Prehľad Skilhunt H03 – najlepšie svetlo pre turistiku a rybolov

Skilhunt je ďaleko od začiatočníka vo výrobe LED svietidiel. Produkty tejto spoločnosti sa výborne osvedčili medzi fanúšikmi poľovníctva, rybárstva a cestovného ruchu. Samostatne je potrebné poznamenať rad svetlometov, ktoré sú jedným z najpopulárnejších na svete.

Svietidlo Skilhunt H03, ktoré je venované tejto revízii, primárne podpláca jeho všestrannosť. Môže byť použitý ako pochod, auto, konštrukcia, manuál alebo svetlomet, tj v každej situácii, keď je potrebný svetelný zdroj.

Skilhunt H03

Technické špecifikácie

  • LED: CREE XM-L2 U4.
  • Maximálny svetelný tok: 1 000 lm.
  • Farba: studená biela.
  • Rozsah lúčov: 123 metrov.
  • Napájanie: 2,7-8,4 V, 18650 batéria alebo dve batérie CR123A.
  • Rozmery: 100 × 23,5 × 21,6 mm.
  • Hmotnosť: 44 g (bez batérie).
  • Vodotesný: IPX8 (môže pracovať pod vodou v hĺbke 1 meter).

Hlavnou vlastnosťou Skilhunt H03 je vysoko efektívny ovládač, ktorý vytvára jasné svetlo bez viditeľných pulzov vo všetkých režimoch. Je zodpovedný za kontrolu teploty a vyprázdňovania a programovanie prevádzkových režimov.

Skilhunt H03: pohľad zhora

Hlava baterky je vybavená radiátorom, takže aj pri maximálnom výkone je vylúčené prehriatie. Okrem toho výrobok používa špeciálny elektrický obvod, ktorý poskytuje minimálny únikový prúd v pohotovostnom režime. Z tohto dôvodu môže baterka dlho zostať v kľude, ale batéria v ňom bude ťažko vybitá.

Ako batériu môžete použiť dve batérie, napríklad CR123A alebo batériu 18650. Táto možnosť je samozrejme vhodnejšia.

Obsah balenia

Skilhunt H03: box

Baterka sa dodáva v farebnom kartónovom obale. Vnútri je plastová forma s miestom pre baterku a priestor pre ďalšie príslušenstvo. Táto príchytka k hlave, značková kapucňa, spona a dva o-krúžky, ktoré sú zodpovedné za ochranu proti vlhkosti závitového pripojenia.

Skilhunt H03: Obsah balenia

Baterku je možné používať v ručnom aj v hlavnom režime. Na tento účel sú k dispozícii univerzálne elastické pásy a gumové držiaky. Lucerna sa do neho vloží do niekoľkých sekúnd a bezpečne drží. Tlačidlo je na vrchu, takže zapnutie baterky a okamžité prepínanie medzi režimami bude jednoduché.

Vzhľad a montáž

Skilhunt H03: Vzhľad

Na rozdiel od bežných bateriek je Skilhunt H03 vybavený bočným reflektorom. Preto môže byť použitý ako čelenka. Telo svietidla má kompaktnú veľkosť a hmotnosť. Je vyrobený z eloxovaného hliníka a je pokrytý jemnými zárezmi v tvare diamantu, vďaka čomu je perfektne v ruke.

Skilhunt H03: hlava

Hlava svietidla je o niečo hrubšia ako telo. Na jednej z jeho tvárí je vysoko kvalitná optika TIR, vedľa ktorej je gumové tlačidlo prepínacieho tlačidla upevnené kovovým krúžkom zaskrutkovaným do puzdra. Tlačidlo je vyrobené z polopriehľadnej gumy, pretože vnútri je dodatočná LED, ktorá signalizuje vybitie batérie.

Skilhunt H03: radiátor

Na zadnej strane je mriežka chladiča na odvádzanie tepla vyžarovaného výkonnou LED.

Skilhunt H03: Svetlo

Všeobecne platí, že Skilhunt H03 vyzerá nezvyčajne, ale zaujímavé. Všetky povrchy sú kvalitatívne spracované, chipsy a brúsenia chýbajú. Lantern je pohodlné držať v ruke, s čelo použitie nepohodlie, tiež nie je cítiť.

management

Existuje niekoľko režimov žiarenia, ktoré prepínajú medzi nimi tlačidlom. Niektoré režimy sa aktivujú jediným stlačením tlačidla, inými dvojitými alebo dokonca trojitým kliknutím.

