Ako ovládať emócie v akejkoľvek situácii

Emócie sú to, čo nás robí človekom. Ale niekedy je prejav pocitov úplne nevhodný, bráni tomu, aby rozumne premýšľal a viedol k chybám. Nemôžete (a nemali by ste!) Nechajte sa zažívať tieto alebo tie emócie. Ale prejav a vyjadrenie je potrebné v správnom čase a na správnom mieste. Použite svoje pocity konštruktívne a nenechajte ich zničiť všetko, na čo pracujú tak dlho.

Nerobte sa sami

Upravte stupeň emócií, ako je teplota na termostate. Nie príliš horúci, nie príliš chladný – len dobre, cítiť sa dobre. To platí aj pre dobré a zlé emócie.

Nadbytok nadšenia môže byť nevhodný, ako aj príliš agresívne alebo depresívne správanie.

Ľudia, ktorí vedia ovládať svoje emócie, sa vždy snažia udržiavať rovnováhu, vyhýbajúc sa disharmónii v stave duše.

Prestaňte premýšľať

Myslíte si, že “varenie”? To je nebezpečný stav a musíte sa čo najskôr vyrovnať. Namiesto toho, aby ste okamžite reagovali na situáciu, premýšľajte nad tým, aké nástroje a riešenia je možné použiť. Ochlaďte a premýšľajte nad tým, čo sa stalo, vráťte sa na seba zameranie a schopnosť analyzovať. Naléhavé rozhodnutia najčastejšie prinášajú horký pocit ľútosti. Na druhej strane, malá prestávka vám pomôže zamerať sa na najdôležitejšie a zvoliť efektívny a taktný spôsob riešenia problému.

Vyhnite sa emočnému preťaženiu

Emocionálne preťaženie je situácia, v ktorej určitý pocit vás úplne zachytí. Táto podmienka je sprevádzaná fyzickými príznakmi, ako je zvýšená srdcová frekvencia, dýchanie, trasenie v kolenách, potenie a nevoľnosť. Cítiš niečo také? To je jasné znamenie, že ste emotívne zahltení. Namiesto toho, aby ste šli s tokom a odovzdaním, zhromažďujte! Spracovanie informácií v častiach, postupné oživenie. Výsledok môžete posúdiť triezvým vzhľadom.

Ako ovládať svoje emócie
Kate Ter Haar / Flickr.com

Vykonajte hlboké dýchanie

Reakcia tela na emocionálne preťaženie priamo ovplyvňuje srdce a vo všeobecnosti všetky svaly tela. Zažijete napätie, po ktorom sa budete nevyhnutne cítiť zlomené. Aby ste sa vyhli takýmto skokom, hlboko dýchajte. To bude nasýtiť mozog kyslíkom a pomôže vám relaxovať. Táto technika je veľmi jednoduchá: prestanete robiť čokoľvek, zatvorte oči a veľmi pomaly vdychujte cez nos, odpočítajte päť sekúnd. Držte dych na ďalšie dve sekundy a potom pomaly vydychujte pomaly cez ústa, znova počítajte až päť. Opakujte aspoň 10 krát.

Vyhnite sa emocionálnej spoločnosti

Je známe, že ľudia ľahko vyjadrujú svoje emócie ostatným. Preto by ste sa mali vyhýbať tým, ktorí vnímajú všetko len ako negatívne: budete si vypožičiavať ten istý pohľad bez toho, aby ste si to dokonca všimli. To isté platí pre príliš emocionálne osoby. Ak chcete ovládať svoje pocity a byť v harmónii, mali by ste sa oddeliť od tých, ktorí môžu byť nazvaní dramatická kráľovná.

Premýšľajte o riešení, nie o problém

Negatívna reakcia na ťažkú ​​situáciu je jedným z najbežnejších problémov spojených s emóciami. Pocit smútku alebo hnevu ako reakcia na zmenené okolnosti je normálny, ale iracionálny.

Nemôžete prestať premýšľať o probléme, potrebujete čas na premýšľanie plánu na nasledujúce činnosti.

Vytvorte zoznam možných riešení, buďte kreatívni a kreatívni. Počas práce sa emócie dostanú do pozadia, vyvstanete z situácie ako víťaz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 2 =