Prečo je normálne

Pred sto rokmi bola kvalita antikoncepcie na úrovni, ktorá fungovala ako pravidlo “ak máte sex, máte deti.” Sexuálne zrelý muž bez detí bol buď sexuálny partner alebo manžel, alebo úplne nezaujímavý.

Samozrejme, takáto osoba by mala byť zľutovaná, poradiť mu o akomkoľvek lieku a tajne sa raduje, že ste prešiel tento pohár.

Relatívne nedávno sme sa naučili ovládať náš reprodukčný systém bez poškodenia zdravia. A potom sa objavil chayldfri, ktorý zlomil stáročia starý vzor.

Ukazuje sa, že je to možné! Žiť bez detí a nie horšie, alebo dokonca lepšie ako s nimi.

Kto sú chayldfri

Bez detí je bez detí. V ruštine neexistuje ani úplný analóg tohto slova. Bez dieťaťa sú všetci ľudia bez detí. Napríklad tí, ktorí sa nemohli stať rodičmi z rôznych dôvodov, ale chceli by to.

A bez detí sú tí, ktorí nechcú a netrpia tým.

Bez detí sa nepodobajú navzájom, aj keď sú nejako klasifikované. Najslávnejší (pretože prvý) výskumník, Gene Vivers, rozdelil detské free do dvoch skupínPrečo deti odmietajú deti. :

 • Regulátormi sú tí, ktorí nemajú radi deti;
 • Affexciadon sú tie, ktoré sú v pohode bez detí.

Teraz viac rozdelené na chayldfri a childhead (nenávidiace deti).

Koľko z nich – nikto nevie. Všeobecne platí, že bez detí od 5 do 30% v závislosti od krajinyDobrovoľná bezdetnosť a beztrestnosť. . Nie je však realistické vypočítať ideologickú chaos zadarmo, pretože ich musíme oddeliť od tých, ktorým nebolo dovolené mať dieťa. Áno, a pozícia osoby sa môže zmeniť: v jednej štúdii boli ľudia vypočúvaní s prerušením 6 rokov. A štvrtina respondentov radikálne zmenila svoje názoryPerzistencia a zmena rozhodnutí zostať bez dieťaťa. .

Prečo to robia

Hlavným dôvodom – nechcú. Prečo sa každý rozhodne pre seba. Existuje veľa možností.

Freedom. Rodičovské povinnosti musia byť znášané až dovtedy, kým dieťa nemá 18 rokov. Toto je teoreticky, v praxi – celý život. Dieťa nemôže byť odstránené, utiekol na pár dní. Dokonca aj keď necháte svoje dieťa rodičom a odcestujte do neobydleného ostrova bez komunikácie, budete mať dieťa.

Zodpovednosť. Nie každý chce nasledovať a pre seba a pre dieťa. Niektorí si nie sú istí svojimi schopnosťami, niekto jednoducho nemá rád zodpovednosť v akejkoľvek forme. A toto je správny prístup: ak človek nechce vziať záväzky, nevie, ako a nemá v úmysle naplniť ich, potom by sa nemalo ťahať nesnesiteľné bremeno. Nie som si istý – nepočítajte.

Peniaze. Deti sú drahé, niekedy veľmi drahé. Príbehy rodín, v ktorých sa deti narodili napriek nedostatočnému financovaniu, sú najlepšou antikoncepciou a vizuálnou agitáciou pre Childfree. Niekto si nemôže dovoliť obsah dieťaťa, ale niekto miluje svoju životnú úroveň viac ako deti.

Profesijného. Zvlášť pre ženy. Starostlivosť o dieťa je stále podnikanie žien: od 13 do 47% mamičiek nefunguje z dôvodu, že je potrebné sledovať detiRodičia a deti, muži a ženy v rodine a spoločnosti. . Žena vo všeobecnosti sa berie vážne iba vtedy, ak porodila.

Kariérne orientované ženy sa stávajú čoraz viacBez dieťaťa a ženské. . Ale aj pri práci, ľudia majú záujem o to, kedy bude dieťa porodiť. To je v poriadku vecí. Osobne ma nebol požiadaný len na jednom interview – v Lifehackerovi. Všetky ostatné rozhovory sa konali s povinným “kedy na dekrét?” Alebo “keď druhý?”. Tí, ktorí plánujú vybudovať kariéru, stále viac rozhodujú, že nikdy. Nepochybne existujú nádherné ženy, ktoré dokážu urobiť všetko na svete. A niektorí, ktorí nemôžu a vyberajú si prácu.

Nedostatok kariéry. Deti predstavujú stabilný rastúci príjem, pretože s rastom sa zvyšujú aj náklady. Osoba bez detí si môže dovoliť na voľnej nohe, príležitostné alebo malé príjmy, pracovať na jedlo v tábore dobrovoľníkov.

Kvality, ktoré sú nezlučiteľné s deťmi. Deti na hlave kričia. Vzhľadom na ťažkú ​​povahu nie je možné rokovať. Z dôvodu agresie a ťahá na začatie boja. Nevyriešené psychologické problémy vám neumožňujú pokojne spať. Zoznam dôvodov, prečo nie je potrebné stať sa rodičmi, obsahuje desiatky položiek. Ako povedal jeden môj priateľ, či už deti alebo alkohol, a každý z nich si vybral.

Strach. Existuje veľa obáv: pôrod, tehotenstvo, zmena stavu, zmeny vo vzťahoch, finančné ťažkosti a stovky mýtov v okolí tehotenstva. Pokúste sa v ženskom tíme požiadať o otázku, ako to je – navštíviť nemocnicu. Príbehy budú také, že Stephen King sa bude javiť ako dobrý príbeh pre noc.

