Ako nakupovať len to, čo budete nosiť

Je pravdepodobné, že mnohí majú takýto problém – kúpite si vec, páči sa vám to, ale napriek tomu to raz položíte a potom ide do ďalekého rohu skrine, kde zostáva, zabudnuté a opustené. Ukázalo sa, že to je úplne zbytočná plytvanie, ale kam ísť, ak nechcete nosiť. Existuje spôsob, ako nikdy takéto veci kúpiť? Absolútne prostriedky nie sú prítomné, ale existujú niektoré rady.

Takéto príbehy sa stávajú každému a s módmi, ktorí sa dostanú do svojho oblečenia a skrývajú svoje skrine až do konca, a tých, ktorí idú do obchodu pre veci “každých desať rokov”. Samozrejme, záleží na tom, ako dlho si myslíte, že predtým, než si kúpite niečo, a ako sa nudíte, že idete nakupovať a prechádzať desiatkami možností.

Ale výsledok je v každom prípade smutný – stratíte peniaze. Tu sú niektoré tipy, ktoré vás naučia kúpiť len to, čo je naozaj užitočné.

Mäso a zemiaky

70% vášho oblečenia by malo byť mäso a zemiaky, a 30% – cukrová poleva a peľ. Módny dizajnér Michael Kors

So zemiakmi a mäsom nazýval Kors jednoduché oblečenie, ktoré bolo možné doplniť príslušenstvom alebo nosiť bez nich. Jedná sa o pohodlný odev, ktorý je vhodný pre takmer akúkoľvek príležitosť a nebude šokovať ostatných.

Pyl a námraza námrazy sú doplnky, veci s nezvyčajným sfarbením alebo štruktúrou tkanín, lesklé veci. Môžu zdobiť, poskytnúť jedinečný vzhľad, ale väčšina odevov by mala byť stále jednoduchá, inak všetky lesklé a čipky jednoducho zbierajú prach v skrini.

Pravdepodobne je táto rada vhodnejšia pre dievčatá, ktoré nemôžu prejsť krásnym príslušenstvom alebo jasnými, nezvyčajnými vecami. Zamyslite sa nad percentom “zemiakov s mäsom” vo vašom šatníku, a ak je to ešte menej ako polovica, nabudúce venujte pozornosť praktickejším veciam.

Predám oblečenie pre “teraz”

Váš spôsob života ovplyvňuje to, čo nosíte: aké sú vaše koníčky, v akom prostredí žijete, kde strávite väčšinu času. Napríklad, ak chodíte na kluby a párty každé dva roky a trávite väčšinu času v kancelárii, neberajte jasné, náročné veci, aj keď sú veľmi pekné a veľmi dobré pre vás.

Ako ukazuje prax, skladovanie budúcnosti z hľadiska vecí nie je racionálne. To isté platí aj pre poveternostné podmienky: proti prírode nebudete chodiť a krásne veci budú musieť byť nahradené praktickejšími a teplejšími / ľahšími.

Nájdite svoj “jednotný”

Identifikujte veci, ktoré sa najčastejšie venujete, ako sa cítite pohodlne a čo spôsobuje nepríjemnosti. Napríklad, ak máte radi tričká s potlačou, džínsy a tenisky, určite budete vedieť, že sa tieto veci nestratíš v skrini. Takže v obchode musíte najskôr pozrieť na veci z vašej “uniformy”.

Pohodlie najprv

Už ste niekedy kúpili veci, ktoré sú veľmi ísť, ale sú pevné? Iste. Neočakávajte, že stratíte váhu a navyše túto vec používate ako motiváciu. Než si kúpite niečo, bez ohľadu na to, aké strmé by mohlo byť, uistite sa, že ste pohodlný a pohodlný.

To isté platí pre tkanivo. To sa v čase nákupu zdá, že tvrdé tkaniny naozaj nezáleží na tom, a potom si jednoducho nenecháte sami vyliezť do týchto hrozných džínsov znova a nosiť staré až do ďalšieho nákupného zájazdu.

Nekupujte za cenu

Áno, v obchodoch sa často obchoduje, keď sa niektoré veci predávajú za smiešnu cenu, to však neznamená, že ich budete nosiť. Je veľmi ľahké kúpiť a zaplatiť peniaze za vec, na ktorú sa neskôr pozriete.

To isté platí pre vysoké ceny. Značkové veci môžu stáť viac len z dôvodu značky a nie preto, že sú lepšie. No, ak značka nie je pre vás veľmi vhodná, je smiešne rozšíriť veľa peňazí.

Vždy ich môžete vrátiť

Ak ste sa vrátili domov, odchádzali ste sa od spotrebiteľskej horúčky a jasne si uvedomíte, že ho nebudete nosiť, odvážne a vráťte sa. Je jasné, že to nechcete, ale na druhej strane vás naučí, aby ste premýšľali trikrát, než začnete niečo vziať.

Ak obchod nemá možnosť vrátenia, je lepšie nikoho nekupovať, existuje veľa ďalších obchodov, kde je takáto možnosť. A áno, nechajte šeky a boxy, aj keď ste naozaj rád. Kto vie, čo zistíte pri príchode domov.

Bezohľadne vyhodiť zbytočné

Ak sa vám niečo podarí a hneď uvidíte, že ho nikdy nenosíte, nelitujte ho – zbavte ho. Prečo ste vrhli svoj šatník s vecami, ktoré nepotrebujete?

No a posledná – ak sa vám naozaj páčila vec, ale nie ste si istí, že ju budete nosiť, pokúste sa odísť z oddelenia a prechádzať sa pozdĺž ostatných butikov a obchodov. Ak vás vec jednoducho ťahá späť, choďte a kúpte. A možno budete naozaj nosiť.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 + = 31