Mačka a pes v jednom dome: ako robiť domáce zvieratá

Tam sú ľudia – neopraviteľné kotatniki, a tam sú rovnako neopraviteľné psy. A medzi týmito dvoma skupinami milovníkov zvierat často vedú spory o tom, kto je lepšie začať od žiakov, ktorí dva miláčikov Kinder, múdrejší, láskavejší a viac. D. Takéto spory môžu byť už zahrnuté do kategórie večný.

A tam sú ľudia, ktorí sa nezúčastňujú na takýchto diskusiách z jednoduchého dôvodu, že sa nemôžu zaradiť medzi seba ani ako psy, ani koshatnikam: vzťahujú sa na obidvoch aj na tých, ktorých sa to týka.

Ide o tretí typ ľudí, alebo o ich domácich miláčikov, budeme hovoriť dnes.

Hlavné prekážky

Bojuj za pozornosť majiteľa

Mnohí ľudia počuli výraz “mačka chodí sama od seba”. V tejto pravde usilovne, a verte mi: Môj dom mačka je veľmi láskavý, nikdy sa búriť pri pokuse o ňu alebo ponyashkat pohladkať, ale ona sama zriedka hľadá ľudskú pozornosť, radšej zapojiť do akejsi vlastnej veci. Presnejšie, tento spôsob správania sa presne až do okamihu, keď sa druhý domáci štyri nohy – Pekingese nevyskytli v našom dome.

Práve tam začal prudký boj pre pozornosť všetkých členov rodiny: súťaž s názvom “Kto bude bežať k dverám rýchlejšie a stretne sa s majiteľmi”; ak pohladli alebo vzali na ruky niekoho iného, ​​okamžite začali agresiu od druhého.

Niekedy sa situácia môže dostať viac ostrých zákrut: mačka, keď vidí, že pes je na prechádzku, s jeho zúfalým zožarením bude naliehavo požadovať, aby ho tiež vzali s nimi.

Tí, ktorí majú mať v tej istej budove mačku a psa, mali by ste si spomenúť, ako sú žiarlivá zvieratá – takmer ako malé deti – pogodki. Sľubujte, že sa pokúsite dať rovnakú pozornosť obom domácim miláčikom – zabráňte tak nepriateľstvu medzi nimi.

jedlo

Ak máte doma mačku, viete, ako jedia, aj keď majú plnú misku s jedlom, ale nie je tam žiadna chuť do jedla, ale nebude tam proti svojej vôli, a nechať to na neskôr a vráti sa k nej po celý deň. Psy majú presne opačný postoj k jedlu: budú všetko jesť v miske a požiadať o doplnky.

jedlo
Milles Away / Shutterstock.com

Koexistujúce v rovnakom priestore so psom, mačka bude musieť obnoviť svoje gastronomické zvyky: návrat do misy počas dňa nebude mať požadovaný výsledok, pretože pes je jesť jeho jedlo, brať viac a mačka porcie.

Pamätajte, že psy sú škodlivé pre prejedanie. Vzhľadom na to, že určitý percentuálny podiel potravín pre mačky bude konzumovaný hlodavcom, skúste sa uistiť, že obe vaše domáce zvieratá sú plné, ale nemajú prejedanie.

Tiež stojí za to spomenúť si, ktoré psy sú žobráci a ako často je pre nás ťažké ich odmietnuť. Nezabudnite, že existujú určité plemená psov (napríklad mopslíci a Pekíni), ktoré nemôžu byť sladké – iba špeciálne psy.

Boj o miesto

Je nepravdepodobné, že sa budete môcť vyhnúť konaniu medzi domácimi miláčikmi pod všeobecným názvom “Kto je pán domu”. Boj sa bude bojovať za akékoľvek miesto v dome. Aj pre miesto, ktoré máte na kolenách. Preto sa vopred pripravte na skutočnosť, že zatiaľ čo vaše domáce zvieratá sa spolu stretnú, nebudú vo vašom dome pokoj.

Čo by ste si mali pamätať, ak máte v jednom dome psa a mačku

Ak ešte nemáte žiadne zvieratá, ale chcete mať oboje, potom stojí za to si vziať mačiatko a šteňa a nie dospelého.

