Ako sa naučiť plávať na 3 lekcie

Aj pokračovať v príprave na preteky mestskej Tri av tomto článku vám rozprávať o tom, ako som sa naučil plávať, aké cvičenie vám pomôže dosiahnuť správnu techniku ​​a druh problémov, ktoré môžu nastať v priebehu tréningu.

V čase, keď som začal trénovať, som už vedel, ako plávať. No, ako plávať – ​​neklesajú. Mala veľmi priemernú predstavu o správnych pohyboch a žiadnom koncepte správneho dýchania. A po niekoľkých školeniach sa plávanie stalo mojou obľúbenou aktivitou, lepším behom a cykloturistikou.

Urban Tri plavecký tréning
#adidasurbantri

Teším sa na každý tréning v bazéne a čím viac sa cítim vo vode (a pod vodou), tým viac sa mi páči plávanie. Ale to všetko začalo nie príliš radiantne. V tomto ohľade mám jednu skvelú radu, ktorá sa vzťahuje na všetky športy.

Neskúšajte šport na prvý dojem. Prejdite aspoň na tri triedy. Ak sa vám to nepáči, pusťte ho.

Prvé tahy

Urban Tri plavecký tréning: prvé údery
#adidasurbantri

Na súťažiach Urban Tri budeme plávať vo voľnom štýle. Preto musíte vybrať najrýchlejší štýl plávania. Každý z nich spravidla kráľ preferuje.

Ak chcete dobre plávať s prehliadaním, musíte sa naučiť správne dýchať a to je prvá vec, ktorá spôsobuje najviac nepohodlia. Sme zvyknutí dýchať von do vzduchu, je to jednoduché a jednoduché. Ale je ťažšie dýchať vo vode: musíte vynaložiť úsilie. Ale na to si rýchlo zvyknete.

Tu je prvé cvičenie: dýchanie vzduchom nad vodou s ústami, vrhanie a vydychovanie nosom a opätovné objavovanie sa pre inšpiráciu ústami.

Ďalej môžete vykonávať cvičenie s plaveckou doskou – to sú v akomkoľvek bazéne. Držte sa s ňou oboma rukami a plavete na úkor kopov. Dýchajte rovnakým spôsobom: dajte si dych vodný ústa, ponorte svoju tvár do vody a vydychujte nos. V tomto prípade nohy nefungujú od kolena, ale od bedra, takže pohyb sa vykonáva celú nohu, a nie len holeň a nohu. Ponožky sa natiahli, ale nie príliš.

Po tomto cvičení môžete pridať svoje ruky: ťahy jednou rukou, vdychovanie, vydychovanie do vody, potom paddling s druhou rukou, vdychovanie, opäť vydychovať do vody. Počas inšpirácie sa hlava nezvyšuje nad vodou. Musíte ju mierne otočiť na stranu. Hlava, ako keby bola, ležala nad hladinou vody na uchu, noha je blízko k ramenu roztiahnutému vo vode.

Ako sa naučiť plávať
#adidasurbantri

Takže budete tráviť menej času vdychovaním a budete môcť rýchlo znížiť hlavu do vody. Áno, najprv to bude veľmi nepríjemné a nezvyčajné. Možno budete niekoľkokrát dýchať vodu. Možno ani pár.

Keď to zvládnete, skúste si plávať bez dosky. Jeden dych na dve zdvihy. Ukazuje sa, že na jednej strane budete vždy dychať. Tento režim je: inhalovať → osoba spadne do vody → zdvih pravá ruka → ľavú paddle ručne (a človek stále vo vode) → hlava obráti na pravú stranu, mierne vyvýšené z pravej ruky voda → → dych zdvihu.

Ak máte problémy s dýchaním, snaží sa dýchať v klasickom prípade – inhalovať pre tri ramená zdvih: dych → hlava je znížená do vody s jeho pravou rukou mŕtvice → → → zdvih ľavák zdvihom s jeho pravou rukou → hlava zatočí doľava, mierne vyvýšené z vody → dychu. Týmto spôsobom otočíte hlavu na inšpiráciu v rôznych smeroch.

Vo videu plávam v rámci tejto schémy – dýchanie pre tri údery. Ale urobím chybu: na jednej strane mám prsty roztiahnuté a musím sa ich pokúsiť udržať spolu (o tom budem hovoriť neskôr).

To je všetko, čo potrebujete naučiť v prvej lekcii. Ak ste sa nikdy nepohnali tvárou v tvár, môže to byť trochu ťažké a nepríjemné. Ale neposudzujte z prvého dojmu a príďte na druhú lekciu. Budete prekvapení, ako ľahšie bude dýchať a plávať.

Druhá lekcia: cvičenie “držať”

Počas druhého tréningu budete oveľa ľahšie dýchať. Možno stále nemôžete dýchať cez tri údery – to je v poriadku. Bol som schopný až od tretieho zasadnutia.

Teraz je čas robiť cvičenia pre cvičenie správnej techniky. Tréner Gregory Navrotsky mi poradil, aby som vykonal cvičenie “prútik”. Pomáha vyriešiť tahy v strede.

Ruka počas zdvihu by mala ísť do vody v strede, a nie na strane tela, a nie na úrovni ramena.

Takže vezmite dosku, držte naše ruky tak, aby sa zápästia dotýkali, čo je veľmi blízko k sebe, oproti hlave. Nohy radu ako obvykle. Robíme jeden zdvih s pravou rukou, vráťme to presne do stredu, potom urobíme ľavý ťah a vráťme ho späť do stredu.

