20 prekvapení dospelého života, ku ktorým sme neboli vyškolení

1. Strata priateľov je jednoduchá a zistenie je ťažké

Príbehy o desiatich spolužiakoch, ktorí boli priateľmi pred šedými vlasmi, s najväčšou pravdepodobnosťou zostanú len vo filmoch. V nie veľmi dobrej chvíli zistíte, že ste stratili kontakt s mnohými z tých, s ktorými ste sa podelili o najintimnejšiu. Všetci noví priatelia sú vaši kolegovia. Pretože v dospelom živote nemáte ani čas, ani túžbu zapojiť sa do dobrodružstiev, pretože ste vo všeobecnosti unavení.

2. Budeme musieť rozvíjať systém hodnotenia sami seba

Ako dieťa si zvyknete na to, že vedľa teba je vždy moderátor vášho správania. Učiteľ robí známky, rodičia dávajú cukrovinky alebo pás. A naučíte sa vyvážiť medzi osobnými záujmami a snahami o potešenie dospelého, ale súčasne vidíte rámec, v ktorom sa môžete vrátiť v prípade.

V dospelosti sa orientačné body značne zmenšia a budú musieť vypracovať vnútorný systém hodnotenia. Nikto ťa chváli za niektoré skutky a neopovrhuje ťa a mali by ste vedieť sami o tom, čo je prijateľné a čo nie je na to, aby si stále rešpektoval sám seba.

3. S vekom strach lekárov neprechádza

Strach z lekárov

Bával ste sa lekára, pretože sa pozrel do úst a urobil bolestivú injekciu. V priebehu rokov, strach nešiel, tam sú jednoducho viac dôvodov pre paniku.

4. Telo bude zrádne rozdávať váš vek

Z hľadiska spoločenského života je 25 nových 18, po 30 rokoch života práve začína a jazyk sa neotáča na šesťdesiat rokov starý a starý. Ale vaše telo bude premýšľať inak. Jedného dňa – a dosť skoro – budete mať pocit, že s ním nie je niečo zlé. Za pár rokov budete presne vedieť, čo je s ním nesprávne a uvedomíte si, že sa to len zhorší. Budete mať lekárničku s liekmi na každú príležitosť a budete presne vedieť, kde leží vaša MHI politika.

5. Váš metabolizmus sa zmení

Nezáleží na tom, koľko by ste mohli jesť a nezotaviť sa: hrsť alebo vedierko. S vekom budete musieť jesť menej na udržanie hmotnosti, pretože metabolizmus sa spomalí.

6. Je nemožné cítiť dosť starý

Argument “keď som sa stal dospelým” nikdy neztratí svoju relevanciu, len jeden deň to bude trápne povedať nahlas. Žiaden zázrak sa nestane v deň, keď budete 18, 21, 30 rokov. Jednoducho sa raz dostanete do zložitého stavu, rozhodnete sa požiadať o pomoc dospelých a porozumieť tomu, že väčšina dospelých je tu.

7. Dokonca aj sen práca je predovšetkým práca

Dream job

Veci, ktoré milujete, niekedy budete naštvaný, a to sa týka aj práce. Snežné postavenie bude vyžadovať veľa práce a vezme obrovské množstvo času. Krásna práca práve z práce je iná v tom, že sa aspoň niekedy cítite šťastne a premýšľate nad tým, čo robíte.

8. Ľudia nezačnú šplhať do vášho života menej

Dúfa, že s vekom už nebudete učený, nebude ospravedlnený. Všade okolo sa bude stále domnievať, že vedia lepšie ako budete žiť. Iba vtedy, keď ste boli skôr na schválenie, bolo dosť dobré na to, aby ste študovali vlasy a nezačali ich farbiť zelene, potom sa zoznam verejných očakávaní nezmení v notebooku na 48 listov. Aspoň ľudia si budú myslieť, že máte záujem poznať ich názor z nejakého dôvodu.

9. V technickej gramotnosti nájdete nedostatky

Môžete byť prekvapení, koľko rodičov sa nenaučilo písať SMS, presne až kým nenájdete teenagerov za niekoľko krokov. Koniec koncov, prečo vyvinúť novú technológiu, ak stará funguje dobre?

10. Budete snívať o izolácii

Malý dospelý život a zábavná dovolenka v Ibize prestane byť prioritou plánov na dovolenku. Vaša voľba je vzdialená dedina niekde v lesoch Fínska a najlepšie na Mesiaci a že nie je mobilné spojenie.

