Prosty sposób na schudnięcie, o którym wielu nawet nie pomyślało

O mnie

Tak, 8 lat temu byłem znacznie grubszy.

meme

Po lewej mam 20 lat, ważę 99 kg ze wzrostem 173 cm, prawda – jestem dzisiaj. Ważyłam o 29 kg mniej.

Ledwo znalazłem jakieś zdjęcie, gdzie byłem “na szczycie”. W tamtym czasie nie lubiłem fotografowania. Myślę, że wielu grubych ludzi mnie teraz zrozumie.

Napisałem to wszystko, aby pokazać, że WIEM, jak to jest być grubym.

Jedyny sposób na usunięcie tłuszczu

Czy wiesz, że istnieje tylko jeden sposób na usunięcie tłuszczu? Można go spalać tylko w mięśniach z aktywnością fizyczną. W jakikolwiek inny sposób.

Wszyscy ludzie, którzy sami coś pocierają, kąpią się w wannie, piją moczopędnie, przeczyszczają lub po prostu umierają z głodu – skazani są na porażkę.

90% wszystkich naszych oparzeń tłuszczu w mięśniach w obecności tlenu. Należy to zrozumieć. Aby nie budować złudzeń co do następnej superdiety.

Musisz podnieść swój piąty punkt i przesunąć go wzdłuż wszystkich osi współrzędnych. Każdego dnia.

“Musimy się przenieść, aby schudnąć” – czy to oczywiste? Dla wielu nie.

Zwiedzanie?!

“Chodzić?” Nie, poważnie, chodząc?!

– Aha!

– Artykuł lub głupi do niemożliwego lub naiwnego! Biegam rano, pływam, chodzę na siłownię – i to nie pomaga, ale tutaj jest tylko chodzenie?

Zgadzam się, “chodzenie” nie brzmi poważnie. Ile czasu zajmuje spacer?

Ale ponownie przemyślałem mój sceptycyzm po tym, jak przeczytałem książkę doktora Kovalkowa “Zwycięstwo nad wagą”. Autor w niej twierdził, że chodzenie jest ważnym elementem utraty wagi.

Możesz mówić cokolwiek, cokolwiek, ale moje życie to potwierdziło.

Mówi lekarz

Poniżej przytoczę kilka cytatów z książki “Technika dr. Kovalkowa: Zwycięstwo nad wagą” A. V. Kovalkowa.

90% całego tłuszczu w organizmie jest utlenione lub spala się w mięśniach w obecności nadmiaru tlenu. I to utlenianie tłuszczowe może wystąpić zarówno w pracujących mięśniach, jak i mięśniach w stanie spoczynku, ale w pracujących mięśniach utlenianie tłuszczu jest wielokrotnie wzmacniane.

Dzięki ograniczeniu ruchliwości i aktywności fizycznej zdolność mięśni do utleniania tłuszczu jest dramatycznie zmniejszona.

Zostało to potwierdzone przez pracowników University of Michigan, odkrywając, że regularna aktywność fizyczna zwiększa zdolność tkanki mięśniowej do przetwarzania kwasów tłuszczowych. Im więcej się poruszasz, tym bardziej aktywne ciało rozwija zdolność spalania tłuszczu. Oznacza to, że wyszkoleni ludzie potrafią nawet przy normalnym chodzeniu utlenić większy procent wolnych kwasów tłuszczowych.

U osób, które nie są przyzwyczajone do regularnych ćwiczeń aerobowych, zdolność do aktywacji kwasów tłuszczowych jest wyższa niż zdolność do ich utleniania. W rezultacie znaczna część tłuszczu jest związana w postaci trójglicerydów i ponownie osiada w tłuszczu podskórnym. W licznych badaniach stwierdzono również, że większość wolnych włókien (zdolnych do odbierania energii poprzez utlenianie tłuszczów) koncentruje się w dużych masach mięśni nóg.

Wniosek sugeruje – możesz machać rękami przez wiele godzin na zajęciach aerobiku i nie spalać ani jednej kropli tłuszczu, albo możesz po prostu systematycznie chodzić codziennie po ulicy, a tłuszcze stopią się w twoich oczach. To całkiem logiczne! Czy się zgadzasz?

