8 krokov, ktoré vám pomôžu užívať si život

1. Naprogramujte sa na pozitívne myslenie

Pocity silne ovplyvňujú myšlienky a činy. Preto nechceme robiť nič, keď sme naštvaní alebo obťažovaní. Ale z negatívnych emócií nemôže uniknúť. Ale môžete sa naučiť myslieť pozitívne.

  • Majte blog s vďaky. Každý deň napíšte, za čo ste boli vďační, a snažte sa menej starať o to, čo nemáte. Vďačnosť nás robí šťastnejšou, zvyšuje produktivitu a pozitívne ovplyvňuje spánok.
  • Opakujte pozitívne postoje, ktoré podporujú váš pokrok v oblasti, v ktorej sa chcete zlepšiť.
  • Skúste sa obklopiť pozitívnymi ľuďmi. Nezabudnite, že emócie sú nákazlivé.
  • Buďte aktívni. Keď sme neaktívni, začneme sa sťahovať a starať sa o drobnosti. Ale športové hry spôsobujú uvoľňovanie endorfínov.

2. Nastavte poplach pol hodiny pred normálnym

Mnoho úspešných ľudí vstáva veľmi skoro. A hoci nemusíte byť ako Tim Cook z Apple, ktorý sa zobudí v 3:45, pokúste sa vstať aspoň o pol hodinu skôr ako zvyčajne.

Takže budete mať ďalší voľný čas, ktorý môžete využiť na šport, meditáciu, čítanie, raňajky s rodinou, plánovanie na nadchádzajúci deň alebo dokonca prácu na tom, čo vás zaujíma. Už nebudete musieť vybehnúť z domu rýchlo, cítiť, že nemáte čas a kontrolovať svoj život.

3. Okamžite vyčistite s vami

Ako dlho trvá posteľ naplniť alebo umývať riad? Päť minút? Z nejakého dôvodu však takéto záležitosti často opúšťame. A rýchlo sa nahromadia a dostanú sa na naše nervy. Ak ste ihneď vyčistili za sebou, zbavíte sa zbytočnej bolesti hlavy. Okrem toho máte spěch produktivity.

4. Nevzávajte ohromné ​​povinnosti

Často kladieme veľké ciele a upúšťame do polovice. Je omnoho ľahšie sa držať cieľov a dosiahnuť ich, keď sú jednoduché a jasne vyjadrené.

Začnite malý. Nepokúšajte sa spustiť maratón, ak nemáte žiadnu prípravu. Najskôr napríklad urobte 10 push-upov a prejdite každý deň. Ak chcete precvičiť meditáciu, vykonajte dychové cvičenia aspoň päť minút denne.

To sa týka podnikania. Nepokúšajte sa okamžite rozvíjať vo všetkých smeroch, zlepšiť v jednom odvetví. Nesľubujte, že nebudete môcť splniť.

5. Nebuďte tak predvídateľný

Ak robíte ten istý deň každý deň, môžete sa dostať do rutiny. Pokúste sa zbaviť monotónnosti a predvídateľnosti vo svojom živote. Nechajte komfortnú zónu aspoň raz týždenne a urobte niečo nové, čo ste predtým neurobili. Napríklad večerať v inej kaviarni alebo ísť nakupovať do iného obchodu.

Nové dojmy nám robia radosť, pomáhajú pozerať sa na svet inak a energizovať.

6. Namiesto sťažovania vyjadrite vďačnosť

Buďte vďační za dobré veci, ktoré sa vám stali dnes. Pomôže to byť lepšie. Okrem toho našli vedciPočítanie požehnaní versus záťaž: experimentálne vyšetrovanie
Vďačnosť a subjektívna pohoda v každodennom živote.
, že:

  • Tí, ktorí každý týždeň píšu v diári vďačnosti, sa viac zaujímajú o šport a optimistickosť o budúcnosti.
  • Každodenná diskusia o tom, v čom ste vďační, zvyšuje pozornosť, cieľavedomosť, energiu, dĺžku spánku a možno aj pomáha bojovať proti depresii.
  • Ľudia, ktorí si denne myslia, hovoria alebo píšu o svojej vďačnosti, často pomáhajú druhým a ponúkajú podporu.
  • Tí, ktorí sú vďační, pripisujú menšej hodnote materiálnym hodnotám, menej závidia ostatným a ochotne zdieľajú svoje veci.

Ďakujem svojim priateľom, príbuzným, kolegom a zákazníkom, pretože úprimná vďačnosť je skvelý spôsob posilnenia vzťahov. Nezaujíma vás, keď ste poďakovaní za dobre vykonanú prácu alebo len preto, že ste niekoho počúvali?

7. Zastavte porovnávanie sa s ostatnými

Prestať byť rozrušený kvôli tomu, čo majú ostatní. Vždy bude niekto, kto zarobí viac ako vy, ktorí majú väčší dom alebo drahšie auto. Porovnávaním sa s ostatnými sa hodnotíte podľa niekoho iného štandardu úspechu. Namiesto toho premýšľajte o tom, čo pre vás osobne znamená úspech.

8. Robte to, čo sa dlho oneskorilo

Všetci odložíme všetko: volanie poisťovni, čistenie alebo nákup nových batérií. Časom sa dokonca aj také malé veci nahromadia a zabránia vám uvoľneniu. Ak je to možné, pokúste sa ich urobiť hneď, ako si ich spomeniete.

Alebo pridajte jeden taký prípad do vášho zoznamu úloh pre daný deň. Keď zistíte hlavné veci, urobte to, čo už bolo odložené. Budete prekvapení, koľko šťastnejších a produktívnejších sa budete cítiť, keď odložíte toto bremeno z ramien.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 8 =