Čo pre deti zjednotiť

Ľudia bez detí vytvárajú heterogénne komunity od 70. rokov, pretože sa musia brániť. Verejné inštalácie nemajú čas na zmenu, pre mnohých “bez dieťaťa” – je stále chorý a bezcenný.

Ak plánovanie rodiny zostalo osobnou témou, nebolo by potrebné nájsť rovnako zmýšľajúce ľudí a zdieľať ich boľavé. Detské záležitosti sa však nepovažujú za osobné.

Absolútne všetci moji priatelia sú požiadaní o deti (dievčatá – niekedy častejšie). Otázka “kedy porodíš?” Je všeobecne vnímaná mnohými rovnako ako “čo je to čas?”. Netrpezlivo, ale to je realita.

Aktívne zmýšľajúci deti sú si istí, že sú utláčaní, pretože žijú v “detocentrickej” spoločnosti, kde deti a ich rodičia majú samozrejme všetko na úkor bezdetných detí. Napríklad daňový odpočet dieťaťa sa považuje za analogický s nespravodlivou daňou za bezdetnosť. Takéto vychovávanie detí je spôsob, ako posúdiť svoje názory a dosiahnuť zmeny v zákonoch.

Pre čo sa nepáči chayldfri

Ľudia s deťmi bojujú s ľuďmi bez detí, sú to verbálne boje a väčšinou sa konajú na internete. Pokiaľ ide o obsah, sú to skôr konflikty medzi fanúšikmi telefónov iPhone a Android. Je zbytočné presvedčiť osobu, ktorá nechce deti, v akej dobe je to “masika”. Ale vojna nemôže byť zastavená.

Buďme úprimní, existuje niečo, prečo nemilovať.

 • Demonizácia detí a rodičov. V spoločenstvách sa diskutuje o odpornom správaní detí, oteckov a mamičiek. A dôvodom hrubosti sa považujú za deti. Ako keby dieťa je čarovná hůlka, ktorá premení normálneho človeka na ošípané, pre ktoré sa svet otáča okolo dieťaťa. To úplne nie je. Mnohí veria, že deti sú nositeľmi hlúposti.
 • Pre slang: všetky tieto “larvy” a “ovulátory”, medzi ktorými je dovolené existovať “primerané deťom”, naozaj urážajú pocity každého.
 • Pre štítky: ako všetky deti – nešťastní ľudia, ktorí sa sotva stretnú, ľutujú rozhodnutie a trpia nedostatkom slobody.

Nevyberajte z chatrče špinavú špinu, negatívna by bola menej. Ale je to nudné a vojna varí z rôznych zdrojov. To znamená, že bez detí sa nepáči presne to, čo hovoria ostatným, že sa pokúšajú dostať sa do vlastného podnikania a učiť ich, aby mali právo.

Ako nemôžeš hovoriť s chayldfri

Ak váš priateľ, príbuzný, kolega alebo sused nebude mať deti a zrazu sa o tom dozviete, nesnažte sa ho pritiahnuť do iného tábora. Väčšina argumentov v spore nemá zmysel. Nižšie je uvedený zoznam zakázaných fráz, ktoré bezstarostné deti počujú každý deň.

 • Deti sú šťastné. Šťastní rodičia nikdy nerozumejú, ako nemôžete deti chcieť. Šťastné deti nechápu, prečo sú deti potrebné. Šťastie sa nedosahuje počtom detí, pretože existujú aj iné spôsoby.
 • Potom budete ľutovať. Skutočne, aký rozdiel vám spôsobí, kto a čo bude neskôr ľutovať? Neprítomnosť detí je voľbou každého človeka a je prinajmenšom nepokojné žiadať pokánie pre neho.
 • A čo pokračovanie rodiny? Childfree sa nestará o pokračovanie rodiny, je to samozrejmé. A nemali by ste sa o cudzom vydať.
 • Budete porodiť – budete milovať. A ak nie? Vydržte celý život alebo späť, aby ste sa vyčistili?
 • Budeme zomierať ako mamúti. Vzhľadom na preľudnenie planéty – nie.
 • Deti sú prirodzené. Samozrejme, ale nie nevyhnutne. Aktivovať sa pri narodení neznámych a nechcených detí je zvlášť zvrátená forma fašizmu a detonenavistnichestva. Siroty v Rusku sú viac ako 70 tisíc, znevýhodnené rodiny – 180 tisíc. Nezvyšujte tieto čísla.
 • Všetky abnormálne chillyfri. No, je to pekné, nie? Abnormálne gény nebudú prenesené na nasledujúce generácie.
 • A kto prinesie pohár vody v starobe? Sociálne služby, sestry, priatelia. A nie skutočnosť, že chcete piť.
 • Dajte Bohu zajaca – dajte a trávnik; Boh potrestá; Boh prikázal. V sekulárnom štáte, v ktorom ústava zaručuje slobodu náboženského vyznania, to nie je argument.
 • Všetci chudobní egoisti. Ako v zdravom egoizme je niečo zlé.

Je bezdětné?

Byť chayldfri je normálne. To nie je dobré alebo zlé, je to individuálne rozhodnutie, ktoré sa týka osobného a intímneho života.

Zlé – diskutovať o súkromnom živote niekoho iného a vyliezť sa do niekoho iného lôžka. Toto platí pre súpera chayldfri, ktoré sú oslobodené od detí.

Nie som bez detí, som z iného tábora. Ale rozumiem im. A vy?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 2