Pełny przewodnik po maskach alginianowych

Czym są alginiany

Aby zrozumieć, czym jest maska ​​alginianowa, musisz zrozumieć samą definicję “alginianu”. Alginian jest plastyczną gumowatą substancją ekstrahowaną z brązowych alg. Jest to podstawa masek o tej samej nazwie.

Maski alginianowe są profesjonalnym produktem kosmetycznym, który wykazuje dobre wyniki. Pod każdym typem skóry i dla każdego problemu można znaleźć unikalną kompozycję. Cóż, z uwagi na fakt, że wszystkie maski alginianowe mają jasny efekt “pull-up”, panie, które mają 30 lat na ich użycie, są po prostu niezbędne.

W salonie zastosowanie maski alginianowej może kosztować 1-2 tys. Rubli, a jeśli wykonasz zabieg w domu, to jedna porcja cudownego lekarstwa będzie kosztować tylko 200-300 rubli.

Rodzaje masek alginianowych

Klasyczna (podstawowa) maska ​​oparta na alginatach

Jest to najpopularniejsza i najszerzej stosowana przez dziewczynki z problemami skórnymi, począwszy od rozszerzonych porów, a kończąc na zwiększonym otłuszczeniu skóry. Do jego użycia niezbędne jest zmieszanie dwóch składników: alginianu ze specjalną surowicą, a czasem ze zwykłą wodą mineralną. Ta maska ​​nawilży, napręży, nada skórze jędrność i młodość.

Odmładzająca maska ​​alginianowa

Jego główną funkcją jest zatrzymanie starzenia się skóry i jej świeżość. Kolagen zawarty w kompozycji nadaje elastyczności i elastyczności naskórka, dzięki czemu wygładzone są płytkie zmarszczki. Dodatkowym celem tej maski jest nawilżenie skóry twarzy i dekoltu, a także lifting.

Nawilżająca maska ​​alginianowa z dodatkiem chitozanu

Chitosan to aminosugar, który jest ekstrahowany ze skorupiaków. Taka maska ​​może być używana nawet w najbardziej zaniedbanych przypadkach z peelingiem i suchością. Jest w stanie wyrównać dekolt, szyję, podbródek, policzki, a także nawilża skórę.

Maska alginianowa z kwasem askorbinowym

Ta maska ​​jest prawdziwym zbawieniem w obecności plam pigmentowych lub w przypadku, gdy skóra musi zostać oczyszczona. Da to osobie jednolity kolor i przyjemny rumieniec.

Maski alginianowe na różnych podstawach roślin

Dodane ekstrakty z roślin skutecznie rozwiązują różne problemy ze skórą. Rumianek, imbir, zielona herbata, mięta, aloes celowo zwalczają niedoskonałości.

Różnice między maskami alginianowymi i niealginowymi

Maski do twarzy
Kazmulka / Depositphotos.com

Czy maski alginianowe różnią się od innych, czy jest to tylko ruch marketingowy?

Jeśli mówimy o najczęstszych maskach wytwarzanych przez kosmetyki, są one zunifikowane. Opracowany – przetestowany – w sprzedaży. Oznacza to, że będą one kupowane przez wszystkich, są niedrogie, łatwe w użyciu, a jeśli pomagają lub nie, jest to już kwestia przypadku, chociaż podczas fazy testowej wykazali pewne wyniki w odniesieniu do istniejącego problemu.

Maski alginianowe nie różnią się zbytnio od tych najbardziej popularnych, z wyjątkiem tego, że muszą być przygotowane z proponowanych składników, a proces aplikacji i usuwania jest trudniejszy. Dlatego maski alginianowe są uznawane za profesjonalne kosmetyki, a w salonach są stosowane zgodnie ze wszystkimi zasadami, tak aby uzyskać naprawdę wymierny rezultat. Maseczki te działają lepiej przy zastosowaniu układowym w większym stopniu właśnie dzięki właściwościom alginianów, które zapewniają efekt odmłodzenia.

Dlatego jeśli planujesz kupić maskę alginatową i używać jej w domu, stosunek ceny do jakości jest całkiem rozsądny, a wyniki będą bardziej satysfakcjonujące niż zakup najprostszej maski na twarz za te same pieniądze.

Funkcje masek alginianowych

1. Im mniejszy proszek jest maską suchą, tym wyższa jego jakość. Jeśli proszek jest bardziej podobny do piasku, taka maska ​​nie będzie łatwo leżeć na skórze i tworzy grudki.

2. Maska alginianu żelowego nie więdnie jak sproszkowana i jest wymywana przez zwykłą ciepłą wodę. Wygodne jest zabranie go na drogę lub użycie go w przypadkach, gdy nie jest możliwe rozcieńczenie proszku.

