10 wskazówek dla tych, którzy boją się latać samolotem

1. Przygotuj się na lot

Lot to nieprzyjemna zmiana scenerii. Od zwykłych warunków, człowiek wchodzi w nowe środowisko, nad którym prawie nie ma kontroli. Jednak przemyślane przygotowanie i rozwój osobistego planu tworzą przydatne uczucie, tak jakby sytuacja – nawet częściowo – panowała. Pomaga to rozproszyć niepotrzebny niepokój.

Na kilka dni przed lotem, na przykład, przygotuj listę wszystkich rzeczy, które planujesz zabrać ze sobą, oraz spraw, które należy wypełnić przed lotem i podczas lotu. Podczas wypełniania akapitów usuń je z listy.

2. Dowiedz się więcej o inżynierii lotniczej.

Ludzie często odczuwają lęk przed nieznanym i rzeczy, których nie rozumieją. Być może boisz się latać właśnie dlatego, że twoja wiedza o samolotach jest tworzona głównie przez tragiczne wieści i hollywoodzkie hity.

Dowiedz się, jak działa samolot, przynajmniej w kategoriach ogólnych. Spójrz na tę samą “Wikipedię”. Ucząc się, na przykład, że według statystyk, samoloty są najbezpieczniejszym środkiem transportu, a mała turbulencja jest normalna, na pewno uspokoisz swój niepokój. Pamiętaj, poinformowany – oznacza uzbrojony.

3. Przyjedź na lotnisko z wyprzedzeniem

Pośpiech jest czynnikiem stresu. Aby się nie martwić, z powodu możliwego opóźnienia lepiej liczyć czas, aby wszystko było możliwe. Idealnie, zawsze przyjdź na lotnisko z wyprzedzeniem. W ten sposób ubezpieczycie się od niepotrzebnych emocji i oszczędzicie siły na lot.

4. Odpręż się

Czekając na lot na lotnisku, skorzystaj z chwili i odpręż się przed wejściem na pokład samolotu. Kup napój lub jedzenie, na które nie pozwolisz sobie w innych okolicznościach. Odsuń się od ram i reguł, których przestrzegasz w codziennym życiu. Zrelaksuj się (tylko bez alkoholu!) W tej sytuacji zawsze jest przydatna.

5. Odwróć uwagę od źródła strachu

Strach przed lataniem sprawia, że ​​skupiamy się na jednej myśli: “O mój Boże, jestem wiele kilometrów nad ziemią!”. Nieskończenie przerażając się taką mantrą, ryzykujesz załamanie nerwowe, zanim samolot pokona połowę drogi.

Spróbuj odwrócić uwagę od muzyki, książki, podcastu lub gry mobilnej – wszystko to pomoże ci zatrzymać panikę. Przed wejściem na pokład samolotu możesz zadzwonić do znajomych lub rodziny. Jeśli lecisz z krewnymi lub przyjaciółmi, rozpocznij rozmowę z nimi na temat abstrakcyjny.

6. Myśl pozytywnie

Skoncentruj się na celu lotu. Pamiętaj, dlaczego lecisz, do kogo i co na ciebie czeka, kiedy wysiadasz z samolotu samolotu. Z pewnością wybieracie się do kurortu, do nowego kraju, do was, do krewnych lub przyjaciół, do pożądanego stażu lub do studiowania na uniwersytecie, o którym zawsze marzyliście.

7. Pomyśl o ludziach wokół ciebie

Dziesiątki, setki, tak, są miliony ludzi – każdego dnia gdzieś latają, choć nie zawsze to lubią. Spójrz na samolot lub lotnisko: ile z nich jest w pobliżu. Uświadomienie sobie, że nie jesteś sam i inni podzielają twój strach i przezwyciężą go, chłodno uspokaja.

8. Módlcie się lub medytujcie

Jeśli jesteś wierzący, spróbuj mentalnie poprosić o wsparcie dla Boga. Na pewno da ci siłę do walki ze strachem. Jeśli modlitwy nie są dla ciebie, medytuj: stłumiaj wszystkie myśli i staraj się nie myśleć o niczym tak dużo, jak tylko możesz. Ta praktyka pomaga się zrelaksować.

9. Działaj z pewnością, nawet jeśli się boisz

Uśmiechnij się do sąsiada w fotelu, nawet jeśli drżysz ze strachu. Kto wie, być może rozmowa ze swoim towarzyszem podróży stanie się kręgiem ratującym życie i pomoże ci się rozproszyć. We wszystkich swoich działaniach zacznij od komunikatu: “Co zrobiłbym, gdybym nie bał się latać?”. I zachowuj się tak, jakby naprawdę się nie bałeś, spróbuj: na początku będzie to trudne, ale przyzwyczaisz się do tego i uświadomisz sobie, że 99% twoich lęków było całkowicie nadaremnych.

Być może lecisz z dziećmi lub małżonkiem, co również nie jest łatwe. Znajdź dla siebie siłę i pomóż im radzić sobie ze strachem.

10. Kontroluj biochemię swojego ciała

Nie pij kawy, mocnej herbaty i energii przynajmniej na dzień przed odlotem. W ten sposób zminimalizujesz obecność kofeiny w ciele, a tym samym zmniejszasz predyspozycje do lęku.

W chwilach podniecenia oddychaj na pełnej klatce piersiowej. Pamiętaj, że intensywna wymiana tlenu jest jednym z najlepszych środków lękowych.

Jeśli tak bardzo boisz się latania, że ​​wpadłeś w panikę, weź kilka kropli walerianej nalewki lub innego kojącego. Możesz też wypróbować słabe pigułki nasenne. Ale wcześniej skonsultuj się z tą okazją z lekarzem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

41 + = 42