Recenzia Huami Amazfit Smartwatch 2 – nová verzia športových hodiniek Xiaomi

Obsah

  • Technické špecifikácie
  • Obsah balenia a vzhľad
  • zobraziť
  • lokalizácia
  • Hlavné funkcie
  • Športové funkcie
  • Mobilná aplikácia
  • autonómie
  • výsledok

Dnes Xiaomi je druh konglomerátu veľkých a malých spoločností, ktoré vyvíjajú a predávajú pomôcky pod jednou značkou. Zahŕňa spoločnosť Huami, ktorá sa špecializuje na výrobu športových náramkov a inteligentných hodiniek. Práve ona vyvinula slávnu Mi Band 2, ktorá predávala milióny kópií po celom svete.

Dnes sa budeme oboznámiť s rovnako zaujímavým gadgetom. Amazfit Smartwatch 2 je druhá generácia inteligentných hodiniek určených pre športových fanúšikov a aktívny životný štýl. Reklamy sľubujú, že budú môcť súťažiť s produktmi spoločností Garmin, Polar, Samsung, ale sú zároveň niekoľkokrát lacnejšie. Lifehacker zistil, či je to tak.

vzhľad

Technické špecifikácie

bývanie Polykarbonát vystužený skleným vláknom; úplná ochrana proti vode
zobraziť Transflexná obrazovka, 1,34 palca, 320 × 320 pixelov
plošina Dvojjadrový procesor s rýchlosťou hodín 1,2 GHz
Operatívna pamäť 512 MB
Vstavaná pamäť 4 GB
kamera neexistujú žiadne
Bezdrôtové rozhrania Wi-Fi, Bluetooth 4.2, GPS, GLONASS
senzory Srdcový rytmus, triaxiálny akcelerometer, gyroskopický, geomagnetický, barometrický, osvetlenie
Operačný systém Vlastný operačný systém založený na systéme Android
batérie 280 mAh (neodnímateľné)
rozmery 45 × 45 × 15 mm
závažia 60 g (s popruhom)

Predchádzajúca verzia Amazfit Smartwatch získala veľkú popularitu medzi športovými fanúšikmi po celom svete vďaka vynikajúcemu pomeru ceny a výkonu. Nový model dostal niekoľko dôležitých zmien, ktoré ovplyvnili vzhľad aj možnosti.

Pohľad spredu

Po prvé, treba poznamenať, že sa v plnej miere vyskytuje ochrana gadgetov pred vodou a v dôsledku toho aj ďalšie spôsoby na plávanie a triatlon. Taktiež sa zavádzajú nové softvérové ​​funkcie, ktoré napomáhajú plánovaniu správneho tréningu. Je to indikátor absorpcie kyslíka (VO2 max), účinok cvičenia (TE), zaťaženie (TD) a čas zotavenia. Ale o športových funkciách budeme podrobnejšie rozprávať nižšie.

Do obsahu

Obsah balenia a vzhľad

Hodinky sú v elegantnej bielej kartónovej krabici. Na jeho kryte sa objavuje názov modelu a zospodu je nálepka s množstvom čínskych znakov a čiarovým kódom.

box

Vnútri sme našli hodiny samotné, dokovacia stanica na dobíjanie a prenos dát a tenkú brožúru s pokynmi v čínštine. Redakčná rada má bežnú verziu Amazfit SmartWatch 2, ale tam je viac možností prémie k dispozícii v mene index S. To sa vyznačuje prítomnosťou ochranného zafírovým sklom a dvoma popruhmi: kože pre každodenné použitie a pre plávanie silikón.

Puzdro na hodinky je vyrobené z polykarbonátu vystuženého skleneným vláknom. Na zadnom kryte sa nachádza kontaktná plocha na pripojenie k doku a snímač na meranie pulznej frekvencie. Na bočnom povrchu sú k dispozícii tri tlačidlá vyrobené z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Ide o veľmi dôležitú inováciu v porovnaní s predchádzajúcou verziou: koniec koncov bolo veľmi nepríjemné dostať sa do malých ovládacích prvkov na dotykovej obrazovke na úteku.

Zadný pohľad

Silikónový pás pevne obopína rameno, jeho dĺžka je ľahko nastaviteľná na požadovanú veľkosť. Mimochodom, uvedomte si, že upínacie svorky majú špeciálny odnímateľný mechanizmus. Vďaka nemu si sám môžete, ak si prajete, zmeniť popruh pre ostatných.