Jedným krátkym stlačením v stave vypnutia sa aktivuje posledný použitý režim. Dlhým stlačením tlačidla v rovnakom stave zapnete svietidlo pri minimálnom jasu. Dvojitým kliknutím aktivuje režim turbo, v ktorom svietidlo produkuje maximálny svetelný tok.

Skilhunt H03: Riadenie

Pri zapnutom stave prebieha prechod medzi režimami krátkym stlačením tlačidla. K dispozícii sú štyri: minimum → priemer → maximum → turbo. Každá z nich má dodatočnú ľahkú verziu, ktorú je možné aktivovať dvojitým kliknutím na tlačidlo. Ukázalo sa, že Skilhunt H03 má osem stupňov jasu.

Lantern je vypnutý Lantern je zapnutá
Stačí kliknúť Povolenie posledného režimu Prepínanie medzi režimami
Dvojitým klepnutím Maximálny jas Aktivácia ďalšieho režimu
Triple tap Blikajúci signál Blikajúci signál
Držte ho až na dve sekundy Minimálny jas zastavenie
Držte ho dlhšie ako dve sekundy zamykací

Ale to nie je všetko. Pre mimoriadne prípady poskytuje baterka tri režimy alarmu: SOS, maják a stroboskop. Ak ich chcete zapnúť, musíte trikrát stlačiť tlačidlo trikrát.

Ďalšou výhodnou funkciou je režim uzamknutia. Ak stlačíte tlačidlo niekoľko sekúnd, baterka nebude reagovať na nič. Toto zariadenie ochráni pred náhodným zapnutím pri prenášaní.

Upozorňujeme, že v režime uzamknutia môže byť tlačidlom mierne osvetlené vstavanou LED. Energeticky, toto svetlo spotrebováva veľa, ale vždy môžete ľahko nájsť baterku v tme.

testovanie

Skilhunt H03 používa špeciálnu optiku TIR, ktorá poskytuje široký a rovnomerný svetelný lúč. Spolu s výkonnou LED od americkej spoločnosti Cree Inc. to umožňuje použiť baterku na dlhé vzdialenosti a na blízkych.

Skilhunt H03: Svetlomet

Počas testovania sa pri práci v rôznych režimoch páčilo veľké množstvo jasu svietidla. Pri minimálnom svetelnom výkone stačí len na preskúmanie objektov v bezprostrednej blízkosti. Ale baterka môže pracovať v tomto režime niekoľko týždňov.

V režime maximálneho jasu svieti lúč približne 30-40 metrov. Docela dostatočná vzdialenosť pre takmer každú situáciu. Ale používanie baterky v tomto režime dlhý čas neprichádza do úvahy: batéria sa vybije v priebehu niekoľkých hodín.

Skilhunt H03: odolnosť proti vode

Nevyskytli sa žiadne pohľadávky a odolnosť zariadenia voči vode. Kúpanie vo vode skúšobnej vzorky odolalo bez problémov, takže môžete bezpečne používať Skilhunt H03 za každého počasia.

výsledok

Skilhunt H03 je jedným z najlepších ponúk pre tých, ktorí už prerástli jednorazové čínske baterky z najbližšieho trhu, ale zatiaľ nie sú pripravení vyčerpať stovky dolárov za značkové profesionálne zariadenia.

Lucerna je perfektne zostavená, dobre sa nachádza v ruke a nie je menej vhodná pri použití v hlavnej verzii. LED diódy kvality a optika TIR poskytujú jemné rovnomerné svetlo, ktorého výkon je možné nastaviť pomocou vstavaných režimov.

Tento model bol vydaný viac ako mesiac. V recenziách používatelia poznamenávajú, že Skilhunt H03 je mimoriadne spoľahlivé zariadenie. Ak potrebujete lacné lucerne na pešiu turistiku, rybárčenie, poľovníctvo alebo len pre dom, potom to je všetko.

V čase písania nákladov Skilhunt H03 predstavuje 1 882 rubľov.

Autor vďaka predajni GearBest za vzorku určenú na testovanie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 + = 60