REVIEW: Lenovo ZUK Z2 – vlajková loď USA za 220 dolárov

Značka ZUK bola vytvorená skôr, ako spoločnosť Lenovo získala spoločnosť Motorola. Zariadenia a softvér museli vziať súčasné miesto na severoamerickom trhu: výkonné, ale lacné zariadenia na Android.

Predchádzajúca značka smartphonu nebola v Rusku široko používaná, napriek silnej náplni a nízkym nákladom. Internetové zdroje označili sériu s prezývkou “discounter” a odmietli akúkoľvek túžbu zakúpiť ZUK Z1.

Medzi čínskymi smartphonemi rodina ZUK naozaj vyzerá originálne. Na rozdiel od väčšiny zariadení Xiaomi alebo Meizu nemajú náznak zjednodušenia žiadnych vlastností. To všetko za cenu 220 dolárov.

charakteristiky

procesor 4-core Qualcomm Snapdragon 820 s frekvenciou 2,15 GHz
Operatívna pamäť 4 GB
Vstavaná pamäť 64 GB
zobraziť 5 palcov, LTPS, 1 920 × 1 080 pixelov
Hlavný fotoaparát 13 Mp ISOCELL f / 2.2, fázové automatické zaostrovanie, elektronická stabilizácia obrazu
Predná kamera 8 Mp
Bezdrôtové rozhrania 2 nanosím (LTE FDD pás 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8; LTE TDD pás 38, 39, 40, 41, Kruh, GSM 900/1 800/1 900, 3G), Wi-Fi 802.11ac , Bluetooth 4.1
navigácia GPS, GLONASS
Operačný systém Android 6.0 Marshmallow s rozhraním ZUI 2.0
batérie 3 500 mAh, podpora QC 3.0
rozmery 141,65 × 68,88 × 8,45 mm
závažia 149 g
materiály kov, plast, sklo

Vzhľad a ergonómia

Lenovo ZUK Z2: vzhľad

Telefón je dodávaný v jednoduchej bielej krabici. Balík obsahuje synchronizačný kábel, zdroj napájania, inštrukcie a klip.

Vzhľad ZUK Z2 je čo najjednoduchší a najkonkrétnejší. Sklo top a dno, všetky v jednej farbe. Zdá sa, že smartphone vyzerá nuda. Ale líši sa od väčšiny čínskych (a nielen) zariadení. Aspoň preto, že úprimne kopíruje najúspešnejší model iPhone.

Lenovo ZUK Z2: vzhľad

Na oboch stranách ZUK Z2 chráni vytvrdené sklo 2,5D s dobrým oleofóbnym povrchom. Bočný rám je vyrobený z plastu vystuženého sklenenými vláknami.

Lenovo ZUK Z2: vzhľad

Ovládacie prvky sú pohodlne umiestnené na ruku ľubovoľnej veľkosti. Smartphone má snímač odtlačkov prstov.

Lenovo ZUK Z2: vzhľad

Dvojitým kliknutím kliknutím sa zobrazí obrazovka spustených aplikácií. Obvyklé stlačenie, bez kliknutia, posiela jednu obrazovku späť. Posunutím prstom na dotykové tlačidlo doľava alebo doprava môžete prepínať medzi bežiacimi aplikáciami na pracovných plochách na pracovnej ploche.

Klasické dotykové alebo obrazovkové tlačidlá “Späť” a “Multitask” v ZUK Z2 č. Skener funguje dobre, nevyužíva vlajkové lode Xiaomi ani lídrom trhu ako OnePlus 3 alebo Meizu Pro 6.

zobraziť

Lenovo ZUK Z2: zobrazenie

Prvá generácia smartfónov ZUK vybavená rovnakou maticou s uhlopriečkou 5,5 palca. Nová generácia obsahuje dva modely. Starší ZUK 2 Pro je vybavený obrazovkou rovnakej veľkosti. Mladší ZUK Z2 je vybavený 5-palcovým panelom založeným na matrici LTPS s rozlíšením FullHD.

Kontrast obrazovky je 1 000: 1, pokrytie farieb je 70% viditeľného poľa. Maximálny jas pasu je 400 cd / m2. V praxi to znamená, že smartphone nestráca kvalitu zobrazenia pri jasnom slnečnom svetle. Zobrazovacie uhly neovplyvňujú kvalitu obrazu vôbec: nedochádza k žiadnej inverzii farieb alebo iným deformáciám.

Citlivosť dotykovej obrazovky je vynikajúca, reakcia je príjemná.

Hardvérová platforma a výkon

Hlavnou výhodou ZUK Z2 je okrem tvarového faktora aj použitá platforma. Dnes je jedným z cenovo dostupných smartfónov na Snapdragon 820 s nominálnou frekvenciou 2,15 GHz. Okrem toho môže nový firmware pretaktovať procesor na 2,3 GHz.