Sledujte popruh

Nemožno povedať, že Amazfit Smartwatch 2 je príliš ťažkopádne, ale stále prirodzene sa pozerajú na mužovu ruku. Hoci ak akákoľvek atletická dáma chce napadnúť kánony štýlu, tak prečo nie? Navyše, hmotnosť gadgetu sa vôbec nevyskytuje na ruke.

Pohľad po ruke

Do obsahu

zobraziť

Obrazovka Amazfit Smartwatch 2 je jednou z hlavných výhod gadgetu. Používa transflexný displej, ktorý má schopnosť odrážať aj vyžarovať svetlo. To znamená, že čím jasnejšie svetlo dopadá na ňu, tým lepšie je obraz viditeľný. A ak je okolo tmy, podsvietenie sa automaticky zapne.

zobraziť

V praxi to znamená, že môžete použiť Amazfit Smartwatch 2 tak pohodlne ako bežné hodiny s analógovou obrazovkou. Displej je vždy zapnutý, ale to nevedie k rýchlemu vybitiu batérie. Počas dňa je na ňom ľahko viditeľná informácia bez podsvietenia a v noci sa automaticky zapne na niekoľko sekúnd, keď je ruka zdvihnutá. Úroveň jasu a žiarenia sa nastavuje v nastaveniach.

Do obsahu

lokalizácia

Amazfit Smartwatch 2 bol predstavený pred niekoľkými mesiacmi, takže dnes sa predávajú iba v Číne. Preto rozhranie chýba aj anglický jazyk, nehovoriac o ruštine.

To však neznamená, že sa budete musieť učiť čínske znaky, hoci prví používatelia to museli urobiť. Už sú lokalizované nadšencami, medzinárodným firmvérom a nástrojmi na ich inštaláciu. V čase písania je najstabilnejší takzvaný taliansky firmware, ktorý vám umožňuje zahrnúť anglické rozhranie.

Anglický jazyk

Každý, kto má záujem nakupovať tieto hodinky, by mal byť pripravený na to, že bude musieť odomknúť bootloader a blikať gadget. Výhoda tohto postupu je jednoduchá a na internete je ľahké nájsť podrobné pokyny a všetky potrebné súbory.

Ak nechcete robiť toto, budete musieť počkať na prezentáciu medzinárodnej verzie, ktorá sa pravdepodobne uskutoční za niekoľko mesiacov.

Do obsahu

Hlavné funkcie

Hlavné funkcie

Tieto hodinky môžu byť užitočné nielen pre športovcov. V tejto časti sa pozrime na všetky funkcie, ktoré nesúvisia s tréningom a fyzickou aktivitou.

Hlavná a najpopulárnejšia funkcia hodín je stále zobrazená časom. Týmto gadget zvládne bez problémov. V nastaveniach môžete nastaviť formát zobrazenia na 12 alebo 24 hodín. Synchronizácia sa uskutočňuje prostredníctvom mobilnej aplikácie, takže je zaručená presnosť indikácií.

Skins

Pre pohodlné zobrazenie informácií na obrazovke si môžete vybrať rôzne kože. V predvolenom nastavení hodín je pre každú chuť už asi tucet, ale tento zoznam sa dá ľahko rozšíriť. Stačí stiahnuť si požadované skiny a odovzdať ich do špeciálnej zložky na hodinách. Potom budú k dispozícii na výber priamo na hodinkách a v mobilnej aplikácii Amazfit.

oznámenia

Mnoho ľudí kupuje inteligentné hodinky na zobrazovanie upozornení. V tomto ohľade Amazfit Smartwatch 2 nesklame. Po spárovaní s mobilným telefónom cez Bluetooth a výberom aplikácií, z ktorých chcete dostávať upozornenia, všetko funguje dobre.

Nové oznámenie sa zobrazí na obrazovke niekoľko sekúnd, po ktorom, v prípade, že nemáte čas, aby si ho prečítať hneď, dostáva na samostatnej obrazovke, ktoré si môžete aktivovať Odklepnite prstom hore. Tu môžete vidieť všetky nahromadené správy a v prípade potreby ich odstrániť.