W jednym badaniu przeprowadzonym na University of Loughborough University w Wielkiej Brytanii okazało się, że tylko godzina dynamicznego chodzenia na bieżni zmienia zawartość dwóch hormonów regulujących hormon: greliny i peptydu YY. “Grelyn” to hormon, który pobudza apetyt. “Peptyd YY” – wręcz przeciwnie, zmniejsza apetyt. Hormon ten wytwarzany jest w jelicie i działając z krwią w mózgu, tłumi środek głodu. Okazało się, że po godzinie treningu na bieżni poziom “greliny” we krwi badanych gwałtownie spadł, a poziom “peptydu YY” wzrósł. Wszystko razem prowadzi do zmniejszenia apetytu! Oznacza to, że gdy jesteś zaangażowany w ćwiczenia aerobowe – nie chcesz jeść. Trening siłowy działał w tym samym kierunku, ale w mniejszym stopniu, ponieważ oddziaływał tylko na jeden z tych hormonów. Zmniejszyła zawartość “greliny”, a drugi hormon pozostał na tym samym poziomie. Efekt zmniejszania apetytu jest dość krótkotrwały, ale zauważyli go wszyscy sportowcy. Po bieżni trwało to około godziny, a po treningu siłowym – tylko pół godziny.

Dzięki intensywnemu treningowi węglowodany są spożywane w mięśniach, a powstałe produkty nieutlenione (aceton, kwas mlekowy) blokują procesy utleniania tłuszczu. Po tak olbrzymich obciążeniach mięśnie całkowicie się rozluźniają, a utlenianie tłuszczu nie występuje w nich. A co ważniejsze, takie ładunki dramatycznie zwiększają apetyt.

Naukowcy z Uniwersytetu Arystotelesa (Thessaloniki, Grecja) w swoich badaniach niezawodnie udowodnili, że “spokojne chodzenie lepiej pomaga schudnąć, niż szybko biegać”! Przez 3 miesiące obserwowali dwie grupy kobiet. Niektórzy chodzili na spacery, inni biegali. Obciążenie zostało tak obliczone, że wszyscy stracili 370 kilokalorii na zawód. W rezultacie grupa, wyszkolona w spokojnym tempie, straciła średnio 3 kg każdy, a “biegacze” – mniej niż dwa. Naukowcy wyjaśniają ten wynik: “Kobiety, które angażowały się bardziej intensywnie, jadły więcej i pasywnie spędzały wolny czas”. Zmęczeni i zmęczeni.

Wniosek jest prosty – znacznie więcej tłuszczu spali się, jeśli będziesz poruszał się regularnie, ale w optymalnym trybie – bez duszności, setki mikstur i przemocy przeciwko sobie. Idealne w tym sensie jest proste chodzenie. Co robisz codziennie, idziesz do pracy lub do sklepu. Oczywiście, przez godzinę takiego spaceru zużyjesz znacznie mniej energii niż podczas tej samej godziny biegu. Ale spala się tłuszczem, ponieważ daje energię dla obciążeń o średniej i niskiej intensywności.

I niech się nie pali tyle – tylko czterdzieści gramów, ale jednocześnie będzie seria dla nas najważniejszych wydarzeń:

1) metabolizm zmienia się w konsumpcję tłuszczu – aktywuje się działanie hormonów rozkładających tłuszcze (adrenalina i noradrenalina);

2) wzrost nastroju i mięśni, co przyczynia się do wzrostu zużycia energii w ciągu dnia;

3) zapotrzebowanie na czekoladę “nastrojową” i całkowita ilość spożywanego pokarmu jest zmniejszona – w rzeczywistości istnieje “energia” we krwi rozszczepionego tłuszczu. Stopniowo znika pragnienie stałych przekąsek i obfitych kolacji.

Zastanów się: oparzenia tłuszczu podczas treningu i zostaną zrekompensowane po długim czasie. W rezultacie jesz mniej – korzyści są oczywiste!

Ładunek “sweatshop”, z którym osoba decyduje się odeprzeć nadmiar wagi, tym mniejsza szansa na sukces. “Rowerzysta na torze tłuszczu Tour de France zaczyna palić za pięć minut. Zwyczajna osoba na treningu – nie wcześniej niż za piętnaście minut – mówi Andrei Voronov, doktor nauk biologicznych, fizjolog. “Ale to pod warunkiem, że idzie, pedałuje, lub robi aerobik w średnim tempie.” Przy niezwykle dużym obciążeniu, nieprzeszkolony biegacz zużywa głównie węglowodany.

