Jak to jest być bogatym

Użytkownicy Quory zastanawiali się, co ludzie czują, że nagle stały się bogate. W komentarzach do tego tematu, ich opinia została podzielona przez biznesmenów, którzy zarabiali miliony dolarów na różne sposoby. Ktoś odkłada, ale ktoś sprzedaje swoją firmę. Rozmawiali o tym, co czuje osoba, która nagle może sobie pozwolić na wszystko. I czy to jest takie dobre.

Anonimowy (30 milionów dolarów)

Bogactwo odcina cię od społeczeństwa. Nie możesz narzekać na swoje życie ani rozmawiać o swoich problemach z nikim poza kręgiem najbliższych przyjaciół. W przeciwnym razie po prostu zostaniesz uznany za bezczelnego palanta. Ludzie o niższych dochodach są bardzo trudni do sympatyzowania, ponieważ wierzą, że pieniądze dają wszystko. To nie tak.

Z pieniędzmi jest wiele problemów. Brak motywacji do pracy, ciągłe prośby o pożyczenie pieniędzy od nagle pojawiających się przyjaciół i krewnych, zazdrość i podatki – wszystko to narzuca nienajlepszy odcień życia. Jeśli masz dzieci, będziesz musiał także pomyśleć o tym, jak zmotywować ich do zrobienia czegoś, zamiast po prostu marnować swoje pieniądze.

Nie bądźcie szczęśliwi, że będziecie mieli dużo wolnego czasu. Bezczynność szybko się znudzi, a spotkania z przyjaciółmi będą musiały zostać zapomniane, ponieważ prawie wszystkie z nich pracują w normalnej pracy od 9 do 17 godzin. Pieniądze sprawiają, że czujesz się samotny, a to stało się dla mnie największą niespodzianką i rozczarowaniem.

Anonimowy (4 miliony USD)

Moja mała fortuna zarobiłem, wkładając pieniądze z powrotem do banku. Według moich standardów, 4 miliony dolarów – to nie tyle, ale wśród ludzi z mojego kręgu mam najwięcej pieniędzy. Oto kilka wskazówek, które mogę przekazać osobie, która nagle stała się bogata:

  1. Nie mów nikomu o swoich pieniądzach. W mojej poprzedniej pracy przypadkowo opowiadałem o swoich oszczędnościach. Ludzie, których znałem od lat i uważali, że przyjaciele się zmieniły. W rozmowie była zazdrość i łatwe sarkastyczne komentarze na temat mnie i moich pieniędzy. Z biegiem czasu nic się nie zmieniło, mimo że już o tym nie rozmawiałem. Po przejściu na nową pracę nie powiedziałem ani słowa o pieniądzach i po prostu cieszę się z tego.
  2. Rzeczy materialne nie przynoszą przyjemności. Superclimate, ale nie mogłem nie wspomnieć o tym. Trudno to zrozumieć, dopóki nie przejdziecie przez samo bogactwo. Kupowałem samochody i drogie zabawki, a one przynoszą przyjemność tylko na początku. Wtedy zdajesz sobie sprawę, że są to tylko nieopłacalne inwestycje.
  3. Nie zrezygnowałem z pracy. Nadal pracuję w firmie IT i żyję z pensji. Zgromadzone pieniądze postanowiłem zostawić na emeryturę lub sytuację nieprzewidzianą.

Safal Yot Singh (15 000 000 $)

Zrobiłem dużo pieniędzy, sprzedając startup IT, gdy miałem około 20 lat. I stało się to dla mnie jasne: bycie bogatym jest lepsze niż brak bogactwa, ale nawet nie tak chłodne, jak myślisz.

Po pierwsze, nie możesz już narzekać. Inni pomyślą, że za pomocą pieniędzy osiągnęliście nirwanę i nie macie już żadnych problemów, co oczywiście nie ma miejsca. Po drugie, wszystko od ciebie będzie czymś, czego potrzebujesz. I bardzo trudno jest zrozumieć, czy podoba ci się osoba lub całość w pieniądzu. I wreszcie przyjaciele i rodzina. Być może twój związek pozostanie taki sam, ale najprawdopodobniej się zmienią.

Myślicie, że jak tylko staniecie się bogaci, wasze życie będzie lepsze. A teraz stajesz się bogatszy, ale życie się nie zmienia. Taki wynik może spowodować ciężką depresję lub kryzys życiowy. Jeśli nie jesteś zadowolony z przeciętnego dobrobytu, nie będziesz szczęśliwy i będziesz bogaty.

Wniosek

Największym problemem bogatych ludzi jest izolacja. Niemniej jednak zwracamy zbyt dużą uwagę na pieniądze i na próżno umieszczamy je na pierwszym miejscu na liście ich wartości. Wszystko jest względne, a jeśli chcesz kupić BMW, możesz od razu kupić Bentley. I tak będzie trwać wiecznie.

Ciekawe byłoby poznać opinię, by nagle stać się bogatymi czytelnikami, jeśli w ogóle. Jakie problemy lub korzyści napotkali po wzbogaceniu się?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 75 = 85