5 niezdrowych nawyków noszenia toreb i plecaków + 3 wskazówki, jak podnieść poręczną torbę

Niezależnie od tego, czy chodzi o torbę na ramię, czy sportową torbę, teczkę lub plecak, torbę na laptopa czy jakiekolwiek inne urządzenie do przenoszenia czegokolwiek, niewłaściwe przenoszenie torby może zaszkodzić zdrowiu. Jeśli twoje obciążenie jest zbyt duże lub niewłaściwie zużyte, może powodować ból głowy, szyi, ramion.

Torebki często leżą bezpośrednio na podłodze, kiedy się z nimi kontaktujesz, możesz zbierać szkodliwe mikroby i, co gorsza, coś, co możesz zarazić. W tym artykule wymieniono 5 najczęstszych złych nawyków związanych z przenoszeniem toreb, a także zalecenia, jak ich unikać.

Tak, to jest złe:

5. Nieustannie nosić ciężką torbę na ramieniu

Waga torby nie powinna przekraczać 10% masy ciała. Jeśli jest cięższy i im więcej nosi się go na tym samym ramieniu, może powodować ból w plecach i ramieniu. Torby o imponującej wadze mogą powodować bóle głowy.

Ludzie myślą, że mają migrenę, ale w rzeczywistości to wszystko jest winne ciężkiej torbie. Zbyt duży nacisk na mięsień czworoboczny, który trafia z tyłu szyi na czaszkę, może powodować silne bóle głowy.

Aby tego uniknąć, wymieniaj boki torby co kwartał lub dwie. Większość z nas nosi torby po jednej stronie przez 20-30 lat, twierdząc, że jest to bardzo wygodne. Wprowadź nawyk zmiany boków toreb, a następnie unikniesz bólu głowy.

4. Noś torbę z cienkimi paskami

Torby lub plecaki z cienkimi paskami, szczególnie ciężkie, wrzynają się w mięśnie barków, powodując dziki ból. Pasy z metalowymi elementami dodatkowo pogarszają sytuację. Szersze i grubsze paski lepiej rozkładają ciężar.

Mały lifhak: jeśli masz iść cały dzień z torbą, której paski są wystarczająco cienkie, a twoje ramię boli z tego powodu, przesuń torbę do przodu, podnosząc ręce jak dziecko. Więc będzie możliwe obniżenie ciśnienia na ramionach przynajmniej na chwilę.

3. Noszenie plecaka za nisko

Jeśli zdecydujesz się na noszenie plecaka w celu równomiernego rozłożenia ciężaru, upewnij się, że nosisz go prawidłowo. Noś go jak plecak i nie przesuwaj na jedno ramię. Sprawdź również, czy plecak nie jest zbyt niski. Idealnie powinien być umieszczony w dolnej części klatki piersiowej, a nie w talii.

2. Połóż torbę na podłodze

Torby podróżują nie mniej niż my: od sypialni do samochodu (autobus, pociąg, samolot), potem do biura lub sklepu, do kawiarni lub baru, nawet do publicznej toalety i wreszcie do domu – prosto do kuchennego stołu. Teraz rozumiesz o co mi chodzi? Oprócz tego, że twoja torba zabrudzi się szybciej, gdy umieścisz ją na podłodze, zbierasz wiele bakterii, takich jak staphylococcus i E. coli, które mogą powodować infekcję. Staraj się nie wkładać, nie wyrzucać torby na podłogę i codziennie wytrzeć ją z dołu.

1. Używaj wszędzie tej samej torby

Unikaj noszenia tej samej torby, gdziekolwiek jesteś. W przeciwnym razie wasze brzemię będzie coraz trudniejsze każdego dnia, ponieważ pojawi się tam coraz więcej nowych rzeczy. Zdobądź jedną torbę na siłownię, drugą na drugi but, trzecią na zakupy. Rozłóż wagę zamiast ładować wszystko do jednej dużej torby.

Porada: nie nosić wody. W końcu butelki ważą dużo. Kiedy pijesz wodę, lepiej na nią wydać na dzień lub dwa małe przedmioty z kieszeni.

3 wskazówki: na co zwrócić uwagę przy zakupie toreb

Czy masz bóle pleców z torby? Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, jeśli chcesz kupić nie tylko praktyczną, ale nie uroczą torbę:

Zwróć uwagę na ciężar samej torby

Niektóre nowoczesne torby zdobią metalowe nity, sprzączki i łańcuchy. Skóra również zwiększa wagę torby. Te torby są ciężkie same w sobie. Sprawdź, ile waży twoja torba, kiedy jest pusta, aby ocenić, ile waży, wraz ze wszystkimi rzeczami, które nosisz ze sobą każdego dnia.

Przyjrzyj się piórom lub paskom

Wybierz nie przesuwające się uchwyty. Daj pierwszeństwo torbom z małymi paskami, takimi jak teczka, aby trzymać je w dłoniach, a nie na ramieniu. Dobrze rozkładaj ciężar także torebek lub torebek listonoszy.

Upewnij się, że torba naprawdę Ci odpowiada (na wysokości)

Uwierz lub nie – to twoja sprawa, ale niektóre torby mogą nie pasować do ciebie. Przy zakupie zwracaj uwagę na wysokość jego położenia. Jeśli torba jest za krótka, nie możesz machać rękami, a jeśli jest zbyt długa, psuje ci chód. Torba powinna znajdować się dokładnie na wysokości talii.

Czy masz własne tajemnice wyboru lub noszenia worków, szczególnie ciężkich? Jeśli tak, powiedz nam o tym w komentarzach!

Zdjęcie: Shutterstock

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

89 − 85 =