Jak wynająć mieszkanie i nie dać się złapać w sztuczki właścicieli

Ponieważ mieszkałem już w wynajętym mieszkaniu i chciałem po prostu znaleźć lepszą opcję, miałem mnóstwo czasu, aby uporządkować wspólne sztuczki i sztuczki agentów wynajmujących mieszkania. I nie było ich tak niewielu. Nieistniejące fotografie, nieistniejące mieszkania i poważniejsze rozwody z pieniędzmi.

W niektórych z nich sam byłem przekonany, wiem o innych od słów ludzi, którzy mieli mniej szczęścia i którzy dawali swoje pieniądze oszustom.

Nierealne zdjęcia

To pierwszy rozwód, który napotkałem. Nie wierząc w zbyt wiele fajnych zdjęć niedrogich apartamentów, postanowiłem sprawdzić je w wyszukiwarce Google według zdjęć. I nie myliłem się.

Zrzut ekranu z dnia 2015-01-16 at 11/09/45
Doskonały apartament w centrum Charkowa

Po prostu skopiuj link do zdjęcia lub zapisz go na swoim komputerze. Przejdź do Grafiki Google i wklej link lub prześlij zdjęcie.

Zrzut ekranu z dnia 2015-01-16 o 11.09.34
Okazuje się, że jest to mieszkanie w centrum Barcelony

Najczęściej mieszkania te nie wymagają nawet weryfikacji za pomocą Google. Stosunek jakości do ceny w nich początkowo wydaje się nieprawdopodobny.

Znaczenie rozwodu. Zadzwonisz na to ogłoszenie i albo mieszkanie jest już wynajęte, a ty dostaniesz inną opcję, albo poprosisz o niewielką kwotę pieniędzy na oglądanie mieszkania z góry. Nie trzeba dodawać, że należy natychmiast wysłać tych ludzi do Barcelony, do ich własnego mieszkania?

Nieistniejące apartamenty

Dzięki tej sztuczce najbardziej cierpiałem. Tablice ogłoszeń są pełne wysokiej jakości apartamentów, ale po wywołaniu pod podanym numerem okazuje się, że mieszkanie zostało już wynajęte. Przez długi czas nie mogłem zrozumieć, jaka esencja takiego oszustwa, a nie przypadkowo weszła w profil jednego z “właścicieli” mieszkania.

Zrzut ekranu z dnia 2015-01-16 o 10.52.49
Zbyt wiele mieszkań dla jednego właściciela

Znaczenie rozwodu. Kiedy mówi się, że mieszkanie jest już wynajęte, mogą być stosowane przez dwóch węzłów: natychmiast zaoferować innego mieszkania lub numer jest w bazie danych, a otrzymasz wezwanie następnego dnia do innego pokoju, aby oferować usługi agencji.

Przedpłata za oglądanie apartamentów

Nigdy, pamiętaj, nigdy nie dawaj pieniędzy na oglądanie mieszkań lub usług zanim poznałeś właściciela mieszkania i zawarłeś umowę.

W wyznaczonym dniu możesz za darmo przyjdź i zobacz mieszkanie. To samo dotyczy usług agencji. Jaki jest sens płacenia agentowi za jego usługi, jeśli jeszcze nie podpisałeś umowy z właścicielem mieszkania?

Znaczenie rozwodu. Razvodily pracują na zasadzie “mało, ale często”. Z góry prosi o niewielką kwotę, a następnie znikają wraz z nią.

Przesiedlenie mieszkania

Problem ten napotkał mój przyjaciel, który wynajął mieszkanie do wynajęcia. Po wynajęciu mieszkania dla młodego chłopaka na jeden dzień i przyjściu na klucz następnego dnia, znalazła starszą parę w mieszkaniu, która przeprowadziła się z innego miasta.

Według osób starszych okazało się, że kilka dni wcześniej znaleźli mieszkanie na długoterminowy pobyt na stronie i zwrócili się pod wskazany numer. Zaproponowano im, aby spojrzeli na mieszkanie w jeden dzień i natychmiast się wprowadzili. Kiedy przybyli, młody człowiek pokazał im mieszkanie, wziął pieniądze za pierwszy i ostatni miesiąc, dał klucze i odparował. Być może najbardziej nieprzyjemny rozwód ze wszystkich.

Znaczenie rozwodu jest oczywiste.

Umowa z agencją

Ostatnim błędem, który można popełnić przy wynajmowaniu mieszkania, jest zawarcie umowy nie z właścicielem mieszkania. Agencja, do której się wybierasz, może nie być prawdziwa, z którą zderzyła się znaczna liczba osób. Podpisał umowę z agencją i uzyskanie (lub nie) z uzyskaniem klucz wpisać kwotę pieniędzy, która jest równa dwumiesięcznego czynszu i biurze, która była agencja, dzień już nie działa.

Znaczenie rozwodu. Wynajmij biuro na kilka dni, zdobądź pieniądze od kilku osób i zniknij.

Wniosek

Oto kilka wskazówek, które pomogą ci uniknąć nieprzyjemnej sytuacji:

  1. Dokładnie sprawdź mieszkanie przed skontaktowaniem się z właścicielem lub agentem. Nie zapomnij o Grafice Google i swojej intuicji. Jeśli widzisz, że mieszkanie jest zbyt dobre dla jego pieniędzy, najprawdopodobniej jest to rozwód. Ale możesz zadzwonić i przekonać się sam.
  2. Nie dawaj żadnych pieniędzy, zanim spotkasz właścicieli apartamentów. Płatne oglądanie, zaliczka na rzecz agenta i przedpłata to tylko trywialne sposoby na rozwód za pieniądze.
  3. Umowa tylko z właścicielem mieszkania. Musi mieć paszport i dokumenty dotyczące prawa własności.
  4. Wprowadź “czarną listę właścicieli” w Google. Zostanie wyświetlona cała lista stron z listą pozbawionych skrupułów właścicieli.

To wszystko. Mam nadzieję, że nie wpadniesz w ręce oszustów. A jeśli już upadłeś, opowiedz nam o swoim doświadczeniu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

92 − 90 =