyhodnotíte svedectvo bez pomoci lekára.

S poslednou podmienkou bude mať flash disk výhodu a nič iné ako dobré.

Spoločnosť Lifkhaker ďakuje obchodníkovi Medgadgets.ru za zariadenie určené na testovanie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

96 − = 92