Lenovo ZUK Z2: Výkon Lenovo ZUK Z2: Výkon

RAM Size – 4 GB štandardné LPDDR 4. To je skvelý základ pre ďalší pár rokov. Veľkosť pamäte zariadenia – 64 GB (to je možné zvýšiť pamäťové karty), ale to zodpovedá štandardu eMMC 5.1, zatiaľ čo vo väčšine chytré Snapdragon 820 použiť rýchlejšie UFS 2.0. Napriek tomu sú výsledky syntetických testov pôsobivé.

Skutočná výkonnosť nezostáva. Rozhranie pracuje hladko, bez oneskorení. Prepínanie medzi aplikáciami sa uskutoční bez oneskorenia. Výkon bude stačiť na spustenie najvýkonnejších hier v maximálnych grafických nastaveniach.

Lenovo ZUK Z2: Výkon

Operačný systém

Lenovo ZUK Z2: Operačný systém

Ako základný operačný systém používa smartphone prídavný ZUI založený na platforme Android 6.0.1 Marshmallow. Pripomeňme, že ZUK Z1 bol vydaný dvoma firmami, ktoré boli zriadené v závislosti od miesta predaja. Zariadenia so ZUI boli dodávané na domácom trhu. V iných krajinách sa spoločnosť Lenovo ZUK Z1 vydala pod vedením spoločnosti Cyanogen OS.

Na rozdiel od predchádzajúceho riadku, ZUK Z2 oficiálne nemá medzinárodný firmware. Avšak ruskí remeselníci prišli k zariadeniu Cyanogen OS 14 na báze Android 7.0 Nougat a preniesli ZUI.

Ak chcete, môžete zastaviť na základnom firmvéri. Napriek neúplnému prekladu ponuky môže byť ruský jazyk nastavený ako systémový jazyk. Niektoré prvky zostanú v angličtine.

Ale to nie je výhovorka, aby som sa vzdal ZUI. Obal je podobný nasledujúcemu klonu iOS, ale líši sa od MIUI a Flyme. Vo vlastnom riadiacom centre sa nachádza panel Quick Switch. Uzávierka sa nachádza v spodnej časti obrazovky. Neviem, ako fanúšikom Android, ale podľa môjho názoru je to oveľa pohodlnejšie.

Lenovo ZUK Z2: Operačný systém Lenovo ZUK Z2: Operačný systém

Systém má veľa zabudovaných aplikácií v angličtine: firemné bezpečnostné centrum, dobrý správca súborov, témy, aplikácia na sledovanie a inštaláciu aktualizácií. Rozhranie je dobre vyvinuté, pri používaní nie sú žiadne problémy.

V blízkej budúcnosti bude smartphone oficiálne aktualizovať systém spoločnosti na Android 7.0 Nougat.

Multimediálne funkcie

Lenovo ZUK Z2: hlavná kamera

Na rozdiel od modelu ZUK Z2 Pro získalo juniorské zariadenie 13-megapixelový hlavný fotoaparát. Snímač je ISOCELL. Je pokrytá 5-zložkovou šošovkou s clonou f / 2,2 a ohniskovou vzdialenosťou 24 mm. Okrem toho je digitálna stabilizácia a hybridné automatické zaostrovanie.

Prináša hardvérové ​​možnosti štandardnej aplikácie pre fotografovanie – jeho nastavenia sú veľmi obmedzené. Ušetrí dokonale funkčný automatický režim a sadu pripravených predvolieb na snímanie za rôznych svetelných podmienok.

S dobrým osvetlením, či už je to slnko alebo dobré umelé svetlo, ZUK Z2 vám umožňuje urobiť krásne a čisté fotografie v správnej farbe.

V režime HDR fotoaparát jemne vytlačí tóny bez zvýšenia sýtosti pri zachovaní prirodzenej fotografie.

Lenovo ZUK Z2: predná kamera

Predná kamera používa snímač s rozlíšením 8 megapixelov a objektív s f / 2,0 clonou. Nemôžete zavolať na vynikajúce obrázky, sú však lepšie ako tie, ktoré boli získané na čínskych zariadeniach tohto cenového rozpätia.

Smartphone strieľa videa s rozlíšením 3840 x 2160 obrazových bodov pri 30 / s, a stereofónnym zvukom. Okrem iných výhod stojí za zmienku prítomnosť komora chyba natáčanie v HD rozlíšením obraz (bez zvuku) pri rýchlosti 120 / s až 240 / s, a dokonca aj na 960 / s.

znieť

Lenovo ZUK Z2: Zvuk

S hlasovým pripojením sa ZUK Z2 úplne vyrovná. Externý reproduktor tiež nespôsobuje sklamanie: existuje priestor pre hlasitosť, tónová rovnováha je pomerne hladká.