Keď zavoláte, zobrazí sa telefónne číslo a meno volajúceho, cyrilická abeceda sa zobrazí správne. Odpoveď na hovory a správy priamo z hodín nie je možné.

počasie

Ďalšou zaujímavou funkciou je zobrazenie počasia. A nielen jeho súčasný stav, ale aj predpoveď na niekoľko dní dopredu. Miesto je určené pomocou systému GPS, po ktorom sa dáta sťahujú z webu. Môžete zahrnúť hlásenie o počasí, ktoré sa bude zobrazovať každé ráno, a varovania pred náhlymi zmenami teploty alebo zrážok.

Okrem toho má Amazfit Smartwatch 2 budíky, ktorých počet je neobmedzený. Signál je napájaný vibráciami, jeho intenzita je nastavená v nastaveniach. K dispozícii sú tiež stopky, časovač a aplikácia pre správu iných inteligentných gadgetov Xiaomi.

Ďalšie funkcie

Samostatná poznámka si zaslúži multimediálne schopnosti zariadenia. Vlastníci Amazfit Smartwatch môžu ovládať prehrávanie na smartphone priamo z obrazovky s hodinami. To je výhodné v prípadoch, keď je smartphone v taške alebo vo vnútornej kapse, kde je nepríjemné, aby ste ho dostali zakaždým. Môžete tiež prevziať zvukové súbory do pamäte hodiniek a prehrávať ich priamo do bezdrôtových slúchadiel. V tomto prípade všeobecne zmizne potreba ďalšieho mobilného zariadenia.

Do obsahu

Športové funkcie

Amazfit Smartwatch 2 by sa mal odvolávať nielen na športovcov, ale aj na prívržencov zdravého životného štýlu. Gadget ponúka mnoho užitočných funkcií, ktoré budú užitočné ako v tréningu, tak v každodennom živote.

Sledovanie spánku

Hodiny môžu sledovať kvalitu spánku, celkom správne identifikujú jednotlivé fázy. Zvážte kroky, prejdené kilometre a spotrebu kalórií. Tí, ktorí majú sedavú prácu, budú spokojní s prispôsobiteľnými upozorneniami na potrebu vstať a pohybovať sa. Všetky zbierané informácie sa prenášajú do mobilnej aplikácie a premenia na vizuálne grafy a tabuľky.

Čo sa týka športu, Amazfit Smartwatch 2 má špeciálne režimy pre jedenásť rôznych druhov tréningov. Patrí medzi ne beh, chôdza, beh na trati, plávanie, cyklistika, triatlon a tak ďalej. V závislosti od zvoleného režimu sa na obrazovke zobrazia rôzne indikátory.

Štatistiky športu

Napríklad pri behu bude čas, rýchlosť, tempo, vzdialenosť, pulz. Ak chcete plávať v bazéne, musíte nastaviť dĺžku stopy v nastaveniach a potom hodiny započítajú vzdialenosť. V prípade, ak je výcvik vykonávaný v miestnosti, ako je bežecký pás alebo rotopede, hodiny poskytuje rozhranie pre externé senzory cez Bluetooth.

Počas prechádzky alebo behania je prechod každého kilometra sprevádzaný vibráciami a výskytom upozornenia s časom posledného kola. Kedykoľvek môžete tréning zastaviť stlačením horného tlačidla. Na konci vzdialenosti hodiny zobrazujú rôzne štatistické informácie o tréningu, vrátane zaznamenanej dráhy, tréningového efektu, času nevyhnutného odpočinku atď.

Štatistiky športu

Mimochodom, geodetický systém funguje prekvapujúco správne. Počas skúšobných cyklov na malom školskom štadióne hodinky s istotou vytiahli správne kruhy, zatiaľ čo GPS v telefóne zobrazoval niektoré podivné postavy z prerušovaných čiar.

Obsluha GPS Amazfit Smartwatch Prevádzka GPS v telefóne

Všetky tréningové štatistiky sú uložené v hodinách, po ktorých je k dispozícii priame preberanie Wi-Fi do cloudu. Spolu s vyššie uvedenou schopnosťou hrať si sami, ukazuje sa, že Amazfit Smartwatch 2 je sebestačný športový gadget, ktorý vám umožní vziať si so sebou smartphone.

