Recenzia Xiaomi Redmi 5 Plus – najlepší rozpočet smartphone začiatok roku 2018

Pravdepodobne ste si všimli, že minulý rok v dizajne mobilných zariadení došlo k skutočnej revolúcii. Namiesto tradičného formátu prišiel kino 18: 9 s úzkymi rámami a veľkolepými filé v rohoch displeja.

Takmer všetky veľké a malé spoločnosti už vydali smartphony určené pre nové vzory. Nenechali sa stranou a Xiaomi. Redmi 5 a Redmi 5 Plus vyšli o niečo neskôr ako súťaž, ale toto oneskorenie bolo pre nich prospešné. Modely boli tak úspešné, že sa doslova stali jedným z najpopulárnejších v ich cenovom segmente.

V tomto prehľade sme starostlivo preskúmali vlastnosti a vlastnosti smartfónu Redmi 5 Plus, aby sme vám poskytli odpoveď na jednoduchú otázku: je to naozaj to dobré alebo je to jednoducho mágia značky?

Xiaomi Redmi 5 Plus

Technické špecifikácie

bývanie Kovová zliatina, tvrdené sklo
zobraziť 5,99 palcov, FHD (2 160 × 1 080), IPS
plošina Procesor Qualcomm Snapdragon 625
Operatívna pamäť 3 alebo 4 GB
Vstavaná pamäť 32 alebo 64 GB, možnosť inštalovať pamäťové karty až do 128 GB
kamera Hlavná je 12 Mp; vpredu – 5 megapixelov
odkaz Dva sloty: nanoSIM a nanoSIM + microSD; 2G (GSM): 850/900/1 800/1 900 MHz; 3G (WCDMA): 850/900/2 100 MHz; 4G (FDD-LTE): 800/900/1 800/2 100/2 600 MHz (pásmo 1/3/7/8)
Bezdrôtové rozhrania Wi-Fi 802.11 a / b / g / n, Bluetooth 4.2, GPS, GLONASS, A-GPS
Rozširujúce sloty microUSB, microSD (až 128 GB namiesto druhej SIM karty)
senzory Osvetlenie, aproximácia, akcelerometer, elektronický kompas, odtlačok prsta
Operačný systém Android 7.1 Nugát s shell MIUI 9
batérie 4 000 mAh (neodnímateľné), rýchle nabíjanie
rozmery 158,5 x 75,4 x 8,05 mm
závažia 180 g

Qualcomm Snapdragon 625, používaný v Redmi 5 Plus, je jedným z najpopulárnejších a najfrekventovanejších používateľov čipov. Obsahuje procesor s ôsmimi jadrami Cortex-A53, ktorý pracuje s maximálnou rýchlosťou až 2 GHz, čo je dostatočné pre väčšinu mobilných úloh.

Xiaomi Redmi 5 Plus: procesor Xiaomi Redmi 5 Plus: špecifikácie

Čip je postavený na základe 14-nanometrového procesu, ktorý zaisťuje vynikajúcu energetickú účinnosť zariadení, ktoré ho používajú. Vzhľadom na túto okolnosť a skutočnosť, že Redmi 5 Plus používa batériu 4 000 mAh, môžeme povedať, že majitelia tohto smartphonu nebudú mať problémy s autonómiou.

Xiaomi Redmi 5 Plus: snímače Xiaomi Redmi 5 Plus: multitouch

Neexistujú žiadne sťažnosti týkajúce sa pamäťového subsystému. Samozrejme, 3 alebo 4 GB pamäte RAM je ťažké pre každého prekvapiť, ale to stačí pre väčšinu používateľov. Nová verzia MIUI urobila veľký krok vpred, pokiaľ ide o optimalizáciu spotreby systémových zdrojov, takže všetko funguje hladko a rýchlo.

Obsah balenia a vzhľad

Xiaomi Redmi 5 Plus: krabica

Telefón je dodávaný v štandarde pre túto sériu vybavený malým červeným boxom. Obal je jednoduchý, ale vyzerá jasne a štýlovo.

Balík Redmi 5 Plus obsahuje smartphone, nabíjačku, pripájací kábel a silikónové ochranné puzdro. Pre neho je výrobca mimoriadnym poďakovaním – dodatočná ochrana proti poškriabaniu nikdy nezasahuje. Mimochodom, je dobrej kvality a sedí na telefóne ako rukavica.

Xiaomi Redmi 5 Plus: balík

Zadný kryt smartphonu je vyrobený z kovovej zliatiny, s výnimkou plastových vložiek zhora a dole. Ich farba sa trochu líši od farby hlavnej časti zadného povrchu, ktorá sa im nemusí páčiť. Ale táto funkcia sa často nachádza v lacných smartphonoch, vrátane spoločnosti Xiaomi, takže s ňou zostáva len akceptovať.

Xiaomi Redmi 5 Plus: zadný kryt

Dispozícia tradičných ovládacích prvkov: na pravej strane – tlačidla napájania a hlasitosti rocker, na opačnej strane – podnos pre dve SIM karty, namiesto jedného z nich, môžete vložiť pamäťovú kartu. Na spodnom okraji je konektor pre pripojenie kábla microUSB a doľava a doprava sa nachádza mikrofón a otvory pre vonkajšie reproduktory.

