Jak często trzeba myć włosy w rzeczywistości

Powodem, dla którego nasze włosy stopniowo stają się grube, jest obecność gruczołów łojowych w skórze. Przez jeden dzień wydzielają około 20 g łoju. Substancja ta wnika we włosy i zapobiega ich wysychaniu.

Jak często należy myć włosy?

Dwie kluczowe rzeczy, o których warto pamiętać:

  • Tłuszcz skóry nie jest dziwnym kaprysem natury, który czyni nas brzydkimi. Konieczne jest zapobieganie nadmiernemu wysuszeniu i łamliwym włosom.
  • Praca gruczołów łojowych jest indywidualną cechą człowieka, w zależności od jego wieku, stanu zdrowia, genetyki i innych czynników.

Jak często trzeba myć włosy dokładnie dla siebie

Paradi Mirmirani, specjalista dermatolog Kaiser Permanente, w odpowiedzi na to pytanie mówi, że po prostu nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich ludzi. Ale jest jedna prawda, która odnosi się do wszystkich bez wyjątku.

Nikt nie powinien myć ich włosów każdego dnia.

Zbyt częste mycie głowy może przynieść więcej szkody niż pożytku, mówi Lynne Goldberg, dyrektor kliniki włosów w Boston Medical Center. Jest to paradoksalne, ale ludzie, którzy próbują myć włosy często kończą konfrontację z faktem, że ich gruczoły łojowe zaczynają wytwarzać więcej tłuszczu. Ciało nie toleruje tak bezceremonialnej ingerencji i stara się wypełnić straty.

Oto trzy czynniki, które należy wziąć pod uwagę, aby poprawnie odpowiedzieć na powyższe pytanie.

Rodzaj skóry. Jeśli twoja skóra i włosy mogą być określone jako normalne (nie zbyt tłuste i niezbyt suche), prawdopodobnie będziesz musiała myć włosy raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli masz tłusty typ skóry, powinieneś zrobić to trochę częściej.

Tekstura włosów. Ten czynnik wpływa na to, jak szybko sebum rozprzestrzenia się z korzeni na całej długości włosów. Twarde lub kręcone włosy spowalniają ten proces, więc właściciele takich włosów mogą potrzebować tylko jednego prania na tydzień. Z drugiej strony, osoby o cienkich prostych włosach są zmuszone myć włosy dwa razy w tygodniu lub częściej.

Styl. Kolejną rzeczą, którą powinieneś rozważyć, są twoje włosy. Istnieją różne zalecenia dotyczące krótkich i długich fryzur, a także włosów farbowanych.

Najlepszą odpowiedzią, która jest odpowiednia dla maksymalnej liczby osób, jest to, że głowa musi być prana mniej więcej raz na trzy dni.

Dla niektórych naszych czytelników, którzy są przyzwyczajeni do codziennego mycia włosów, takie zalecenie może wydawać się zbyt radykalne. Warto jednak postępować zgodnie z nowym harmonogramem przez co najmniej kilka tygodni, ponieważ praca gruczołów łojowych normalizuje się, a oni wydadzą znacznie mniej tłuszczu. W rezultacie Twoje włosy będą wyglądać tak pięknie, zdrowo i czysto, jak przy codziennym praniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 51 = 52