Czy palenie fajki wodnej jest niebezpieczne?

Szisza – urządzenie do palenia z elastycznymi rurkami, w którym dym z tytoniu przechodzi przez płyn, a dopiero potem trafia do płuc.

Zwykle w fajce wodnej używa się aromatyzowanego tytoniu i węgla drzewnego, które podpalają liście. Ponieważ jednak fajka wodna jest stosunkowo skomplikowanym urządzeniem, wielokrotnie była modyfikowana.

fajka wodna

Na przykład wymyślić mieszaniny palenia, w którym nie ma nikotyny (zwłaszcza po prawo przyczyniło się do ograniczenia palenia w miejscach publicznych), a także jako paliwa nie zawsze zużycia węgla – jest zastąpiona przez element grzejny na baterii. W rzeczywistości są to haki w postaci fajki wodnej – urządzenia elektroniczne do stosowania nikotyny i mieszanin aromatycznych.

W rzeczywistości nie ma znaczenia, co to jest palić, ponieważ palenie jest szkodliwe.

W fajce jest nikotyna

Jeśli dana osoba spędza kilka minut na papierosie, nie rozstajesz się tak szybko z nargile. Palenie fajki wodnej każdego dnia (i “podejście” trwa od 20 do 80 minut) jest jak palenie 10 papierosów. NikotynaPalenie fajki wodnej i narażenie na nikotynę: przegląd aktualnych danych. ciało pozostanie takie samo.

A jeśli nikotyny w papierosach jest nadal możliwe do znalezienia, a następnie z fajki jest bardziej skomplikowana ze względu na fakt, że ilość tytoniu w jednym konkretnym Szisza i palenia trwania nieuregulowanym i nie fajki wodne znormalizowana: na rozmiary miseczek i rury rozporządzenia.

Jeden papieros – to około 12-15 zaciągnięć, a godzina szisza – około 200Waterpipe Tobacco Smoking: Emerging Health Crisis w Stanach Zjednoczonych. . Spróbuj obliczyć, ile razy opóźniasz, kiedy palisz fajkę i dowiedz się, ile papierosów masz w płucach.

Ze względu na nikotynę, szisza nie pomaga rzucić palenie: ludzie uzależnieni dostają swoją dawkę, a ludzie bez uzależnienia zaczynają odczuwać głód nikotynowyPalenie tytoniu poprzez sziszę i konsekwencje zdrowotne. .

Od nargile więcej dymu

Nikotyna nie jest jedyną niebezpieczną substancją w fajce wodnej. Dym zawiera inne zanieczyszczenia, które są szkodliwe dla zdrowia. Na przykład tlenek węglaRoll-upy, rury, bidi i tytoń do żucia. , który powstaje w wyniku spalania węgla, metali, formaldehydu, acetaldehydu, benzenu – ponad 27 czynników rakotwórczychZawartość trucizny, właściwości fizyczne i aktywność biologiczna dymu tytoniowego i jego alternatyw beztytoniowych. .

Dym przechodzi przez wodę, która musi ją oczyścić. Dlatego z powodu pary wodnej stężenie wielu substancji niebezpiecznych w chmurach szisza jest słabsze niż w dymie papierosowym, ale one nadal istnieją. Woda nie jest filtrem przemysłowym, zanieczyszczenia pozostają i wchodzą do płuc. Ta sama nikotyna jest filtrowana przez mniej niż 5%Palenie fajki wodnej. Rosnące zagrożenie dla zdrowia publicznego. . Pewną rolę odgrywa ilość dymu.

Z jednej fajki wodnej płuca napędzają przez siebie 90 000 ml dymu, 500-600 ml z papierosa.

Przy okazji, dla biernych palaczy ten dym jest równie niebezpieczny jak dla palaczy. Tak, żeby stanąć obok fajki wodnej – to też, trochę dymuKTO: 10 faktów dotyczących tytoniu i narażenia na dym tytoniowy. .

Chociaż niektóre badania twierdzą, że fajki wodne są czasami mniej niebezpieczne niż papierosy, nie oznacza to, że wcale nie zagrażają zdrowiu. W tej kwestii naukowcy raczej się zgadzają: jeśli palenie fajki wodnej przez długi czas, przez kilka lat, konsekwencje będą takie bardzo.

Od fajki są choroby

Palenie fajki wodnej na dłuższą metę wpływa na ciało w taki sam sposób jak dym papierosowy. Powoduje wiele choróbRosnąca popularność wodociągu. , ryzyko, które u palaczy jest znacznie wyższe niż u tych, którzy niczego nie przejmują:

  • Choroby serca i naczyń krwionośnych. To z ich powodu najczęściej umierają ludzie na świecie. Palenie zwęża naczynia krwionośne, dzięki tej zwiększonym ciśnieniem, w sercu nie dostają się do krwi, czyli dojść do nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca.
  • Rak. Nargile zwiększają ryzyko raka płuc, jamy ustnej, żołądka, a nawet pęcherza moczowego.
  • Infekcje. Wirusy, bakterie i infekcje grzybicze ukrywa się w rurach, a gdy palacz wdycha pary odbiera i dostarcza je bezpośrednio w jamie ustnej, oskrzeli i płuc, nawet jeśli używasz jednorazowy ustnik. Ponadto górne drogi oddechowe są mniej odporne na inne infekcje.
  • Implikacje dla przyszłych dzieci. Szisza nie może być w ciąży, ponieważ dla kobiet, które palą, dzieci rodzą się słabsze i ważą mniej.

Nargile bez nikotyny są również niebezpieczne

Nawet jeśli nie ma nikotyny w mieszaninie hookah, jest w niej dym. A jeśli nie dym, to para, jak w elektronicznych papierosach, w których znajduje się glicerol lub glikol propylenowy. Kwestia niebezpieczeństw papierosów elektronicznych i mieszanek beznikotinovyh już podnieśliśmy. Krótko mówiąc, sytuacja wygląda następująco: wciąż niewiele jest badań, ale już wiadomo, że takie palenie jest niebezpieczne.

Co to dla nas znaczy? Jeśli palisz nargile na bieżąco i myślisz o swoim zdrowiu, musisz związać się lub przynajmniej palić rzadziej. A jeśli na imprezie trzeba wybrać papierosa lub fajkę dla firmy, to lepiej wybrać parkiet taneczny.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 − 49 =