Xiaomi Redmi 5 Plus: spodný riadok

Najdôležitejšou časťou Redmi 5 Plus je však obrazovka. Má rozmer 5,99 palca s rozlíšením 2 160 × 1 080 pixelov a pomerom 18: 9. Hoci displej zaberá väčšinu predného povrchu smartfónu, nemôže byť nazvaný bezrámový. Rámca je tiež celkom hmatateľná: na stranách asi 3 mm a od hĺbky nad a pod ich hrúbkou presahuje centimeter. Napriek tomu to nielen nezhoršuje vzhľad zariadenia, ale aj jeho použitie je oveľa pohodlnejšie, pretože nie je možné náhodne kliknúť na nič na obrazovke.

Xiaomi Redmi 5 Plus: rámec

Pre vzhľad Redmi 5 Plus môžete bezpečne umiestniť najvyššie skóre – zariadenie v akejkoľvek farbe vyzerá vynikajúco. Nový širokouhlý dizajn vyzerá svieže a atraktívny, kvalita stavania nespôsobuje žiadne sťažnosti.

Xiaomi Redmi 5 Plus: predná strana

Obrazovka a zvuk

Napriek tomu, že je Redmi 5 Plus umiestnený ako pomerne rozpočtový nástroj, pri pohľade na obrazovku to vyvoláva pochybnosti. Inteligentný displej s jasnou kvalitou s rozlíšením 2 160 × 1 080 pixelov by bol dosť vhodný a v oveľa drahších zariadeniach.

Xiaomi Redmi 5 Plus: obrazovka

Veľká uhlopriečka neovplyvnila použiteľnosť – vďaka predĺženej podobe je telefón dokonale v ruke. Obrazovka bez chýb zobrazuje celú farebnú škálu, obrázok vyzerá kontrastne a nasýtený. Pre fanúšikov jemných nastavení v MIUI môžete zmeniť niektoré nastavenia obrázka.

Xiaomi Redmi 5 Plus: vykresľovanie farieb

Jas obrazovky sa značne líši, ale na slnku sa jej maximálna hodnota zdá byť nedostatočná pre pohodlnú prácu. Ale milovníci nočného čítania môžu byť úplne pokojní pre svoje oči. Minimálna úroveň jasu v kombinácii so špeciálnym režimom čítania umožňuje prechádzať stránky niekoľkými hodinami.

Pokiaľ ide o zvuk, Redmi 5 Plus je jedným z mála chytrých telefónov, ktoré o tom nechcem kričať. Áno, existujú sťažnosti na kvalitu externého reproduktora, áno, audiophiles môže ohnúť pery a hovorí o basovú hĺbkou a čistotou horných frekvencií, ale konkurencia v tejto cenovej kategórii to gadget znie dobre. Skôr ako skutočné maestro stále nedosahuje, ale podráždenie pri počúvaní už nespôsobuje.

produktivita

Xiaomi Redmi 5 Plus je postavený na rovnakej platforme ako nedávno navštívil Mi A1, takže výsledky testov sú takmer totožné. Zaujímavé je, že ani skutočnosť, že jedno z zariadení beží so systémom Android, a druhé je nainštalované MIUI, nemalo na výsledky veľký vplyv.

Xiaomi Redmi 5 Plus: Antu Xiaomi Redmi 5 Plus: Geekbench

Môžeme s istotou povedať, že majitelia tohto smartphonu nebudú mať žiadne problémy s výkonom. Procesor Qualcomm Snapdragon 625 sa ľahko vyrovná s takými úlohami, ako je surfovanie po internete, práca s obrázkami, sledovanie filmov, komunikácia v rýchlych posoliach. Je ťažké predstaviť si situáciu, v ktorej by sa Redmi 5 Plus mohol zastaviť alebo spomaliť.

Xiaomi Redmi 5 Plus: PCMark Work 2.0 Xiaomi Redmi 5 Plus: 3DMark

3 alebo 4 GB pamäte RAM stačí na hladký chod operačného systému a rýchle prepínanie medzi predtým spustenými aplikáciami. Zabudovaný video akcelerátor umožňuje zabaviť nielen jednoduché kazualky alebo puzzle, ale aj celkom dospelé 3D projekty. Napríklad obľúbené “tanky” všetkých priemerných nastavení fungujú bez problémov.

autonómie

Inteligentný telefón Xiaomi Redmi 5 Plus má batériu 4000 mAh. Niekto môže povedať, že to nie je toľko a vytiahnite z vrecka “čínske” s batériou päť alebo dokonca šesť tisíc.

Problémom však je, že nie vždy v čínskych smartfónoch, nárokovaná kapacita zodpovedá skutočnej kapacite. Ak, samozrejme, to nie je produkt Xiaomi, ktorý nepríde k takýmto trikom. Takže reálne 4 000 mAh je výhodnejšie ako čísla konkurentov.