A gdy skończy się energia węglowodanów, po prostu spada. Zatrzymuje oddech, ból w mięśniach, uczucie “Wszystko, już nie mogę!” I tak naprawdę nie może – mięśnie nie są jeszcze nauczone, aby wydobywać energię z tłuszczu z taką szybkością. Tak, i konsumują węglowodany dość nieefektywnie – bez spalania cząsteczek glukozy, ale po prostu dzieląc je. Energia w tym przypadku wyróżnia się znacznie mniej. Z tego powodu osoba nieprzeszkolona nie może biegać przez godzinę bez zatrzymywania się na bieganie i pływanie. On po prostu nie ma gdzie zająć się energią. “

Skutkiem takiej przemocy jest ogromne zmęczenie, które powoduje, że reszta dnia odbywa się w pozycji poziomej. Zwiększa apetyt – podczas spalania węglowodanów spada poziom cukru we krwi, a organizm nalega na jedzenie.

W rezultacie nastał dekadencki nastrój: “Dlaczego więc torturuję siebie, tak czy inaczej nie ma sensu!”

Intensywny trening nie tylko nie pomaga schudnąć, ale wręcz przeciwnie, hamuje ten proces. Jeśli puls wygaśnie i dusisz się – wtedy przekrocz próg aerobowy (przestań spalać tłuszcz), a ciało zacznie działać w strefie beztlenowej (“jedz” mięśnie).

Wyobraź sobie palenisko i żarzące się żar. Jeśli zamkniesz je plandeką, naruszając dostęp tlenu, węgle są prawie zgaszone, ale jeśli je napompujesz, wybuchną w jasny płomień. Dokładnie te same procesy zachodzą z tłuszczami podczas chodzenia. Przecież każde spalanie jest procesem utleniania i zgodnie z prawami chemii może ono tylko przejść z nadmierną ilością tlenu.

Dlatego wszelkie ćwiczenia fizyczne powinny być wykonywane na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, stale monitorując swój oddech. Aby spalić tłuszcz, tak jak w ogóle do spalania, potrzebujesz tlenu i powinno być dużo w otaczającym powietrzu!

Jednym z największych mięśni ludzkiego ciała są mięśnie nóg. W pracy spędzają maksymalną ilość energii, przez co stają się zmęczeni. Jak na ironię, te mięśnie są najbardziej rozwinięte u grubych ludzi, ponieważ muszą nosić dziesiątki dodatkowych kilogramów każdego dnia. Więc używaj go! Aktywuj te mięśnie w całości.

Start – łatwe

Wszelkie “peptydy YY” i “triglicerydy” są oczywiście świetne, ale chciałbym powiedzieć własnymi słowami, dlaczego chodzenie jest fajne.

Patrz: rozpoczęcie chodzenia jest łatwe. Chodzenie, oddychanie powietrzem – ciało po prostu odmawia przyjęcia go jako sportu.

Ale wszyscy pełnoprawni ludzie wiedzą, jak trudno jest zmusić się do wstania rano na bieg! Ciało i szepty: “Nie wstawaj … Nie biegnij … Panno …”.

W przypadku chodzenia nie ma czegoś takiego. Chodzenie jest przyjemne dla wszystkich. I po prostu – wstałem i poszedłem.

Nie potrzebujesz specjalnej formy, zapasów.

Darmowe, znowu. A ile kosztuje teraz abonament na fitness lub basen?

Grubi ludzie wahają się uprawiać sport

Oczywiście świetnie jest biegać, gdy jesteś przystojny i sprawny. Wszyscy patrzą na ciebie z aprobatą i zazdrością. Mamy mówią swoim dzieciom: “Patrz, mój wuju, jaki grzeczny, biegnie, uprawia sport”.

A co się stanie, jeśli grubas będzie biegał?

Giggle! Pokazują mu palec i odrywają dowcipy, takie jak “Słonie biegnące do wodopoju”.

W głowie pełnej osoby, ten obraz natychmiast pojawia się:

Czy widziałeś kiedyś młode, dorosłe dziewczyny w basenie? Nie? I dlaczego? Oni też tego potrzebują. Ale dlatego, że najmniej chcą umieścić wszystkie swoje fałdy na publicznym wyświetlaczu.

I tutaj znów widzimy cały urok chodzenia. Idziesz chodnikiem, nikt cię nie zauważa. Gdzie idziesz? I kogo to obchodzi? Może idziesz do pracy lub do sklepu. Wchodzisz w sport, ale nikt go nie widzi.

To wszystko!

Bez obrażeń

Lifehaker – miejsce, w którym żyje wielu biegaczy. Sam jestem świetnym joggerem.

Ale bieganie nie jest odpowiednie dla wszystkich. Teraz nawet wyjmuję wszystko, co doktor napisał powyżej.