11. Uvedomujete si, že všetci sú smrteľní

Žiaden z vašich príbuzných nesie meno MacLeod, takže ste vždy pochopili, že rodičia skôr alebo neskôr zomrú a váš život skončí jeden deň. Avšak s vekom tento fakt prechádza z oblasti poznania do jasne zrealizovanej nevyhnutnosti. Budete súhlasiť s priateľmi, prijímať správy o smrti spolužiakov, čítať správy a vedieť, že každý okamih vášho života môže byť posledný.

12. Úspešné hviezdy javiska a futbal sú mladšie ako vy

Mladí a úspešní

V mnohých povolaniach a vo veku 13 rokov je už príliš neskoro. Ale tajne ste dúfali, že sa stretnete s modelovým skautom na ulici a stratíte dar reči z krásy alebo že hobby domáceho futbalu bude rásť do niečoho viac. A zrazu zistíte, že aj účastníci škandalóznej televíznej show sú mladší ako vy, nehovoriac o skutočných hviezdach.

13. Dobré známky v škole a univerzite nezaručujú úspešnú kariéru

Červené kryty dokladov o vzdelaní nezaručujú nič. Budete sa len pozrieť na svoj diplom v štátnych štruktúrach, pretože majú prísne regulovaný postup pri prijímaní. V obchodných spoločnostiach je dôležitejšie mať skutočný súbor zručností a vedomostí. A je pravdepodobné, že včerejší dvoechniki povedie vynikajúcich študentov a nie preto, lebo vedia lepšie, čo robiť.

14. Nemôžete si kúpiť všetko.

Ako dieťa, zdá sa, že keby ste mali vo vrecku peniaze vašich rodičov, kúpili by ste si plyšové šteňatá, model tanku, módne džínsy, počítač najnovšieho modelu a čokoľvek, čo chcete. Po prvé, s vekom si uvedomíte, že všetko vám nestačí. Po druhé, už nepotrebujete plyšové šteniatko a model cisterny.

15. Môžete jesť sladké na raňajky, obed a večeru, ale nebudete

cukroví

Sladkosti – potešenie lacné. Sú cenovo dostupnejšie ako zelenina alebo kvalitné mäso. Ale budete často jesť kurča s pohánkou namiesto čokolády, pretože teraz viete všetko o kalóriách a účinku nadmernej hmotnosti na zdravie.

16. Môžete hodiť zmrzlinu, pretože to nie je chutné

Dokonca aj vaše obľúbené pochúťky budú rozdelené pre vás na lahodné a chutné. Pre úplné šťastie už nie ste len dostatok zmrzliny, potrebujete to.

17. Láska nie je nevyhnutne sama a pre život

Rozlúčka s prvou láskou sa budete cítiť veľmi ťažko. S najväčšou pravdepodobnosťou dokonca rozhodne, že takéto silné pocity nebudú skúsené. Znovu sa zamilujete a budete veľmi šťastní.

18. Narodeniny nie sú takou zábavnou dovolenkou

Dospelý život

Dokonca aj keď necítite žiadne komplexy o nevyhnutnom vyraste a otvorene zavolať svojmu veku, bude okolo desiatok ľudí, ktorí môžu zatieniť akúkoľvek dovolenku. Povedia, že je to čas urobiť to vo vašich rokoch a že je teraz zakázané vtipkovať o starých vrások a sivých vlasoch, aby ste naznačili záchranu na cintoríne. A keď poviete, že si po 25 rokoch zistíte, či budete mať minisuknu po 25 rokoch a či budete jazdiť na bicykli po 40, budete považovaní za chlapíka. Preto budú narodené dni hlavne dovolenkou nepríjemnej komunikácie.

19. Môžete zostať bez rodiny dlhú dobu a netrpieť tým

V detstve sa zdá, že 25 rokov je hlboký vek a v tejto dobe je potrebné vytvoriť rodinu a mať deti. Takmer v každom veku môžete zistiť, že ste to neurobili a nie trpíte.

20. Zlé predpovede rodičov sa nestane pravdivé

Váš život sa bude rozvíjať aspoň normálne: byt nie je bláznivý, nájdete normálnu prácu a byť zodpovedný.

A aké veci z dospelého života sa pre vás stali prekvapením? Zdieľať v komentároch.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 6