Cviky, ktoré pomáhajú zbaviť sa bolesti na krku a ramenách

Každý, kto je oboznámený s nepríjemnými pocitmi v krku potom, čo spia v nepríliš pohodlnej pozícii, kedy na škodu obrátiť na jednu stranu (v závislosti na ktorej strane zaspali). Zvlášť to platí pre spánok počas cestovania – sedenie v lietadlách, autobusy a autá nie sú veľmi dobre navrhnuté. Niekedy dokonca ani špeciálne ortopedické vankúše na cestovanie nie sú uložené.

Pri stretávacích triedach v športových kluboch je najpopulárnejší úsek zad, krku a zápästia. Môžete okamžite vidieť, s kým pôsobia hlavní zákazníci klubu 🙂

Ak sa tieto nepríjemné pocity neodstránite rýchlo a nedáte všetko na svoje miesto, bolesť v krku ľahko prechádza do bolesti hlavy a potom sa pridávajú problémy. Niekedy je dosť horúca sprcha. Ale je lepšie vyskúšať si pár cvičení, ktoré sú uvedené nižšie.

Cvičenie # 1

Toto cvičenie sa môže vykonávať tak v turečtine, ako aj v stoji.

Dlaň pravou rukou položte na ľavú stranu hlavy a jemne zatlačte a nakláňajte hlavu doprava. Ľavú ruku je možné stiahnuť a mierne na stranu. Počas tohto cvičenia by mali byť ramená znížené, chrbát fixovaný v doprednej polohe. Držte sa na jednej strane 30 sekúnd, potom sa pomaly vráťte do východiskovej polohy a zopakujte druhú stranu.

strečing chrbta a krku

© photo

Cvičenie # 2

Sedte si na kolenách pred stenou. Ak máte problémy s kolenami, umiestnite pod nimi deku alebo uterák. Kolená by mali byť o niečo širšie ako stehná. Vytiahnite ruky nad hlavu, postavte si predlaktie na stenu a nechajte gravitáciu pracovať pre vás.

Môžete pridať trochu úsilia a ohyb ešte nižšie. Hlava musí byť spustená nadol. Ak necítite napätie, odtiahnite sa ďaleko od steny.

strečing cvičenie

© photo

Cvičenie 3

Sedieť pohodlne na podlahe alebo na stoličke, chrbát je rovný, chrbtica vytiahnutá. Chyť hlavou rukami, položte ruky na zadnú časť hlavy. Boky sú zakryté, lakte smerujú dolu k bokom.

Začnite pomaly sklopiť hlavu nadol, skrývať bradu v zárezu kľúčnej kosti. Posaďte sa na túto pozíciu po dobu 30 sekúnd, potom vyberte ruky a pomaly zdvihnite hlavu.

ranný poplatok za veselosť

© photo

Cvičenie 4

Toto cvičenie pomôže uvoľniť krk a ramená, rovnako ako zbaviť sa bolesti hlavy a ospalosti.

Posaďte sa do postoja dieťaťa (nohy pod ním a nakláňajte sa dopredu), položte čelo na podlahu a sedte v tejto polohe niekoľko dychov. Potom vložte ruky za chrbát do zámku (ak zámok nefunguje, dajte dlaň dohromady) a zdvihnite ruky tak vysoko, ako len môžete. Vdýchnite, roztrhajte boky od päty a presuňte hmotnosť dopredu. Odložte svoju hlavu na podlahu a snažte sa držať ruky v zámku tak ďaleko, ako je to možné, snažiť sa ich dostať k podlahe. Držte túto pozíciu na 10 sekúnd a vráťte sa do východiskovej pozície.

Vykonajte najmenej 5 prístupov a potom odpočívajte v postoji dieťaťa, uvoľnite ruky a nechajte ich ležať po stranách.

ako natiahnuť krk, chrbát a ramená

© photo

Cvičenie 5

Toto cvičenie sa môže vykonať kedykoľvek a na akomkoľvek mieste. Pomáha priťahovať bočné krčné svaly.

Stojte rovno, nohy ramená od seba, ramená po stranách. Zoberte si ruky za chrbtom na úrovni panvy a potiahnite ľavé zápästie pravou rukou. Potom pomaly vezmite ruky trochu dozadu a zamerajte sa na ľavú ruku. Ak chcete zvýšiť napätie, nakláňajte hlavu na pravé rameno.

Zostaňte v tejto pozícii po dobu 30 sekúnd a urobte to isté na druhej strane.

© photo

Číslo cvičenia 6

A toto cvičenie dokonale napomáha roztiahnutie zadnej plochy krku a silu napätia, ktorú môžete ovládať výškou zvýšenia bokov.

Ležať na podlahe, ruky pozdĺž tela s dlaňami nadol. Ohnite si kolená, nohy na podlahe. Pokúste sa umiestniť svoje podpätky čo najbližšie k panve. Uistite sa, že vaše nohy sú od seba vzdialené a navzájom paralelné. Položte ruky na podlahu a zdvihnite panvu nahor. Ukáže sa to ako polovica znamenia. Dôraz by mal byť kladený na nohy a lopatky. Potom vložte ruky do zámku za chrbtom.

Čím vyššie sa budete ohýbať, tým silnejšie napätie na krku a chrbte bude cítiť.

ako správne natiahnuť

© photo

Cvičenie # 7

Toto cvičenie uvoľňuje a tiahne predný povrch krku, ramien a svalov.

Posaďte sa na podlahu, pod nohami pod seba, podpätku pod umývadlom. Nakloňte sa a položte ruky na zem prstami od seba na krátku vzdialenosť od panvy. Ohnúť sa a pokúsiť sa zdvihnúť hrudník čo najvyššie, ohýbať chrbát a stláčať svoje päty tak pevne, ako je to možné, do bokov. Ak chcete zvýšiť napätie, naklopte hlavu dozadu.

Zostávajte v tejto polohe po dobu 30 sekúnd a opäť pomaly vráťte do východiskovej pozície.

ranné cvičenie

© photo

Zatiaľ čo som pripravoval tento článok, mal som veľkú túžbu aspoň trochu natiahnuť trochu, pretože už je unavený chrbát a krk. Teraz už teraz budem zasnúbený. Nezabudnite na svoje zdravie a aspoň príležitostne vykonajte najjednoduchšie cvičenia na uvoľnenie chrbta a krku. Pamätajte, že zdravie chrbtice závisí od celkového stavu vášho tela.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 − 14 =