3. Na maskach alginianowych prawie nie ma alergii. W nich znajduje się pojedynczy alergen – jod wyekstrahowany z alg. Dlatego jeśli jesteś uczulony, ale nie masz alergii na jod, to bezpiecznie korzystaj z masek alginianowych – wszystko będzie dobrze.

Jak poprawnie korzystać z maski alginianowej

Jeśli masz przed sobą torbę z żelową zawartością, to kupiłeś maskę alginianową, która jest gotowa do użycia. Ma krótszy okres trwałości i należy go nakładać natychmiast po otwarciu opakowania, w przeciwnym razie stanie się bardziej jak guma w ciągu 5-7 minut i nie zadziała. Zwróć uwagę na fakt, że opakowanie było szczelnie zamknięte, ponieważ jeśli dostanie się do niego powietrze, wówczas taka maska ​​nie żyje długo.

Zastosuj maskę alginatową nie może być więcej niż dwa razy w tygodniu, a do osiągnięcia najlepszego wyniku zaleca się ukończenie kursu. W zależności od producenta i indywidualnych cech skóry może to wynosić od 7 do 20 masek.

Nie próbuj usuwać maski zdjętej z twarzy lub ciała z toalety lub z zlewu. Musi być wyrzucony tylko do kosza na śmieci, w przeciwnym razie zostanie ci zagwarantowana blokada.

Jeśli zdecydujesz się nie iść do salonu i zrobić maskę w domu, kup specjalną miseczkę z kosmetyczną szpatułką, aby wymieszać zawartość.

Przed rozcieńczeniem maski alginianowej przygotuj twarz z wyprzedzeniem, aby masa nie wyschła.

Jak zastosować maski alginianowe

Maska alginianowa
HannaNes / Depositphotos.com

Oczyść twarz

Mleko do usuwania makijażu, wody micelarnej lub innych środków, z których korzystasz, pomoże ci tutaj. Brwi i rzęsy leczą wazeliną lub najbardziej tłustym kremem, który znajduje się tylko w twoim arsenale. Aby maska ​​alginatowa wniknęła głęboko w skórę, twarz można odparować i zemulgować.

Zastosuj samą maskę

Zrób to dopiero po wchłonięciu emulsji. Na tym etapie weź proszek alginianu i surowicę (jeśli surowica nie jest dołączona i do rozcieńczenia maski potrzebna jest zwykła woda mineralna – weź ją w równych proporcjach) i wymieszaj. Zastosuj kompozycję, biorąc poziomą pozycję, mięśnie twarzy i szyi nie powinny być napięte. Zrób to lepiej szpachelką, najlepiej biorąc pod uwagę punkty masażu. Nie próbuj nakładać maski rękami.

Maski alginianowe mają silne działanie plastyfikujące, więc zamarzają na twarzy przez 5-10 minut.

Poczujesz uczucie ucisku w miejscach aplikacji, możesz poczuć, że guma jest zamarznięta na twojej twarzy, ale jest to zupełnie normalne.

Przez pół godziny pozostań w pierwotnej pozycji, po czym można usunąć maskę.

Usuń maskę

Chwyć wolną krawędź maski na brodzie i szybko podnieś ją do obszaru włosów. Ten proces może przynieść pewien dyskomfort, ale efekt jest tego wart.

Traktuj skórę

Aby twarz normalnie reagowała na maskę alginianu, po jej usunięciu nałóż krem ​​na dzień odpowiedni do rodzaju skóry. Warstwa powinna być bardzo cienka.

Jak zrobić maskę alginatową w domu

Jeśli naprawdę chcesz wypróbować coś w rodzaju maski alginianowej, ale nie zdecydowałeś się jej jeszcze kupić, spróbuj sam zrobić maskę w domu.

Będziesz potrzebował:

  • puder kosmetyczny (sprzedawany w dowolnej aptece);
  • kwiaty rumianku (tylko nie używaj torebek z rumiankiem);
  • jajo kurze;
  • grzywna soli morskiej.

Oddzielić białko od żółtka. W białku nakładaj 1 łyżeczkę kosmetycznej glinki i dobrze wymieszaj. Kwiaty rumianku należy parzyć w gorącej wodzie przez 20 minut i dodać 3 łyżeczki naparu do gliny. Tam wlej ½ łyżeczki soli morskiej. Kasha dobrze wymieszać. Aby uzyskać najlepszy efekt, można go ogrzać w łaźni wodnej do komfortowej ciepłej temperatury.

Następnie nałóż mieszaninę na twarz, unikając miejsc wokół oczu i ust. Przez pół godziny maska ​​się zestali, a potem nie będzie ci trudno zmyć ją zwykłą wodą. Podczas płukania spróbuj masować twarz, aby aktywować punkty masażu.

Oczywiście, taka maska ​​od pierwszego razu nie pokaże wszystkiego, co jest w stanie, ale jeśli zastosuje się ją kilka razy w tygodniu przez 2-3 tygodnie, wyniki będą zadziwiać.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 10 = 11