Po plávaní 50-100 metrov, pri tomto cvičení sa pokúste urobiť to isté bez plaku. Ak to nefunguje a začnete klesať, zoberte dosku znova. Po tomto cvičení sa ruky automaticky pohybujú správne a nemusíte na ne venovať svoju pozornosť.

Existuje ďalší dôležitý bod, ktorý sa týka pohybu rúk.

Ak chcete plávať rýchlejšie, musíte relaxovať svoje telo a dostať sa za ruku.

Po tom, ako ste si utrpeli mozgovú mozgovú príhodu, okamžite ju neodoberiete, ale najprv ležať na vode s roztiahnutou rukou. Pokúste sa o to dosiahnuť počas plávania a budete cítiť, ako rýchlosť rastie.

V čase inšpirácie nezostávajte rukami. Otočte svoju hlavu na stranu, vdychujte a v tomto okamihu sa ruka nachádza na vode a vytiahnutá dopredu. Ďalej je hlava ponorená do vody a až potom je to druhé zdvih zdvihu.

Vytiahnite dopredu. Neohýbajte svoje zápästie, prsty ostré a rovno, takže vaša ruka sa podobá šípke, ktorá prepichne vodu.

Tretia lekcia: menej úderov, viac práce na nohách

Musím povedať: nemusíte dodržiavať tento cvičebný plán. Sledujte priebeh a nepreťažujte. Napríklad, akonáhle cítite, že máte dostatok vzduchu s inhaláciou pre dve zdvihy, prejdite na tri, ale nie skôr. Pri pokuse o urýchlenie vášho pokroku sa môžete vyhnúť plávaniu. V útechách môžem povedať, že zlepšenia sú viditeľné pomerne rýchlo.

Keď už ste spokojní s dýchaním a chcete zvýšiť rýchlosť, vyskúšajte nasledujúce cvičenie – jeden zdvih s rukou na šesť kopov.

Nadýchnite → človek je ponorený do vody → → pravá ruka mŕtvicu šesť kopy (údery môžu byť považované za jednu nohu, potom sa tri) → dýchať → ľavá ruka → zdvih šesť kopy. Toto cvičenie pomáha predĺžiť zdvihnutie rúk a zlepšiť nohy.

Ďalej skúste plávať s králikom, ako si zvyknutý, ale urobte menej úderov. Napríklad 25 metrov plávate na 50 úderov. Nabudúce sa pokúste plavat za 48 ťahov – viac klzáte za ruku a pracujete nohami.

Zahrejte a pritiahnite

Pred začatím cvičení plávať 100 metrov voľného štýlu na zahriatie. Môžete plávať s prsníkom, plazom, na chrbte. Lepšie alternatívne rôzne štýly.

Pre tango je tréning nohy dobrý. Plávať 100 metrov, držať ruky na doske a pracovať iba s nohami. Udržujte nohy v pohybe od boku.

Ťažkosti, s ktorými sa môžete stretnúť

  • Nedostatok vzduchu. S najväčšou pravdepodobnosťou vás povzbudia iba prvé dve alebo tri relácie. Dych musí byť ostrý a hlboký, takže je dostatok vzduchu pre dva alebo tri zdvihy, keď je tvár pod vodou. Silne dýchajte svoj nos, aby do neho nevnikla voda.
  • Nevýhody zariadenia. Na prvej lekcii som si nepriniesla okuliare na plávanie, nakoniec som bol zdvihnutý okuliarmi zo zabudnutých ľudí v bazéne. Bolo veľmi nepríjemné plávať v nich, voda sa vždy dostala dovnútra. Skúste skôr, než si budete plávať, sklo.
  • Neistota v ich schopnostiach a technike. Je ťažké pochopiť, či robíte niečo správne alebo nie, ak to robíte bez trénera. Ak nemáte príležitosť vziať si lekcie plavby od špecialistov, požiadajte návštevníkov bazéna, aby vás nakrútili na video. Takže môžete vyhodnotiť svoju techniku ​​a zistiť chyby.

A ešte lepšie – príďte na bezplatný tréning Urban Tri. Tu a rady trénera, komunikácia a pozitívny postoj.

Plávanie v rámci komplexného tréningu

V triede Urban Tri plávanie je jednou zo zložiek kombinovanej vzdelávania, čo znamená, že najprv budete utekať, potom šliapať na rotopede a potom sa ponoriť do bazéna.

Musím povedať, že po joggingu a intenzívnej jazde na bicykli je plávanie skutočnou blaho. Tu je moja šťastná červená tvár: v deň tréningu to bolo veľmi horúco.

Plávanie je súčasťou komplexného školenia Urban Tri
#adidasurbantri

Tu sme stáli v závese. Podľa trénera toto cvičenie pomáha posilniť brušné svaly – to, čo potrebujete na to, aby ste dobre zostali na vode a plávali rýchlym tempom.

Tréning Urban Tri: zahrievanie a zastavenie
#adidasurbantri

A po chladnom bazéne – hladké ovocie a bobule. Lahodné vitamíny a energetická podpora. Takže máte dostatok sily na to, aby ste sa dostali do domu a už ste po tréningu dostali plné jedlo.

Čas sa osviežiť po školení Urban Tri
#adidasurbantri

Navštívte tréning Urban Tri a dajte si šancu zamilovať sa do plávania.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

62 − = 60