Ako urobiť útulný dom: 7 jednoduchých a pracovných tipov

Podeľte sa o svoje rady, ako vytvoriť domáce pohodlie a šancu vyhrať darčeky: zvlhčovača Scarlett SC-AH986M10, vzpriamený vysávač Scarlett SC-VC80H10 alebo vysávač s technológiou “multi-cyklónu” Scarlett IS-VC82C07. Ak to chcete urobiť, kliknite na nižšie uvedený formulár, prihláste sa pomocou profilu “VKontakte” alebo Facebook a pošlite svoju radu. Dĺžka textu by nemala presiahnuť 500 znakov.

Zdieľajte celý život a vyhrajte cenu od Scarlett!
Ak sa chcete zúčastniť propagácie, prečítajte si pravidlá a prihláste sa
Zobraziť všetko
life hacking

Čakajte prosím …

1. Zbavte sa nepotrebných vecí

Váš dom nie je sklad alebo stratený majetok, takže je čas konečne rozobrať skrinky a vyhodiť všetky nahromadené odpadky v mene komfortu.

Rozoberať oblečenie, beznádejne skorumpovanú a otvorene staré veci v smetiaku, a tie, ktoré vyzerajú ako dobre, ale jednoducho nemajú radi, môžete sa pokúsiť predať v online blšie trhy. Objednajte si v škatuliach kozmetiky a čistiacich prostriedkov pre domácnosť. Všetko pokazil zrak, takže nie je nutné používať.

Rovnaký príbeh s domácimi spotrebičmi. Neustále prehrievaný mixér, železo s ošúchaným káblom, previnutá páska – ako trivia, ale s častým používaním, aj malé chyby začínajú dráždiť.

V tomto štádiu je vaším cieľom zbaviť sa všetkého, čo vám bráni alebo pôsobí na vaše nervy. Dom je miestom, kde sme odpočívali od úzkostí a obáv, takže aspoň nenechajte nič rozčuľovať.

2. Do interiéru pridajte neobvyklé detaily.

Sterilný čistý byt, kde všetko leží doslova na tikeri, nie je pre život. Ak sa chcete zbaviť pocitu, že ste v hotelovej izbe, pomôžu vám malé detaily.

Fotografie, obrazy, neobvyklé tapisérie alebo ručne tkané obrúsky – také drobnosti dodávajú osobnosť. Váš dom je odrazom vašich záujmov a chutí, takže sa nestarajte o sebavyjadrenie.

Jediná vec, ktorú treba pamätať, je predovšetkým funkčnosť. Napríklad, koberec s dlhým spánkom môže vyzerať pekne v blízkosti pohovky, ale budete ľutovať nákup tisíckrát, keď ho vyčistite. Rovnaký príbeh s množstvom figúrky na policiach – najprv je potrebné ich odstrániť, potom utretie prachu, a potom dať všetko na svojom mieste … Pokúste sa nájsť rozumný kompromis pri voľbe medzi krásu a pohodlie.

3. Udržujte čisté

Aby nedošlo k zabití víkendu, rozdelte ho na fázy – je to jednoduchšie, ako sa pokúsiť vyrovnať sa s tým, čo sa nahromadilo za týždeň.

Tu je približný plán pre každodenné záležitosti. Môžete pridať ďalšie úlohy a zmeniť poradie ich vykonania. Ide o to, že udržiavanie čistoty je prebiehajúcim procesom, nie každým dvoma týždňami.

  • Pondelok: vyčistite v kúpeľni a zariaďte bielizeň.
  • Utorok: Zdvihnite prepierané veci.
  • Streda: utrite prach.
  • Štvrtok: Vysajte podlahu.
  • Piatok: Umývačku vypraďte a zlikvidujte v chladničke.

Všetko, do konca týždňa u vás doma čisté. Zostaňte len malé veci, ako je zmena posteľnej bielizne a umývanie odevov, ktoré plánujete nosiť budúci týždeň. V sobotu by sa mali umývať oblečenie, aby sa v nedeľu mohli posadiť a zavesiť ju do šatne. V nedeľu vymeňte posteľnú bielizeň, v pondelok len začnite umývať.

4. Maximalizujte proces čistenia

Čím je potrebné menej úsilia na obnovenie poriadku, tým lepšie. Zložte si správny inventár: s ním, ani všeobecné upratovanie nebude záťažou.

Otrite prach mikrovláknovými utierkami oveľa rýchlejšie a efektívnejšie ako so starými tričkami alebo kusom opotrebovaného pokrývky. Ak umývate podlahu vodou s pridaním špeciálneho lieku, utierať nečistotu bez veľkého úsilia už bude prvýkrát.

Nenávidíte zametanie podlahy? Kúpiť dobrý vysávač a zaobchádzať s koncom.

ako urobiť útulný domov: vertikálny vysávač
Vertikálny vysávač Scarlett SC-VC80H10

Kompaktný vertikálny vysávač je dobrým riešením pre majiteľov malých bytov, kde je ťažké nájsť miesto pre ukladanie väčších objemov. Súčasne vás ušetrí ručné čistenie kobercov a poťahov čalúnenia.

