Czy popcorn jest przydatny?

Założę się, że większość z was na pytanie “czy popcorn jest przydatny” odpowie jednoznacznie – to jedzenie ma bardzo wysoką kalorię i ogólnie, co może być w tym dobre. Ja sam tak bym powiedział do wczorajszego wieczoru, ale po przeczytaniu kilku artykułów z anglojęzycznych stron moja opinia uległa zmianie.


© zdjęcie

Oczywiście, nie wszystko jest tak różowe, jak byśmy chcieli, i na początek – mucha w maści. Popcorn w kinie jest naprawdę bardzo kaloryczny, bo powstaje z dodatkiem oleju. Ponadto w tym popcornu jest wiele aromatycznych dodatków, ale już jest to szkodliwe. Jednak w samym ziarnie jest tak wiele przydatnych substancji, które myślę, że jeśli zjesz kieliszek w weekend, będzie to tylko użyteczne.

Jeśli chcesz regularnie mieć przekąskę z popcornem, oto wskazówka – wybierz zboża bez oleju i dodatków i gotuj na kuchence, a nie w kuchence mikrofalowej. Możesz więc albo mieć całkowicie czysty popcorn, albo dodać trochę dobrego oleju i soli.

Cóż, teraz o tym, jakie ziarna są przydatne.

1. Popcorn zawiera ogromną ilość przeciwutleniaczy, zwłaszcza polifenoli. Polifenole zawierają również herbatę, oliwę z oliwek, czerwone wino, czekoladę.

2. W popcornu jest dużo błonnika. I, jak wiadomo, ma najkorzystniejszy wpływ na przewód pokarmowy, a także pomaga zrzucić wagę.

3. Popcorn jest produktem pełnoziarnistym, dlatego zawiera wiele witamin i minerałów.

4. Wszystko to w kompleksie: przeciwutleniacze, błonnik, witaminy, zapobiega rozwojowi cukrzycy, chorób układu krążenia i nowotworów. Przeciwutleniacze chronią również komórki przed zniszczeniem.

5. I wreszcie popcorn to po prostu łatwa i bardzo smaczna przekąska!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 + = 35