Jak robić to, czego nie chcesz robić

Wydaje mi się, że wszystkie rady są warte zachodu, a jeśli zastosujecie choć niektóre z nich w życiu, możecie kształcić się tylko na innej osobie, wolni od zwlekania.

1. Skoncentruj się na przyczynach

Zamiast rzucać niekochane rzeczy, zatrzymaj się na chwilę i pomyśl. Dlaczego musisz wykonać to zadanie i dlaczego nie chcesz tego zrobić?

Jest to konieczne, ponieważ jest użyteczne: dla zdrowia, finansów, domu lub dla innych osób. W każdym razie, w twoim biznesie są korzyści, a czyniąc to, sprawiasz, że świat jest trochę lepszy.

Robienie małych rzeczy jest nudne i smutne, ponieważ w nich nie ma większego znaczenia. Ale jeśli wiesz, że przynosisz dobro światu, jest on o wiele bardziej wzniosły i bardziej interesujący.

I tak, nie ważne jak mały jest twój biznes – mycie naczyń, pranie, trening na siłowni, robisz się lepiej. A ponieważ jesteś częścią świata, świat jest coraz lepszy.

2. Skup się na swoim strachu

Możesz uniknąć czegoś z powodu strachu. Niektóre lęki nie reagują dreszczem na kolanach, ale utrudniają wypełnienie zadania. Możesz bać się porażki, obawiać się kłopotliwych sytuacji lub dyskomfortu podczas wykonywania jakiegoś zadania.

Pomyśl o zadaniach, które zawsze odkładasz i których nie chcesz wykonywać. Czy jest tam strach, czego się boisz? Jeśli znajdziesz strach, po prostu zaakceptuj to jako część siebie, nie uciekaj i nie ukrywaj tego.

Świadomy strach może zniknąć, jeśli ostrożnie go zdemontujesz i zrozumiesz powód jego pojawienia się.

3. Zniszcz iluzję

Bardzo często boimy się zniszczyć naszą wygodę. Wszyscy jesteśmy prześladowani przez fałszywe poczucie bezpieczeństwa, poczucie, że jesteśmy chronieni przed kłopotami.

Ciągle jesteśmy w niebezpieczeństwie, w każdej chwili. Życie jest ciągiem sukcesów i porażek, wzlotów i upadków i nikt nie jest od tego odporny.

Strach przed zniszczeniem twojego komfortu jest niczym innym jak szkodliwą iluzją. Twoja wygoda i tak zostanie zniszczona dzisiaj, jutro lub pojutrze. Dlaczego więc nie zniszczyć go samodzielnie, wykonując użyteczną pracę?

4. Zamiar, a nie wynik

Pamiętaj, jak planujesz nowe rzeczy. Najpierw przechodzisz przez wszystkie opcje rozwoju w głowie i całkowicie zapominasz, dlaczego to robisz.

Przewidując wynik negatywny, możliwość przyszłych problemów, odkładasz sprawę, nie chcesz jej realizować.

Jeśli nie jesteś prorokiem w trzecim pokoleniu, nie możesz przewidzieć wyniku, więc skoncentruj się na intencji.

5. Pozdrówcie trudności

Trudności są obecne w życiu każdego człowieka, bez nich po prostu nie możesz. Z drugiej strony, wykonanym trudnym zadaniem, zwycięstwo nad sobą zawsze jest uwolnienie endorfin, co oznacza poczucie satysfakcji, szczęścia, poczucie własnej wartości.

Pozdrówcie trudności, z radością przyjmijcie wyzwanie, a nawet dążcie do takich sytuacji. Lekka odbudowa twojego widoku problemu i już chcesz zrobić to, co wcześniej oszczędzałeś.

6. Ogranicz

Gdzieś pod koniec okresu dojrzewania zaczynamy rozumieć, że absolutna wolność od uczynków i obowiązków możliwa jest tylko z włóczęgami, chociaż nawet oni muszą w jakiś sposób zdobyć własne pożywienie i tymczasowe schronienie.

Rozumiemy, że potrzebujemy organizacji, w przeciwnym razie chęci pozostawienia możliwości na niesamowitą odległość. Dlatego każda osoba potrzebuje ograniczeń, które sam sobie stawia.

Zacznij już teraz – wybierz przypadek, który od dawna chciałeś wypracować, i określ czas, który ma upłynąć w ciągu 10 minut. Zaledwie 10 minut, aby to zrobić, bez rozpraszania się niczym innym.

Możesz nawet poprosić znajomego lub zaaranżować z nim kilka niekochanych transakcji na 10 lub więcej minut dziennie.

7. Trochę pracy, a potem przerwa

Jeśli nie jesteś wciągnięty do biznesu od razu, możesz działać inaczej. Na przykład zdecydowałeś się coś napisać. Usiądź i napisz jedno zdanie, a następnie wstań i chodź po pokoju przez kilka minut.

Twoje myśli zostaną już zaostrzone w trakcie rozpatrywania następujących propozycji. Następnie usiądź i napisz akapit, a następnie przerwij.

Po prostu nie mieszaj tej samej aktywności, czyli podczas przerwy, nie zajmuj swojej głowy niczym innym, jak przeglądanie stron, które nie są związane z twoim tematem. Zamiast tego możesz zrobić kilka pompek, stanąć na balkonie lub zrobić sobie herbatę.

Dzięki przerwom bardzo szybko znajdziesz się w strumieniu, a będziesz mógł pisać bez przerwy z pracy.

8. Nie daj się rozproszyć

Ludzie z natury obawiają się skomplikowanych zadań i nawet jeśli odważnie przeciwstawiliście się swojej niekochanej przyczynie, umysł spróbuje uciec w bezpieczne miejsca.

Zaprowadzi cię na stronę rozrywki, sprowadzi cię do sklepu po rzeczy, które powinieneś kupić od dawna lub coś w tym stylu. Jest to normalne, po prostu próbuje wykonać łatwiejsze zadania.

Nie rób niczego, co ci oferuje, tylko obserwuj, jakie myśli pojawiają się w twojej głowie i jakie ważne ważne rzeczy sam wymyślisz. Po chwili uspokoisz się i będziesz mógł rozpocząć swój naprawdę ważny biznes.

9. Poczuj wdzięczność

Zamiast żałować trudnych zadań, zastanów się, ile ci dadzą. Ten przedmiot jest naturalnym przedłużeniem punktu 5, a także pomoże zmienić nastawienie do zadania.

Każde wyzwanie, którym rzucacie życie, każde trudne zadanie czyni nas silniejszymi, mądrzejszymi, bardziej doświadczonymi. Bądź wdzięczny za możliwość stania się silniejszym.

Zobaczysz, że zadania w tym świetle wyglądają zupełnie inaczej i zaczynasz się z nich cieszyć, zamiast się bać.

10. Ucz się i rozwijaj

Wciąż uczymy się przez całe życie, zdobywając nowe umiejętności i umiejętności pompowania. Kiedy poradzisz sobie z jednym zadaniem, przestaje być skomplikowane, dorastasz i zaczynasz szukać innych zadań do rozwoju.

Zgadzam się, następnym zadaniem, po którym staniesz się trochę lepszy, jest świetny sposób na spędzenie czasu.

Jak radzisz sobie z zadaniami, których w ogóle nie chcesz robić?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 55 = 65