12 koníčok, ktoré zlepšia váš život

1. Čítanie

Pravdepodobne najzrejmejším hobby, ktoré môže byť užitočné, je čítanie. Pri správnom výbere literatúry budete nielen čítať, ale aj zvyšovať slovnú zásobu, zameriavať sa na mozog a súčasne ho budete praktizovať.

Mimochodom, štúdie dokázali, že čítanie pomáha zmierniť stres a tiež podporuje dobrý spánok. Prečítajte si pred spaním!

2. Záhradníctvo

Ak máte chalupu alebo záhradu, máte veľmi šťastie. Z tohto hobby môžete mať veľa výhod. Po prvé, pobyt na čerstvom vzduchu je už navyše. Po druhé, toto sú fyzické aktivity, ktoré pozitívne ovplyvňujú vaše telo. Záhradníctvo znižuje riziko vzniku demencie a znižuje hladinu kortizolu (stresového hormónu). A ešte jeden plus – prírodná zelenina a ovocie na stole.

3. Meditácia

Každý z nás by mal meditovať. Mnohí nepovažujú meditáciu za koníček, no, veríme! Koniec koncov, robíte to vo svojom voľnom čase a získajte potešenie z toho. Meditácia znižuje stres, znižuje krvný tlak, posilňuje imunitný systém, učí vás sústrediť sa.

4. Šach

Šach pomáha rozvíjať kognitívne schopnosti. Počas hry sa obe hemisféry mozgu pracujú, aktivuje sa logické aj abstraktné myslenie, trénuje sa dlhodobá a operačná pamäť.

5. Prehrávanie klavíra

Keď sa naučíte hrať na klavíri, budete nielen schopní pobaviť spoločnosť priateľov na párty, ale získate aj mnoho ďalších výhod. Hra na tomto hudobnom nástroji zlepší koordináciu pohybov a vašich kognitívnych schopností. Podľa výskumu toto hobby zvyšuje IQ o sedem bodov u detí i dospelých.

6. Tanec

Tanec nie je len potešením. To okrem toho a fyzickej námahy, zníženie stresu a zvýšenie hladiny neurotransmitera serotonínu.

7. Tímové športy

Pripojte sa k športovému tímu je skvelý spôsob, ako stretnúť nových ľudí a vytvoriť nových priateľov. Volejbal je relatívne jednoduchý šport pre začiatočníkov. Môžete sa veľmi rýchlo naučiť, ako dobre hrať. Je to skvelý spôsob, ako tráviť čas so zaujímavými ľuďmi, ktorí už majú svoje výhody.

8. Bojové umenie

Učenie bojových umení má pre vás skutočnú hodnotu. Najprv získate schopnosti sebaobrany. Nikdy neviete, kedy to potrebujete v živote. Po druhé, bojové umenia sú nielen fyzické cvičenia a rôzne techniky, ale aj veľmi hlboká filozofia. Budete sa musieť naučiť koncentráciu a disciplínu. Prax vám pomôže rozvinúť rovnováhu, vytrvalosť, koordináciu a silu, zjednotiť vaše telo a myseľ.

9. Blogovanie

Napísali sme články o tom, prečo by ste mali blogovať. Pomáha organizovať myšlienky av prípade potreby oslobodiť hlavu od všetkých nepotrebných vecí. Nepoužívajte len myšlienky, ale napíšte ich, aby ste ich mohli neskôr prečítať. Blogovanie vás premýšľa nad svojimi úspechmi a životom vo všeobecnosti. Po napísaní článku začnete premýšľať ako čitateľ, to znamená, pozrite sa na to, čo ste napísali, zo strany. To pomáha pri posudzovaní každej situácie bez predsudkov.

Vo všeobecnosti môže byť blogovanie kombinované s akýmkoľvek koníčkom. A dokonca si zarobiť na to. Nájdite si záľuby, začnite popísať v blogu, prečo ste si vybrali túto konkrétnu aktivitu, s ktorými problémami sa stretnete, aké voľby urobíte v ťažkej situácii. Budete mať čitateľov, ktorí sa vám páčia ako vaše hobby.

10. Online kurzy

Poznanie je moc. Ak sa naučíte niečo nové, budete viac sebavedomí. Ak študujete, čo súvisí s vašou prácou, môže to viesť k zvýšeniu pozície a zvýšeniu miezd. Koniec koncov, tréning stimuluje prácu vášho mozgu.

Naučiť sa niečo dnes je veľmi jednoduché. Nemusíte ísť na kurz alebo institút. Stačí otvoriť prehliadač, nájsť vhodný kurz a naučiť sa nový.

11. Učenie sa nového jazyka

Prečo učiť nový jazyk nemôže byť hobby? Prečo si znova prečítať svojho obľúbeného spisovateľa v origináli? Ak poznáte len ruštinu, môžete hovoriť s 260 miliónmi ľudí. Ak pridáte napríklad španielsky jazyk, zvyšujete tento počet trikrát. Okrem toho bude ďalším cudzím jazykom plus vo vašom životopise.

12. Pletenie

Vedci tvrdia, že pletenie môže pomôcť tým, ktorí trpia depresiou alebo úzkosťou. To je podobne ako meditácia: je to veľmi relaxačné. Tiež pletenie pomáha koncentrovať a znižuje riziko vzniku demencie. A, samozrejme, vo vašom šatníku budú veci, ktoré ste urobili vlastnými rukami.

Namiesto televízie a sociálnych sietí venujte bezplatné hodiny niektorým novým koníčkom. Potom budete mať určite dobrý čas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

45 − 39 =