Ako sa zbaviť minulosti a zbaviť sa nepríjemných spomienok

Prečo je to tak ťažké?

To, čo utrátime našu energiu, pozitívnu aj negatívnu, sa časom hromadí. Ak ste posadnutí bolesťou, ľútosťou a viny, budú vás naďalej prenasledovať. Ak sa zameriavate na šťastie a radosť, všimnete si, že ich vo vašom živote je viac.

Pravdepodobne ste mali vo svojom živote situáciu, keď ste sa snažili zbaviť stresu, ale v dôsledku toho ste sa začali ešte viac nervózne. Alebo sa chcú uklidniť, ale našli ešte viac dôvodov na obavy.

To isté sa stane, keď sa pokúsime pustiť z minulosti. Kým sa úplne nezmeníme našu pozornosť na niečo iné, budeme naďalej trpieť bolestivými spomienkami.

Prijmite realitu

Nepopierajte a neodpúšťajte bolestivé spomienky. Nemôžete sa sústrediť na problém a nájsť jeho riešenie. Pretože riešenie nie je vždy tam, kde je problém.

Pokúste sa prepnúť. Ak to chcete urobiť, najprv akceptujte realitu. Nemyslite sa na svoje myšlienky a pocity. Neodržajte. Nerobte ich. Namiesto toho nechajte ich existovať.

Napríklad, aby ste sa vyrovnali s viny, povedzte si: “Áno, som vinný.” Ak nemôžete odpustiť svoj čin, povedzte: “Áno, nemôžem odpustiť túto osobu.”

To neznamená, že to všetko je pravda. Je to len spôsob, ako ovládať negatívne myšlienky a emócie, aby vás nekontrolovali. Keď s nimi súhlasíte, prestanete bojovať. A ak už nie je nič, o čom by sa hádala, potom negatívne myšlienky a spomienky strácajú svoju silu. 1: 0 vo váš prospech.

Nechajte vo svojom živote nový

Zmena vždy spôsobuje strach, zvlášť keď nevieme, čo nás čaká dopredu. To je jeden z dôvodov, prečo sme tak priliehali k bolestivým spomienkam. Koniec koncov, symbolizujú známe a známe, z ktorých sa obávame odmietnuť.

Aby ste tomu zabránili, snažte sa čo najdôkladnejšie predstaviť, čo sa stane v budúcnosti. Namiesto odpudzovania nežiaducich emócií nechajte pozitívne vniknúť do vášho života.

Zamerajte sa na svoje túžby

Mentálne prechádzať naše chyby, posadnutosť nad minulosťou, sme len frustrovaní. Nielenže to stmavne budúcnosť, ale aj robí súčasnosť bezúhonným.

Prestaňte tlačiť bolestivé spomienky a akceptovať realitu. Povedz áno, na úzkosť, vinu a iné negatívne myšlienky. Takže sa môžete oslobodiť od ich vplyvu.

Potom si predstavte, aký život by ste chceli vidieť. Zamerajte sa na svoje túžby, nie na minulosť.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 3