Zvuk v slúchadlách nie je zlý. Existuje však jedna veľká nevýhoda – smartphone nemá takmer žiaden objemový rozdiel. Bez systému “zvukových zosilňovačov” zvuku alebo ekvalizéra môže toto mínus poškodiť náladu hudobného milenca.

Mobilná komunikácia a rozhrania

ZUK Z2 je vybavený kombinovaným slotom pre dva nanoSIM. Rádiový modul je jeden. Obe sloty sú ekvivalentné a môžu pracovať s 4G. Sada podporovaných frekvencií je dostatočná na použitie v Rusku a SNŠ, podporuje LTE pásmo 3/7. Najbežnejšia pásma pásma LTE 20 nie je podporovaná.

Sada bezdrôtových rozhraní je obmedzená na dvojpásmové Wi-Fi a Bluetooth 4.1. NFC a IR-port nie sú k dispozícii. Hlavný káblový port je USB-C, ktorý zodpovedá norme USB 2.0.

Lenovo ZUK Z2: geografické polohovanie Lenovo ZUK Z2: geografické polohovanie

Geo-positioning môže pracovať s GPS aj GLONASS. Studený štart trvá maximálne 20 sekúnd, horúci štart – asi 5 sekúnd. Presnosť sledovania v meste je dobrá, takže inteligentný telefón môže byť použitý aj ako navigátor.

Batéria a životnosť batérie

Pri používaní ZUK Z2 ako navigátora alebo multimediálneho zariadenia je veľmi príhodná dlhá životnosť batérie. Smartphone má kapacitu batérie 3500 mAh s podporou rýchleho nabíjania QC 3.0. Vďaka tejto dobe nabíjania je len 2 hodiny a 10 minút. Z 0% na 75% je zariadenie nabité za pouhých 70 minút.

Lenovo ZUK Z2: batéria a životnosť batérie

Malá obrazovka a veľká batéria mali veľký vplyv na autonómnosť zariadenia. V kombinovanom režime prevádzky s vážnym zaťažením je zaručené, že ZUK Z2 bude prežiť až neskoro večer. Vychádza z hovorov, pár hodín sledovania videí, pomocou okamžitých poslov, sociálnych sietí a ďalších štandardných záťaží.

V iných scenároch nie sú výsledky horšie:

  • Zobrazenie videa (z pamäte, pri maximálnom jasu pri zapnutom režime v lietadle) – 16 hodín.
  • Surfovanie (Wi-Fi, 50% jas) – 14 hodín.
  • Surfovanie (4G, 50% jas) – 10 hodín.
  • 3D hry (Wi-Fi, 50% jas) – 4 hodiny.

zistenie

Lenovo ZUK Z2

Na rozdiel od väčšiny smartfónov na zariadení Snapdragon 820 je zariadenie Lenovo ZUK Z2 rozpočtovým zariadením s dobrými funkciami. V súčasnosti sú k dispozícii dve možnosti: čierna a biela. Náklady na prvé je 182 dolárov. Druhý bude stáť kupujúcemu 180 USD.

Vzhľadom na náklady, priame konkurenti (predovšetkým kvôli obrazovke diagonálne) zariadenie na trhu dnes nie je: všetky majú buď nižší výkon, alebo nie je dobrý dizajn. Prvá kategória zahŕňa zariadenia ako Xiaomi Redmi 4 Pro ($ 160 pre verziu 3/64 GB), Xiaomi Mi4S (237 dolárov pre verziu 3/64 GB).

Výkon, ale lacné smartfóny na vlajkovej lodi Qualcomm procesor je ešte menší. Ak sa zameriavate na pomer ceny a výkonu, ide o LeEco Le Max 2 (220 EUR pre verziu 4/32 GB). Ak si spomeniete diagonálnu obrazovku – stále veľmi drahý ZTE AXON 7 mini (346 dolárov pre verziu 3/32 GB).

Skutočnou alternatívou k modelu ZUK Z2 by mohla byť verzia Xiaomi Mi5 junior, zakúpená za jeden z posledných alebo budúcich predajov (z 230 na 260 dolárov pre variant 3/32 GB).

Zo všetkých ponúkaných variantov vyniká ZUK Z2 s prísnym elegantným dizajnom, veľmi pohodlným riadením a vyváženým plnením. Kombinácia vynikajúceho výkonu a vysokej výdrže batérie robia z inteligentného telefónu Lenovo najúspešnejšie zariadenie v kategórii až do výšky 250 USD.

Ale iba v prípade, že zariadenie, aby si ruky a zavrie oči na niektoré nedostatky. V tomto prípade chytrý telefón poteší majiteľa s vynikajúcim výkonom najmenej o niekoľko rokov.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

47 + = 56