Preto bude pre nich jednoduchšie si zvyknúť a nikto z nich nebude cítiť, že niekto iný zaujal svoje miesto v dome.

A ak už máte dospelú mačku alebo psa, potom sa okamžite nezmeníte na skutočnosť, že nemal rád nováčik. Je možné, že vaše zviera bude zaobchádzať s novým maznáčikom ako s jeho mačiatko alebo šteňa: bude sa o ne starať a bude sa s ním hrať všetkými možnými spôsobmi.

Ak zistíte zvýšenú agresivitu vášho psa / mačky, premýšľajte predtým, ako začnete s novým maznáčikom.

V prípade, že zvieratá sú v rôznej miere, sú agresívne, žiarli na majiteľa, nepriateľstvo k ostatným zvieratám, mali by ste si rozmyslieť, než začnete druhý domáceho maznáčika, pretože môžete ohroziť zdravie a život nového maznáčika.

Ak si nie ste istí, že môžete obklopiť rovnakú pozornosť a lásku k obom domácim miláčikom, mali by ste počkať na spustenie druhého zvieraťa.

Pamätajte, že psi a mačky sú veľmi citlivé zvieratá, ktoré okamžite zistia nedostatok pozornosti od majiteľa. Potrebujú starostlivosť, lásku a náklonnosť, a ak jeden z týchto dvoch zmyslov, že iný venovať viac pozornosti, mohlo by to vyvolať nenávisť a agresiu do druhého zvieraťa.

Zamyslite sa nad tým, či ste zodpovední za dva životy.

Veľmi dobre si myslím. Ak idete na dovolenku, bude medzi tvojimi blízkymi, kto bude súhlasiť s vašou mini-zoo? Mačky spravidla vyžadujú menej starostlivosti – nemusia chodiť trikrát alebo štyrikrát denne – ale so psom sú veci vážnejšie.

Zamyslite sa nad svojou každodennou rutinou: ak ste celý deň v práci, budú mať ostatní členovia vašej rodiny možnosť ísť von za deň so psom? Ste ochotný niekedy prebúdzať v 6 ráno, ak váš pes prispichit na toalete? Môžete prijať skutočnosť, že pes budete musieť chodiť za každého počasia – a na 40 stupňov za studena, a v 40-stupňovom teple a v snehu a daždi a roztopenom snehu – a po prechádzke na kúpanie vášho domáceho maznáčika?

Odpoveď na tieto a ďalšie otázky pred spustením domácich miláčikov. Len kvôli našej ľudskej nezodpovednosti a krutosti je dnes na ulici toľko bezdomovcov.

Pozorujte reakciu oboch domácich zvierat.

Prostudirote pár kníh o psoch a mačkách, študovať ich reakcie. Reakcia môže byť úplne odlišný, ako je pes vrtí chvostom, keď je to niečo ako mačka vrtí chvostom, keď naopak, to nie je po chuti. Ak môžete získať predbežné informácie o týchto reakciách, pomôže vám to rozpoznať emócie zažívajú domácich miláčikov, a čo je najdôležitejšie – ako sú nastavené v určitom okamihu vo vzťahu k sebe navzájom.

Nezostávajte preč.

Najmä na samom začiatku, keď sa tvoji miláčikovia začínajú spoznávať, nenechajte všetko divoké. Snažte sa ich zmieriť, vymýšľať hry, ktoré budú môcť zapojiť súčasne ako domáceho maznáčika, sa prejsť na mačku, nabudúce pôjdete chodiť so psom, alebo jednoducho zaplavený s domácimi zvieratami na gauči a pozerať na film.

To, či dve rôzne domáce zvieratá môžu žiť v jednom dome, závisí nielen od seba, od ich postáv a zvykov, ale od ich majiteľov – nikdy by ste na to nemali zabúdať.

A všetkým, ktorí stále pochybujú, že mačka a pes sa môžu stať priateľmi, žijúc v tom istom dome, odporúčam sledovať toto malé video.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

21 + = 29