Bude veľmi dobré, ak je vysávač vybavený cyklónovým filtrom, a nie prachovým vreckom.

ako urobiť útulný domov: vysávač
Vysávač s technológiou “Multi-cyklón” Scarlett IS-VC82C07

Prach nahromadený vo vrecku zabraňuje voľnej cirkulácii vzduchu, takže sací výkon klesá počas čistenia. Modely s cyklónovými filtrami neobsahujú túto nevýhodu.

5. Získajte vnútorné rastliny

Po prvé, je to krásne. Rastliny môžu robiť aj tie najtichšie byt útulné. Po druhé, čistia vzduch, takže ak žijete v regióne, ktorý nie je najbezpečnejší z hľadiska ekológie, nemôžete robiť bez zelených priateľov.

Sansevieria (chvost), chlorofyt, spathiphyllum a fikus Benjamina sú vynikajúce na čistenie vzduchu. Nevyžadujú komplexnú starostlivosť, takže budú vhodné aj pre tých, ktorí nemajú vzťahy s rastlinami.

6. Pamätajte na čerstvý vzduch

Ak nie je v byte nič dýchať, príjemná atmosféra a rozprávanie sú bezvýznamné. Vykonajte pravidlo, aby pravidelne vetranie miestnosti, môžete dokonca zabezpečiť prostredníctvom vetrania: po dobu 5-10 minút, otvorte všetky okná – a išiel-šiel.

Dávajte pozor na vlhkosť vzduchu. Bolo by užitočné použiť hygrometer, ale môžete sa vyrovnať s improvizovanými prostriedkami. Do kadičky nalejte studenú vodu a nechajte ju v chladničke niekoľko hodín, kým sa voda neochladí na približne 3 ° C. Vložte sklo do miestnosti mimo batérií a pozrite sa, čo sa stane s tým ďalej.

  • Na stranách skla sa objavila kondenzácia, ktorá rýchlo vysušila – vzduch v miestnosti je príliš suchý.
  • Povrch skla zostal mierne vlhký – všetko je normálne.
  • Brooks bežal na stenách skla – vzduch bol príliš vlhký.

Ak máte pocit, že je ťažké dýchať doma, neustále vysušujete v krku – to je istý signál, že je čas dostať hydratačný krém. Pri výbere dávajte pozor na objem a mieru odparovania. V ideálnom prípade by zariadenie malo byť schopné pracovať v noci, aby ste ho nemuseli vypínať ani pridávať vodu.

ako urobiť domov útulný: zvlhčovač vzduchu
Vzduchový zvlhčovač Scarlett SC-AH986M10

Čím je zvlhčovač tichší, tým lepšie – nestačilo sa v noci prebudiť kvôli hluku a vĺnani. Nie je to zlá voľba – zariadenie, ktoré nielenže zvlhčuje, ale aj aromatizuje vzduch. Všetko je elementárne: k nádržke na vodu pridáte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, v priebehu niekoľkých minút sa okolo apartmánu vznáša príjemná vôňa.

7. Vyberte príslušné osvetlenie

Teplé svetlo je všetko. Je to oveľa vhodnejšie na vytvorenie útulnej atmosféry ako chladenie kancelárskeho osvetlenia. Nepreháňajte s jasom – ak by bol byt osvetlený lepšie než akákoľvek operatívna miestnosť, je nepravdepodobné, že by ste ho pridali.

Experimentujte s ďalšími zdrojmi svetla. Stojatá lampa, lampa alebo stolová lampa – pozrite si situáciu. V obývačke umiestnite miestny svetelný zdroj vedľa pohovky alebo kresiel, v spálni – na stôl alebo nôž na posteli, v kuchyni – nad jedálenským stolom. Zdá sa, že to sú malé veci, ale celkový dojem je lepší ako miestnosti, osvetlené len lustrom.

Lifhaker a Scarlett dávajú ceny za lifhhaki

Pripomíname o akčnom Layfhakera a Scarlett. Podeľte sa o svoje rady o tom, ako dom pohodlné a získať šancu vyhrať skvelé darčeky: zvlhčovača Scarlett SC-AH986M10, vzpriamený vysávač Scarlett SC-VC80H10 alebo vysávač s technológiou “multi-cyklónu” Scarlett IS-VC82C07.

Podmienky sú jednoduché:

  • Kliknite na formulár na začiatku článku a prihláste sa pomocou profilu VKontakte alebo Facebook.
  • Pošlite nám svoju radu. Dĺžka textu by nemala presiahnuť 500 znakov.

Lifakhi našich čitateľov zhromažďujeme na špeciálnej stránke. Môžete tu tiež zdieľať tipy týkajúce sa starostlivosti o seba, správneho stravovania a starostlivosti o oblečenie. 11. februára si redakčná rada vyberie najlepšie lifhaki, ktorého autori získajú užitočné ceny od Scarlett.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

62 + = 70