9 spôsobov, ako veriť v seba

Mágia je viera v seba samého. A keď uspejete, všetko ostatné je možné. Johann Wolfgang von Goethe

Ak začneme preosiať cez sitové analýzy všetkých užitočných vlastností, ktoré by chceli mať, môžeme vidieť, že viera v seba samého je skutočný zlatý nugety. Môžete byť najchytrejší a najkrajšie muž, silný športovec a vynaliezavý podnikateľ, ale bez viery vo všetkých týchto rysov osobnosti nikdy nebude môcť vyjadriť v plnej miere.

Môžeme povedať, že sebadôvera je základ, úrodná pôda, na ktorej stúpa strom vášho úspechu, a to v profesionálnej sfére aj vo vašom osobnom živote. Je úzko spojená s takými pojmami ako je sebaúcta a sebaúcta, ktorých základy sú položené v hlbokom detstve. To však neznamená, že ich nemôžeme rozvíjať vo vyššom veku. V tomto článku by sme vám chceli predstaviť niektoré techniky, ktoré vám pomôžu veriť v seba.

1. Dobrovoľníctvo

Nechceme o tom premýšľať a nevšímať si to. Avšak v každej, dokonca aj najúspešnejšej spoločnosti, nehovoriac o našich obrovských rozmeroch, existuje obrovský počet ľudí, ktorí potrebujú vašu pomoc. Možno sú to deti z útulku, žobrák na ulici, veterán vo vašom vchode alebo dokonca len voľné darovanie krvi.

Skúste urobiť niečím lepší deň. Nič tak nezvyšuje sebavedomie a sebaúctu, ako vedomie, že ste životne dôležitá. Dobročinnosť a dobrovoľníctvo môžu pomôcť nielen iným ľuďom pri riešení ich problémov, ale aj osobne ste stratili sebavedomie.

2. Vytvorte zoznam výhier

Búchate svoju hlavu o stenu a ste pripravený položiť ruky do úplného zúfalstva?

Pokúste sa vytvoriť zoznam svojich úspechov. Určite ste mali ťažké situácie vo vašom živote, z ktorých ste vybojovali víťazstvo, alebo víťazstvá, na ktoré sa môžete naučiť. Zostavenie takého zoznamu slúži ako dobrý psychologický motivátor, ktorý pomáha verí v seba a verí v seba samého.

3. Obklopte sa s ľuďmi, ktorí vo vás veria

Ak vo vašom prostredí prvé husle hrajú ľudia, ktorí vás neustále kritizujú a ponižujú, nie je vôbec prekvapujúce, že nemôžete vzlietnuť. Nie tak dávno sme už písali o negatívnych ľuďoch ao tom, akú úlohu môžu hrať vo vašom živote.

Pokúste sa odstrániť zo svojho života také znaky alebo znížiť komunikáciu s nimi na minimum. Namiesto toho nájdite ľudí s podobnými hodnotami a záujmami, ktoré podporia a posilnia váš pokrok. V dôsledku toho vaše sebavedomie získa viacnásobné dobíjanie a ochranu.

4. Prijmite sa

Aby ste mohli uveriť v seba, musíte najprv prijať seba tak ako je. Ako môžete veriť, že nemôžete plne akceptovať? Ak ho nemáte, znamená to, že odmietnete časť seba, možno dokonca aj nenávidieť niektoré z vašich vlastností. Nemožno uveriť, že nemilujete. Preto nemáte inú cestu, ako získať sebavedomie, ako sa úplne a bez stopy milovať so všetkými silnými a slabými stránkami.

5. Zmeňte uhol pohľadu

Prestaňte sa sústrediť na nedokonalosti a odpor vo vašom živote. Namiesto toho sa zamerajte na to, čo je dobré a zaujímavé okolo vás, vďaka jeho osudu. Zakaždým, keď sa chcete sťažovať na ťažkosti a nespravodlivosť, pokúste sa nájsť v situácii, ktorá je aspoň zlomkom pozitívneho a ukazuje sa, že nie je problém. Ak sa osud kŕmi silnými citrónmi, pozrite sa na spôsob, ako z nich urobiť limonádu.

6. Víťazstvo v tíme

Je absolútne nemožné začať uveriť v seba, ak neustále zlyhate vo vašom úsilí. Možno, že život skutočne dáva príliš náročné úlohy, možno si neprajete dostatočne silné.

V tomto prípade stojí za to sa snažiť určiť pre seba to, čo je známe ako skutočný a dosiahnuteľný cieľ. Začnite malým, ale uskutočniteľným krokom. Je lepšie prejsť ceste skromných víťazstiev, ako zakaždým počítat kužele po ohlušujúcich pádoch.

7. Štúdi sa

Francis Bacon povedal, že “vedomosť je moc.” A bol nepochybne správny. Ak sa s týmto problémom nemôžete vyrovnať, skúmajte všetky informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri jeho riešení. Ak sa nemôžete vyrovnať so sebou, musíte sa najprv študovať sami.

Čítanie psychologickej a motivačnej literatúry, seminárov, kurzov, praktických tried pre osobný rast vám môže pomôcť nájsť podporu, ktorú nemáte v živote. Naučte sa, skúmajte, premýšľajte Znalosť toho, ako svet funguje a ako ľudia pracujú, vám pomôže nájsť mier a dôveru v život.

8. Žiť svoje ciele

Pokúste sa vytvoriť inventár cieľov, ktoré máte na jeden rok, po dobu piatich rokov vo všeobecnosti v živote. Vyhodnoťte každú z nich. Je to naozaj váš cieľ, alebo len obrázok z módneho časopisu, ktorý ste uviazli vo svojej mysli? Naozaj chcete, aby vám tento cieľ, alebo váš cieľ, boli uložené vašou polovicou, šéfom, prostredím? Možno namiesto toho, aby ste cestovali cez tropické ostrovy do hĺbky svojej duše, chcete najbližšie v kancelárii a napísať super program alebo román? Alebo naopak, je čas hádzať všetko a zmeniť firemnú kravatu na bungalov s výhľadom na oceán?

Môžete začať veriť v seba len vtedy, ak ste úplne úprimní voči sebe a budete žiť svoj život. Nemôžete stráviť svoj život, aby ste splnili túžby iných ľudí a zároveň si vážili svoje sily.

9. Prestaňte porovnávať s ostatnými.

Váš vzhľad, úspech, zisk, úspech a všetko ostatné je v žiadnom prípade by nemala byť v porovnaní s ostatnými. Každý má svoju vlastnú cestu, svoje ciele a ich dosiahnutie. Nestrácajte čas, emócie a energie na spustenie závod s ostatnými, inak je celý tvoj život sa bude konať v koži závodného koňa, bič vlastné ješitnosť a ctižiadosť ostrohy.

Sebavedomie je pre každého človeka nevyhnutné. Je to ako vedúca hviezda pomáha pohybovať po celý život, bez pri pohľade na hlasové zlomyseľný kritiky, nie blúdenie mimo kurz v vrave klamných cieľov a nie je zakopnutia neúspechy a problémy. Veľa šťastia na ceste!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 49 = 53