Xiaomi Redmi 5 Plus: autonómia Xiaomi Redmi 5 Plus: autonómia

V batériovom testovaní PC Mark Batérie, ktorý meria prevádzkový čas prístroja počas bežných užívateľských úloh, Redmi 5 Plus trval 12 hodín a 40 minút. Je to slušný výsledok, keď hovoríte, že v reálnom živote zariadenie nabije približne za jeden deň.

kamera

Xiaomi Redmi 5 Plus: fotoaparát

Predtým, než budete hovoriť o fotoaparáte, musíte znova pozrieť názov smartphonu. V poriadku, Redmi je rad rozpočtových zariadení, ktoré sú určené pre širokú škálu používateľov. Preto je hlúpe požadovať inteligentné telefóny s rovnakou kvalitou fotografií, ktoré sú vydávané stredne rozpočtovými alebo vlajkovými modelmi.

Napriek tomu nebudeme vymýšľať fotky Redmi 5 Plus. Hlavná kamera prístroja dokáže dobre pracovať počas dňa. Kvalita nočných záberov je o niečo horšia, ale nestačí na odradenie od experimentu. Niekedy, keď hviezdy na oblohe zostávajú v správnej kombinácii a ruka fotografa sa môže spoliehať na niečo pevné, môžete získať zaujímavé fotografie.

Xiaomi Redmi 5 Plus: režimy fotoaparátu Xiaomi Redmi 5 Plus: nastavenie fotoaparátu

Nezabudnite, že redmi 5 Plus je, rovnako ako väčšina smartphonov spoločnosti Xiao, okamžite obzavolsya armádu používateľov, ktorí okamžite začali hľadať spôsoby, ako zlepšiť gadget. Preto už teraz existujú aktívne práce na zaskrutkovaní rozhrania Camera2 API do telefónu, prenosu fotoaparátov tretích strán a ďalších vylepšení štandardného softvéru. Existuje teda nádej, že v budúcnosti bude možné zlepšiť kvalitu obrázkov.

softvér

Inteligentný telefón Redmi 5 Plus beží pod novou verziou MIUI 9, ktorá je založená na systéme Android 7.1.2. Boli nám poslané na preskúmanie čínska verzia zariadenia, ktorá mala iba dva jazyky (čínsky a anglický jazyk), ako aj veľký počet špecifických softvérov určených výhradne pre miestny trh.

Xiaomi Redmi 5 Plus: desktop Xiaomi Redmi 5 Plus: upozornenia na závesy

Po chvíli bola však uvoľnená globálna verzia firmvéru, na ktorú bol telefón bezpečne prepnutý. Už má iné jazyky a obchod Google Play, takže môžete ľahko nainštalovať všetky svoje obľúbené aplikácie a služby.

Teraz by sa mal Redmi 5 Plus pôvodne predávať s týmto firmvérom, takže väčšina našich čitateľov s podobnými problémami sa nebude stretávať. Ak si však kúpite smartphone v čínskych internetových obchodoch, venujte pozornosť tomuto aspektu.

Xiaomi Redmi 5 Plus: nastavenia Xiaomi Redmi 5 Plus: systémová verzia

Pokiaľ ide o MIUI, jeho nová verzia sa stala ešte pohodlnejšou a krásnejšou. Plášť pracuje rýchlo a hladko, aplikácie sa spúšťajú okamžite, nabíjanie batérie nie je nadmerne spotrebované – je to potešenie. Fanúšikovia MIUI budú radi a fanúšikovia z Androidu budú môcť nainštalovať jeden z alternatívnych firmware, ktorý sa pravdepodobne čoskoro objaví.

výsledok

Na konci recenzie zvyčajne uvádzame silné a slabé stránky prístroja, aby čitatelia mohli nakrútiť konečný záver o vhodnosti nákupu. V prípade Redmi 5 Plus je to jednoduchšie ako kedykoľvek predtým – tento model nemá žiadne nedostatky.

Xiaomi Redmi 5 Plus: vzhľad

Rozpočtové modely Xiaomi sú vždy veľmi populárne kvôli vynikajúcemu pomeru ceny a kvality. Zákazníci, ktorých sa to páči za pomerne málo peňazí, získajú spoľahlivé zariadenie s dobrým výkonom a krásnym operačným systémom, ktorý bol udržiavaný už niekoľko rokov. To všetko sa vzťahuje na nový Redmi 5 Plus. Okrem toho má veľkú obrazovku a nádherný moderný dizajn.

Viac za tieto peniaze je ťažké si predstaviť, takže odporúčame Xiaomi Redmi 5 Plus kúpiť. Hlavnou otázkou v tomto prípade je, akú farbu a koľko pamäte? Pripomeňme si, že tento telefón je k dispozícii v zlatej, ružovej-zlatej, modrej a čiernej farby, a cena začína od 10 478 rubľov na mladšie verziu a až 12.807 rubľov za model s väčšou kapacitou.

Autor vďaka predajni GearBest za zariadenie určené na testovanie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

52 + = 53