Prešli sme len hlavnými športovými funkciami hodín, pretože ich úplný opis bude vyžadovať ďalší objemný článok. Chceme len poznamenať, že aj po týždňovom testovaní sú všetky nové zaujímavé čipy, takže ich úplné štúdium bude trvať veľmi dlho.

Do obsahu

Mobilná aplikácia

Aplikácia Amazfit Watch slúži na nastavenie hodín, synchronizáciu a zobrazenie údajov. K dispozícii sú verzie pre operačné systémy Android a iOS, z technických dôvodov sme skontrolovali len aplikáciu na smartphone s Androidom.

Mobilná aplikácia 1 Mobilná aplikácia 2

Na hlavnej obrazovke sa zobrazujú aktuálne indikátory: počet krokov pre aktuálny deň, srdcová frekvencia, čas nočného spánku. V druhej sekcii nájdete štatistiky tréningu. A nakoniec, tretia karta je venovaná nastaveniam profilu, aplikácii a samotným hodinám. Môžete najmä nakonfigurovať zloženie a poradie miniaplikácií na obrazovke a zmeniť tému jej vzhľadu.

Mobilná aplikácia 3 Mobilná aplikácia 4

Upozorňujeme, že existuje niekoľko verzií aplikácie Amazfit Watch. V službe Google Play je medzinárodná verzia, ktorá oficiálne nepodporuje nový model hodiniek, ale v skutočnosti s nimi pracuje, hoci nie so všetkými funkciami. Čínska aplikácia má najrozsiahlejšie možnosti, ale to je úplne prirodzené, nemá ruský jazyk. A na webe nájdete aplikáciu lokalizovanú nadšencami, ktorú odporúčame na inštaláciu.

Do obsahu

autonómie

Výrobca tvrdí, že životnosť batérie Amazfit Smartwatch 2 dosiahne päť dní. Možno, za istých ideálnych prevádzkových podmienok, možno dosiahnuť taký rekord, ale v skutočnosti je tento údaj mierne nižší, bohužiaľ.

Kontaktná platforma

S každodenným tréningom trvajúcim 30 minút do konca tretieho dňa by sa hodiny už mali nabíjať, pretože nabíjanie batérie zostáva približne 10-15%. Predpokladáme, že s upozorneniami pre osoby so zdravotným postihnutím, zníženým jasom podsvietenia a inými úspornými opatreniami sa toto obdobie môže pretiahnuť na štyri dni, ale nie viac.

Avšak v žiadnom prípade nechceme povedať, že Amazfit Smartwatch 2 má slabú autonómiu. Týmto ukazovateľom predstihajú gadgety mnohých známych značiek, ktoré majú podobnú funkčnosť. Stačí si zvyknúť na to, aby hodinky na dobíjanie boli každých pár dní – rovnako ako to robíte so smartphonmi. Doba nabíjania navyše nepresiahne dve hodiny.

Do obsahu

výsledok

Amazfit Smartwatch 2 – skvelé športové hodinky, ktoré však nie sú vhodné pre každého.

Mali sme stále nádherné dojmy z ich dizajnu, obrazovky a vzhľadu. Neexistujú žiadne nároky na funkčnosť, hoci softvér stále potrebuje zlepšenie. A dokonca aj životnosť batérie je plne spokojná.

Napriek tomu chýba plnohodnotný lokalizovaný firmware neumožňuje jednoznačne poradiť Amazfit Smartwatch 2 k nákupu. Ak máte pocit, silu a túžbu na inštaláciu firmvéru tretej strany, môžete mať šancu a kúpiť. Navyše, čínske verzie gadgetov sú zvyčajne lacnejšie ako tie, ktoré sú určené pre medzinárodný trh.

Ak vás tieto hackerské cvičenia vystrašia, mali by ste čakať na medzinárodnú verziu hodín. Očakáva sa, že získajú podporu od spoločnosti Google Fit a Strava, stabilnejší softvér a samozrejme aj preklad do rôznych jazykov.

V čase písania, náklady na Xiaomi Amazfit Smartwatch 2 športové hodinky je 11,114 rubľov. Čitatelia Lifehacker môžu získať ďalšiu zľavu s propagačným kódom Lifehacker.

Autor vďaka predajni GearBest za zariadenie určené na testovanie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 20 = 25