Prečo je také dôležité mať podporu?

Človek je prírodným spoločenským tvorom. Áno, niekedy by sme chceli byť sama, aby sme sa nedotkli a nebudú nás zasahovať. Ale po chvíli začneme vytrvať s vlkom z túžby komunikovať. Človek je ťažký pre jedného, ​​najmä keď je okolo toľko ľudí. A keď sme na križovatke, je obzvlášť ťažké robiť bez blízkeho priateľa. Preto je pre nás dôležitá podpora príbuzných a priateľov. Ale poďme to prísť, možno človek a jeden dokonale žije.

Každá osoba je individuálna a každá má vlastnú komfortnú zónu. Možno len vstúpite do svojej zóny pohodlia a nepotrebujete nikoho podporu. To je tiež v poriadku, pretože ste sebestační a nezávislite od nikoho. Robíte to, čo chcete, a nepotrebujete nejakú radu. Ale väčšina ľudí stále dáva prednosť osobe, s ktorou môžete zdieľať skryté a získať radu. A možno nie rada, možno len hovoriť. Hovoriace srdce k srdcu tiež pomáha udržiavať náš duchovný stav v tóne. Zamyslime sa nad tým, že každý potrebuje podporu bez ohľadu na vek a sociálny status. Či už ste nezkušený mladík alebo starý šedohnedý vrah, je vždy príjemné získať nezainteresovanú pomoc, ak je skutočne nezaujatá.

Takže je pekné mať podporu.

Pozrime sa do slovníka. Čo je podpora? Podpora je pomoc, pomoc. To znamená, že niekto je pripravený nám pomôcť. Predstavte si, že začínate nový projekt, ktorý premení váš život hore nohami. Vy, samozrejme, sa trochu bojíte neznámeho. A ako príjemné je v takých chvíľach, aby mali podporu priateľov a príbuzných. To vám pomôže stať sa silnejším a s obnovenou horlivosťou, aby ste zmenili svoj život.

Takže podpora nás posilňuje.

Teraz si predstavme opačnú situáciu. Ste mladý, sľubný podnikateľ. Vaša spoločnosť nedávno rástla ako skok, ale zrazu sa niečo pokazilo. Jedného dňa sa všetko začalo rozpadávať, partneri sa odvrátili od teba, robotníci utiekli od teba, nikto iný nechce s tebou riešiť. To však nezrušuje skutočnosť, že ste mladí a ambiciózni. Viete, že môžete situáciu napraviť, môžete lietať ešte vyššie, ako boli. Hlavnou vecou nie je vzdať sa. A ako hrdina jednej slávnej televíznej série povedal: “Iba viem, že môžem!”. Ale každý sa obrátil chrbtom k vám. A vaša rodina vás vždy podporovala a verila vo vás.

A potom si uvedomíte, že to bola ich podpora, ktorá vám pomohla, aby ste sa nevzdali a neprežili.

A koľko prípadov bolo, keď ste mohli urobiť niečo neobvyklé, ale jednoducho ste neboli podporovaní príbuznými. Napríklad ísť študovať nie ako ekonóm, ale ako umelec, pretože si tak dobre nakreslíte a budete sa to páčiť toľko. Chápete veľmi dobre, že to vám nedokáže zarobiť na živobytie a že by ste boli celý život chudobní. Ale vy by ste chceli, čo robíte, a nedostatok peňazí by vám neublížil. To znamená, že by ste mohli splniť sen každého človeka: robte len to, čo sa vám páči. Ale vy ste šli študovať pre ekonóma a teraz nenávidíte prácu. A to všetko preto, že ste práve nepodporili v správny čas a rozhodli ste sa pre vás. Na druhej strane vás nikto nebráni v tom, aby ste dramaticky zmenili svoj život. A ak máte podporu vašich príbuzných, dramaticky sa zvyšuje šanca na opravu vášho života.

To znamená, že podpora nám pomáha rásť a rozvíjať, dáva zmysel pre dôveru.

A ako skontrolovať priateľa? Znie to cynicky, pretože skutočný priateľ nemusí byť kontrolovaný, ale stále. Nie je to nič, čo príde príslovie: priateľ je známy v ťažkostiach. Toto tvrdenie opakovane dokázalo svoju pravdivosť a presnosť. Koľkokrát vo svojom živote, keď ste boli v ťažkej situácii, sa milión vašich priateľov odvrátil od vás a pomoc prišla z miesta, kde sa neočakávalo? To je to isté!

Takže podpora pomáha vytvárať skutočné priateľstvo.

Hlavná vec – nezabudnite, že nie ste v tomto svete sám. Nielenže máte problémy. Nie ste len unavený a nielen potrebujete pomoc. Pozrite sa okolo vás. Možno, že blízka osoba potrebuje tvoju podporu, a vy, keď ste sa nestarali vo svojich problémoch, nič nevidíte. Buďte pozornejší voči ostatným a ľudia vás oslovia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 13 = 19