Bądź mężczyzną! 9 prostych sposobów na zwiększenie testosteronu

Testosteron jest głównym męskim hormonem. To on na wiele sposobów tworzy abstrakcyjne pojęcie “męskości” zarówno w wyglądzie, jak iw zachowaniu człowieka. Mówią “męski”, czyli “poza testosteronem”. Rozbudowane mięśnie, pewność siebie i ich działania, ostrość i szybkość myślenia w każdej, nawet najbardziej niekonwencjonalnej sytuacji – wszystko dzięki niemu.

Według wielu potwierdzonych badań poziom testosteronu u mężczyzn zaczyna się powoli, ale z pewnością zmniejsza się od około 30 lat.

Konsekwencje takiej dynamiki nie muszą być opisane. Doskonale już rozumiesz, co się mówi.

Istnieją skuteczne leki, ale nie mamy prawa o nich mówić, ponieważ takie rzeczy są wykonywane tylko za zgodą i pod nadzorem odpowiedniego specjalisty.

Jednakże, w celu zapobiegania, sensownym jest przejście na łagodniejszy, naturalny i bezpieczny sposób na zwiększenie i utrzymanie tego hormonu na normalnym poziomie.

7594378p1a

1. Pozbądź się nadwagi

Mężczyźni z nadwagą statystycznie mają niższy poziom testosteronu, a drugi fakt tutaj jest konsekwencją tego pierwszego. Odejście dodatkowych kilogramów prowadzi do wzrostu poziomu testosteronu, aw połączeniu z ogólną poprawą stanu organizmu, uzyskuje się niesamowicie silny pozytywny efekt.

Istnieją dziesiątki technik, które odpowiadają na pytanie “jak schudnąć”. Generalnie, strategia redukcji wagi jest jedna: mniej słodka + kontrola kalorii + aktywność fizyczna.

2. Intensywne treningi + przerywany post

Połączenie krótkiego intensywnego treningu i przerywanego (okresowego) na czczo powoduje wzrost poziomu testosteronu u mężczyzn i zapobiega jego spadkowi.

Jednocześnie obserwacje mężczyzn podkreślające trening aerobowy i długotrwały, ale regularny, nie wykazały wzrostu poziomu tego hormonu.

Istnieje niezliczona ilość odmian intensywnego treningu. Zacznijmy od tego, że możesz zbudować swój zawód mniej więcej w ten sposób:

  1. Ostrożny trening – 3 minuty (wymagane!).
  2. Maksymalne twarde i intensywne tempo z podejściem 30 sekund, prawie do porażki.
  3. Przywróć na 90 sekund.
  4. Powtórz drugi i trzeci akapit siedem razy.

Jak widać, trening trwa zaledwie 20 minut (75% czasu wymaga odpoczynku i regeneracji, a intensywna praca – tylko 4 minuty), ale ma ogromny wpływ.

Zwróć szczególną uwagę na trening. Wybuchowy start to niebezpieczne obrażenia. Ciało musi być rozciągnięte, rozciągnięte, dobrze rozgrzane.

Ta taktyka ma zastosowanie do ogromnej liczby symulatorów, w zakresie stosowania sztang i hantli, w bieganiu i pływaniu.

Przerywany post dostosowuje tło hormonalne, przyczyniając się do rozwoju większej ilości testosteronu i utraty nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Niestety, zbyt częste i długotrwałe uczucie głodu wywołuje negatywny efekt, obniżając poziom testosteronu, a zatem po każdym treningu można dodawać koktajle proteinowe do diety.

Połączenie tych technik daje dość wyraźny efekt, a jako bonus osoba dostaje bardziej smukłe, muskularne i napięte ciało.

3. Obserwuj stawkę cynku

Zgodność z normą cynku jest ważna nie tylko dla zwiększenia, ale również dla utrzymania poziomu testosteronu. Liczne badania wskazują na znaczny wzrost tego hormonu w ciągu sześciu tygodni, pod warunkiem, że osoba z początkowo niskim poziomem testosteronu zawiera wystarczającą ilość cynku w diecie.

ezgif.com-optimize (2)

Najlepszym sposobem na spełnienie normy cynku jest odpowiednie jedzenie. Pokarm bogaty w białko. Mięso, ryby, mleko, ser, rośliny strączkowe, naturalny jogurt, kefir.

W przypadku stosowania multiwitamin lub innych sztucznych dodatków zawierających cynk należy zwrócić uwagę na granice określone przez władze sanitarne. W Europie dla dorosłych mężczyzn limit ten wynosi 25 mg na dzień, a zalecana dawka wynosi 11 mg na dobę.

