“AquaFarm” – akvárium-záhrada pre milovníkov voľne žijúcich živočíchov

anamnéza

Aquaponika kombinuje hydropóniu (pestovanie rastlín bez pôdy) a akvakultúru (chov rýb). Produkcia je umelým ekosystémom, v ktorom nie je nič nadbytočné: odpad zo života rýb je spracovávaný baktériami a asimilovaný rastlinami a vyčistená voda sa vracia do rýb.

Táto metóda pochádza z krajín juhovýchodnej Ázie, kde v nelúpanej ryžovej polícii chovali kapor, loach, kapor, slimáky a úhory. Zvieratá oplodnili vodu a bojovali s škodcami a burinami a zároveň slúžili ako jedlo pre miestnych obyvateľov.

wikimedia.org

Podobný prístup k poľnohospodárstvu odlišoval národy predkolumbovskej Mesoamerice. Na brehoch plytkých sladkovodných jazier boli vybudované umelé ostrovy Chinampa. Boli oplodnené vápenným bahnom a stály prístup k vode poskytoval plodinu aj v neprítomnosti dažďa. Na čínach sa pestovali kukurica, fazuľa, paradajky, tekvica, amarant a chili. Z každého ostrova sa zozbieralo viac plodín ročne.

Moderné aquaponické systémy sú vážne priemyselné inštalácie veľkých rozmerov a rôznych konfigurácií. Je ťažké ich rozmerovať na takú veľkosť, aby sa zmestili na parapet. Teraz máme AquaFarm – vynikajúce riešenie pre domácnosť alebo kanceláriu.

Aquaponica v miniatúre

“AquaFarm” je malé akvárium s podnosom pre rastliny namiesto veka. Nádrž je vyrobená z priehľadného akrylátu s objemom 11 litrov.

Biela polypropylénová podnos obsahuje päť miest na sedenie, otvor pre vodné čerpadlo a špeciálny poklop na kŕmenie rýb. Vodné čerpadlo pracuje bezhlučne, bez toho, aby vás rušilo z vašej práce.

Súprava obsahuje dve balenia s kamienkami. V jednom leží štrk na dne akvária av druhej – pórovitá pemza, substrát pre rastliny. Podklad je vyplnený špeciálnymi sieťami s malými oky, ktoré sú vložené do veka. Otvory v kvetináčoch umožňujú korene voľne klíčiť, takže rastliny nebudú stratené.

AquaFarm - akvárium a záhrada

Skromné ​​rozmery umožňujú “Aquaferme” chrániť okenné parapety, kuchynský stôl alebo dokonca pracovisko. Zásuvka musí byť v blízkosti, aby bolo možné pripojiť čerpadlo.

Kto žije v ekakváriu?

V súbore “Aquaferm” ryby nie sú zahrnuté – bude potrebné zakúpiť samostatne v obchode s domácimi zvieratami. Pri výbere je potrebné vziať do úvahy objem zásobníka: aj keď je pevný, je stále určený pre jedného nájomcu.

Najlepšou stávkou je bojová ryba alebo siamská kohútka. Petushki majú jasnú farbu, vyzerajú skvele a nenechajú sa nudiť samých.

akvárium

Paleta je najlepšie zasadená zelenými rastlinami, ako je bazalka, koriander, žerucha, lucerna, mäta, rukolou a petržlenom. Ak mačka žije v miestnosti s AquaFarmom, potom aspoň jedno semeno by malo byť vysadené ovosom alebo pšenicou trávou, aby uspokojilo zviera s čerstvou a šťavnatou trávou. Vývojári sa starali o záhradkárov: súprava obsahuje semená pšenice, zelenej pohánky, ľanu a šošovice.

Procesné triky

V porovnaní s tradičnými akváriami as domácimi záhradami si AquaFarm vyžaduje minimálne úsilie na inštaláciu a údržbu.

Rovnako ako pri akomkoľvek inom akváriu bude voda potrebná na pár dní. Nemôžete počkať a upraviť kondicionér vody zo sady a ihneď spustiť “AquaForm”. Pred uvoľnením rýb by sa malo umožniť zvyknúť si na chemické zloženie a teplotu prostredia v nádržiach. Ak chcete urobiť, stačí len naliať trochu vody do dočasnej nádrže s pet.

Osvetlenie môže byť najťažšou otázkou pri výbere miesta pre “Aqua farma”. Rastliny potrebujú slnečné svetlo, ale teplá voda s množstvom živín určite kvitne. Za normálnych podmienok budú korene rastlín absorbovať živiny a vyčistiť nádrž, ale s inváziou rias, je nepravdepodobné, že zvládnu.

Rovnako ako v prípade akéhokoľvek iného akvária pomôžu slimáky alebo prídavné vzduchové čerpadlo. Navyše, steny nádrže by sa mali čistiť každé 1-2 mesiace.

Pestovanie rastlín nepotrebuje zalievanie, ale semená a klíčky, ktoré nemajú dlhé korene, by mali byť posypané malým množstvom vody. Rast sa vyskytuje rýchlo a násilne, takže nemusíte dlhú dobu vodiť.

Rastliny v spoločnosti Aquaferme

Ak chcete zlepšiť zdravie rýb, niektorí vlastníci AquaFarm odporúčajú pravidelne nalievať čistú vodu do akvária – asi štvrtinu celkového objemu. Vývojári trvajú na tom, že s dospelými rastlinami to bude zbytočné.

Farm Frenzy

Obohatené úsilím rýb, voda prináša pôsobivé výsledky: rastliny sa pretiahli doslova pred naše oči. Listy sú šťavnaté a zdravé, najmä s správnym množstvom svetla.

V piatich hrncoch rastie skromné ​​množstvo jedlých zelených. Na plný šalát nestačí, ale stačí pravidelne pridávať voňavé listy do hlavného jedla. Najdôležitejšie je, že sú vždy najčerstvejšie – len zo záhrady.

Kombinácia akvária a mini-záhrady je najvhodnejšia v kuchyni, ale ľahko zapadá do škôlky. Ak nainštalujete AquaFarm do kancelárie, siamská kohúta je zaručená, že sa stane favoritom celého tímu. Kdekoľvek je, neobvyklé nastavenie priťahuje pozornosť ako magnet a stáva sa vynikajúcou témou pre rozhovor.

AquaFarm môžete zakúpiť v internetovom obchode Madrobots.ru. Čitatelia zo spoločnosti Lifehacker poskytujú zľavu vo výške 20% z propagačného kódu Aqualife do 30. júna 2017.

Kúpiť «Aqua farm»

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

69 + = 76