Jeśli masz 30 lub więcej kilogramów nadwagi, działa bardzo ciężko i bardzo niebezpiecznie. Wszystkie systemy ciała zaczynają działać pod ogromnym obciążeniem. Urazy lub choroby są nieuniknione.

Mam trzech przyjaciół z poważną nadwagą. Wszyscy są tym nieco zaniepokojeni, a czasami podejmują nieśmiałe próby uprawiania sportu. Ich wybór? Bieganie, tenis i piłka nożna.

Rezultat – dwa były poważnie zranione kolano (jeden w kolanie jest teraz rodzajem metalowej konstrukcji) i nie będzie w stanie angażować się w aktywny sport. Trzeci przyjaciel leży teraz z kolanem – przez miesiąc nie może go zgiąć. Mam nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży.

To wszystko nie jest przypadkiem. Nie możesz po prostu wziąć i zacząć angażować się w aktywny sport.

Dlatego mój czwarty grubas za każdym razem, gdy powtarzam: “Seryoga, nie musisz grać w tenisa. Rzuć co najmniej 20 kg. Dokończ kolana do piekła “. Tak, czy on mnie słucha …

I chodzenie jest pozbawione tych wad.

Każdy może chodzić: ludzie w każdym wieku, z dowolnym stopniem otyłości. Niech będzie wolno, niech kuleje, ale chodź!

Chodzenie to idealny sport dla grubasa, który “przejął” umysł. Będziesz bardzo dobrze dostosować obciążenie, zmniejszając lub zwiększając tempo chodzenia. Są dni, kiedy chodzę przez 8 godzin. I wiesz co? Następnego dnia czuję się jak “ogórek”. Nic nie boli.

Chód i apetyt

Po agresywnym treningu fizycznym – apetyt wilków. I zaczynasz “jeść” wszystko, co rzuciłeś.

Z chodzeniem nie obserwuję tego (a lekarz potwierdza).

“Nie mam czasu na spacer”

“Jestem pracownikiem, mam dwoje dzieci, skąd mam tyle czasu? Łatwiej jest mi wstać wcześnie, gdy wszyscy śpią i biegać wokół stadionu. Niech emeryci, którzy mają dużo wolnego czasu, chodzą. “

Ulubiony zarzut – nie ma czasu ze względu na pracę.

Ale chodzenie ma jedną wyjątkową przewagę nad innymi sportami – możesz pracować podczas chodzenia!

Osobiście do 20% wszystkich prac w ruchu. Ostatnio szczegółowo o tym pisałem. Nie będę tutaj powtarzać.

Tak więc nic nie mogłoby nadejść z tego przedsięwzięcia, gdyby nie możliwość bezpośredniej pracy podczas spaceru. Nawiasem mówiąc, ten artykuł jest właśnie tak napisany.

O zrównoważonym odżywianiu

Naiwnie jest myśleć, że samo chodzenie narysuje “hipopotama” z “bagna”. Bez zbilansowanej diety nic z tego nie wyjdzie. Osobiście nie jestem zwolennikiem jakiegokolwiek kierunku, takiego jak surowa żywność, wegetarianizm czy oddzielne jedzenie. Myślę, że każdy rozsądny zrównoważony system elektroenergetyczny zadziała.

Zrównoważony:

  • na białka, tłuszcze i węglowodany.
  • w sprawie witamin i mikroelementów.
  • na wodzie i błonie wegetatywnej.
  • w dniu odbioru i ilości jedzenia.

Radzę unikać wszelkiego rodzaju “diet”, które są przykładem niezrównoważonej diety. Mogą jedynie wywoływać tymczasowy efekt lub mieć szkodliwy wpływ na twoje zdrowie.

Jest morze książek o zrównoważonym żywieniu, tylko nieliczni je czytają. Daj każdemu “formułę”. Wpisz “czerwone jedzenie jest nawet dni, a zielone na dziwne.”

Podsumowując

Uwzględnij chodzenie w swoim codziennym harmonogramie.

Wykonaj część pracy, tak jak ja, podczas chodzenia. Lub po prostu chodź. Zdobądź psa, nie wiem.

Zwiedzanie jest odpowiednie dla wszystkich. Gruby i bardzo gruby. Zarówno młodzi, jak i starzy.

Będzie ci spokojnie odebrać kilogram za kilogram, aż po jakimś czasie znajdziesz się szczupłą, sprawną i wysportowaną osobą.

Przekonałem cię?

Czekam na twoje komentarze.

Czy przekonałem cię do rozpoczęcia spaceru? Nie? Co cię powstrzymuje?

Napisz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 2 =