4. Trening siłowy

Oprócz intensywnego treningu istnieje inny rodzaj treningu, który znacząco stymuluje produkcję testosteronu, – trening siłowy. Pod warunkiem, że wykonasz trening siłowy o odpowiedniej intensywności, poziom testosteronu wzrośnie.

zdjęcie (1)

Kluczowa zasada treningu siłowego: mniej powtórzeń, większa waga, więcej podstawowych ćwiczeń. W przypadku takich klas wymagane jest odpowiednie szkolenie i praktyka, więc nie spiesz się, aby przejść pod paskiem o wadze 100 kilogramów.

Inną opcją, która pozwala uzyskać pożądany efekt przy mniejszej wadze, jest spowolnienie ujemnej fazy ćwiczenia lub spowolnienie wykonywania całego ćwiczenia, to znaczy zarówno fazy negatywnej, jak i pozytywnej.

5. Witamina D

Przypuszczalnie witamina D wpływa również na poziom testosteronu. Przyjmując suplementy zawierające witaminę D, nastąpił wzrost poziomu testosteronu u mężczyzn z nadwagą.

… Problemy z pozyskiwaniem witamin z promieni słonecznych mogą napotkać osoby czarne, otyłe i starsze, a także ludzie okrywający kończyny ubraniem. Aby zapewnić normalną dawkę witaminy, konieczne jest przebywanie z wystawionymi na słońce kończynami w południowym słońcu (w przedziale od 10 do 15) przynajmniej dwa razy w tygodniu. Ludzie o jasnej skórze mają 5-minutową kąpiel słoneczną …

Jak widać, zbyt duża waga jest problemem. Kolejny powód do przemyślenia.

Dzienna dawka witaminy D dla dorosłych wynosi 600 ME.

6. Zminimalizuj stres

Przy silnym przedłużonym stresie organizm produkuje kortyzol, który faktycznie blokuje działanie testosteronu. Tak działa nasze ciało i nic na to nie można poradzić.

We współczesnym świecie permanentnych depresji i przewlekłego stresu (iw konsekwencji z ciągle podwyższonym poziomem kortyzolu) działanie testosteronu jest blokowane zbyt często i bardzo, czego absolutnie nie chcemy.

Źródło zdjęć: Stany Zjednoczone Army Korea (Historical Image Archive) za pośrednictwem Compfight cc
Źródło zdjęć: Stany Zjednoczone Army Korea (Historical Image Archive) za pośrednictwem Compfight cc

W Lifhacker znajdziesz wiele artykułów na temat skutecznych metod przezwyciężania stresu i walki z depresją. Być może pomoże ci medytacja lub joga.

7. Ogranicz lub całkowicie wyklucz cukier z diety

Kiedy poziom cukru we krwi wzrasta, testosteron zaczyna się zmniejszać. Przyjmuje się, że insulina obniża poziom testosteronu. W każdym razie nadużywanie słodyczy prowadzi do otyłości, więc ta rada jest jakoś użyteczna.

Według badań przeciętny obywatel USA spożywa 12 łyżeczek cukru dziennie. Oznacza to, że na całe życie zje 2 tony cukru.

Szybkie węglowodany znajdują się nie tylko w słodkich pokarmach. Makarony, produkty piekarnicze (pizza też, tak) – wszystko to powinno być bardzo starannie spożyte.

8. Pij zdrowe tłuszcze

Przez “zdrowy” rozumie się nie tylko wielonienasycone tłuszcze. Faktem jest, że nasz organizm potrzebuje określonej ilości tłuszczów nasyconych, ponieważ biorą udział w syntezie testosteronu. Plan diety, w którym tłuszcz (głównie pochodzenia zwierzęcego) stanowi mniej niż 40% energii z żywności, w przypadku mężczyzn prowadzi do spadku poziomu testosteronu.

Kredyt fotograficzny: Kolejny kufel proszę ... przez Compfight cc
Kredyt fotograficzny: Kolejny kufel proszę … przez Compfight cc

Ważne jest, aby zrozumieć, że nasz organizm potrzebuje nasyconych tłuszczów ze źródeł roślinnych i zwierzęcych.

9. BCAA

Oprócz koktajli białkowych, o których mowa w drugim akapicie w kontekście przerywanego głodzenia, korzystne dla człowieka z aktywnym sportem będzie zwiększenie liczby otrzymanych aminokwasów BCAA. Te niezbędne aminokwasy można znaleźć w konwencjonalnych produktach (na przykład leucyna jest dużo w serze), a także w specjalnych dodatkach.

Nie neguj odżywiania sportowego. W rzeczywistości suplementy jakościowe są praktycznie czystym produktem, bez żadnych zanieczyszczeń i żadnych złośliwości.

Przy wystarczającym spożyciu aminokwasów przyczynić się do stworzenia odpowiedniego środowiska anabolicznego. Dokładnie tego potrzebujemy.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =