Jak stać się bogatym: 10 zasad od udanego biznesmena

Pewnego dnia, włoski miliarder został zapytany, co by zrobił, gdyby ponownie zaczął działalność od nowa. Odpowiedział, że podejmie się absolutnie jakiejkolwiek pracy, tylko po to, by zaoszczędzić 500 dolarów za dobry garnitur, w którym można wyjść na światło.

Obliczenia mają spotkać kogoś, kto zaoferuje dobrą robotę lub pomoc w czymś innym.

Mam prawie czterdzieści lat. Zanim założyłem własną firmę, pięciokrotnie zbudowałem karierę. I tylko raz dostałem pracę, przeglądając bank wolnych miejsc pracy.

Ale połączenia nie pojawiają się znikąd. Bez prostych umiejętności komunikacyjnych jest niezbędna. A kiedy mówię o zdobywaniu prostych umiejętności, mam na myśli kilka godzin czytania Dale Carnegie “Jak zdobywać przyjaciół i wpływać na ludzi”. Przeczytaj i wypróbuj wskazówki w tej sprawie. Będziesz zaskoczony, jak efektywna jest ta książka. Po prostu rozmawiasz z kilkoma osobami i będą chcieli Ci pomóc, nawet jeśli o nic nie poprosisz.

Kiedyś zapytałem mojego starego szefa, najfajniejszego menedżera sprzedaży, jakiego spotkałem, co zrobił, aby rozwijać się profesjonalnie. Odpowiedział, że porzucił studia, nie mając doświadczenia, bez dyplomu i dostał pracę jako kierowca limuzyny.

Nawiązując kontakt z klientami, zadał pytanie: “Co robisz?”. Zauważ, że nie zapytał: “Gdzie pracujesz?”. Jest w tym subtelna różnica. Jeśli zapytasz o firmę, wiele osób pokaże ci to w kilku słowach. Jeśli interesujesz się klasą, najprawdopodobniej otrzymasz długą historię.

Na początku mojej kariery byłem zaangażowany w badania w dziedzinie medycyny i zrozumiałem, że nie mam przyszłości w tym zawodzie. Chciałem zarobić dobre pieniądze w tym biznesie.

Dlatego przez prawie dziewięć miesięcy niestrudzenie pisałem listy motywacyjne, szukałem odpowiednich firm i próbowałem się z nimi dogadać. Zrobiłem wszystko źle.

Pewnej nocy mój współlokator zasugerował, że idziemy na imprezę. Od razu się zgodziłam, chociaż nie znałam tam ani jednej osoby.

Wszyscy trochę pili, a ja poszedłem do kuchni po piwo. W pokoju był jeszcze jeden facet. Przedstawiłem się, po czym rozmawialiśmy. Byłem ciekawy, co on robi, i okazało się, że pracuje w dziedzinie biotechnologii. Wspomniałem o poszukiwaniu pracy, a potem usłyszałem, że ludzie zatrudniają w jego firmie.

Po tym spotkaniu wysłałem CV do kierownika działu HR i po kilku tygodniach przeszedłem na rozmowę kwalifikacyjną. Jak się domyślacie, miejsce zostało dla mnie.

Istnieje milion sposobów na bogactwo. Jeszcze więcej ludzi, którzy są już bogaci: cycuszki, despoci, manipulatorzy, przebiegłe i pełne dupków. Kiedy pracujesz w różnych kierunkach, przekonasz się, że wszyscy odnoszący sukcesy ludzie są wśród nich. W rzeczywistości ci ludzie są zjednoczeni przez inne: silne wrażenie, że odejdą. I to wrażenie nie jest w żaden sposób związane z wysokim statusem osoby.

Wracając do naszego pytania.

Jak szybko się wzbogacić

1. Nieustannie się uczyć

Czytaj książki, w tym o sukcesie, umiejętnościach społecznych i wszystkim, co ma związek z dobrobytem i bogactwem. Zwróć szczególną uwagę na osobiste historie odnoszących sukcesy ludzi.

W swojej autobiografii Mark Cuban mówi, że chce kupić i przeczytać każdą książkę o firmie, która jego zdaniem może być przydatna. Drew Houston z Dropbox wyjaśnia, jak spędza każdy weekend czytając książki o handlu, sprzedaży i marketingu przez cały dzień.

2. Naucz się rozumieć ludzi

Tę umiejętność można się nauczyć. Nikt nie rodzi się świetnym sprzedawcą. Oczywiście, ktoś ma naturalne zdolności, na przykład, jak to często bywa wśród sportowców. Ale najlepiej jest nauczyć się, czytać, uczyć się i ćwiczyć ponownie. Nieustannie.

Niezliczona liczba osób z wrodzonym talentem nie wspięła się na szczyt, ponieważ początkowo było to dla nich zbyt łatwe. Z drugiej strony ludzie, którzy zaorali bez przerwy, pewnego ranka obudzili się z wykwalifikowanymi sprzedawcami lub menedżerami. Ich marzenie stało się rzeczywistością.

3. Pracuj ciężko

Mówię jako pracodawca: pracownicy wyróżniają się dobrą etyką pracy. Odrzuć prośby i ego, skoncentruj się na żmudnej pracy. Zobaczysz, jak przyjemne wydarzenia zaczną się natychmiast dziać.

4. Podejmuj ryzyko

Ale bez głupstw i przygód. Idealne, inteligentne, rozważne ryzyko, gdy masz dużą szansę na sukces. Nie zawsze szczęście będzie po twojej stronie, ale po drodze wykonasz wiele dla siebie i zbierze wiele szacownych opinii o sobie od innych.

5. Zdobądź pracę w szybko rozwijającej się branży

Skoncentruj się na szybkich pieniądze i możliwościach. Krótko mówiąc, złap falę, która zabierze Cię na szczyt. Obiecująca branża lub prężnie rozwijająca się firma to sama fala.

6. Pracuj w najlepszej lub najbardziej rozpoznawalnej firmie

Zapewni to natychmiastową profesjonalną wagę. Uruchomienie stażysty we właściwej organizacji przekieruje twoje możliwości we właściwym kierunku.

7. Zostań ekspertem

Wybierz obszar w obrębie swoich zainteresowań i naucz się go w najdrobniejszych szczegółach. Podziel się swoją wiedzą na blogu lub na stronach profilowych z innymi profesjonalistami. Szybko zdasz sobie sprawę, że twoje kwalifikacje otwierają wiele drzwi.

8. Twórz wiele źródeł dochodów

Zacznij pisać, ucz się korepetycji, naprawiaj rzeczy, to znaczy znajdź dodatkowy strumień pieniędzy. To obudzi głód zysku, a podwoisz swoją siłę na trening. Przekonasz się, że praca po stronie może rozpocząć własną działalność.

9. Bądź zbyt zajęty, aby wydawać pieniądze

Czy czujesz, że pieniądze idą na wiatr? Nie możesz się doczekać? Kieruj wszystkie swoje siły do ​​pracy, szkolenia, komunikacji, dodatkowych zarobków. Wtedy wydasz mniej niż wcześniej.

10. Rozpocznij własną działalność

Nazwij miliardera, który nie rozpoczął uruchamiania. W porządku, jest ich kilka, ale ostatecznie doprowadzili firmy, do których dołączyli (Sheryl Sandberg, Steve Ballmer, Eric Schmidt).

Założenie firmy może wydawać się całkowicie nieosiągalne i niewyobrażalne, ale posuwanie się naprzód nadal będzie prowadzić do jedynego logicznego wyniku – twojego własnego biznesu.

Firmy odnoszące sukcesy nie rozpoczynają podróży z 50 pracownikami i 10 milionami dolarów przychodów. Zaczynają małe, z miękiszem. Urodzili się w akademikach i garażach. Założyciele pytają, pożyczają i kradną, aby uzyskać własne.

Firma Walmart rozwijała się w całym kraju z jednego sklepu w Newport. Czy kiedykolwiek słyszałeś o tym mieście? Ja też nie.

Michael Dell zaczął sprzedawać komputery z pokoju w akademiku. Richard Branson rozpowszechniał muzykę pocztą. Nie patrz na ludzi odnoszących największe sukcesy i na teraźniejszość – będziesz miał depresję. Doceń jak się urodzili – wtedy staje się jasne, że nic nie jest niemożliwe.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 5