Jak zrobić siłownię w domu i zacząć ćwiczyć

Aby rozpocząć naukę w domu, nie potrzebujesz specjalnych symulatorów i adaptacji, wystarczająco dużo swojego pragnienia. Niestety, jest bardzo niestabilny i wyparowuje wieczorem. Co powiesz na odrobinę popychania się na zajęcia: zorganizowanie siłowni budżetowej w domu, kupienie i przygotowanie wszystkiego, czego potrzebujesz do efektywnego szkolenia? Ponadto będzie to dość tanie.

Obiecujesz sobie, że każdego ranka będziecie ćwiczyć, ale wieczorami nie wydaje się to dobrym pomysłem: trzeba szukać ćwiczeń bez symulatorów, stworzyć sobie program (chociaż można oglądać kanały sportowe ze szkoleniem na Youtube), a zwłaszcza warunki w domu o atmosferze.

Ale nadal istnieje sposób na regularne szkolenie w domu: kupuj wszystko, co jest przydatne do zajęć domowych. A rozmowa nie dotyczy drogich symulatorów, ale urządzeń, które są całkowicie dostępne dla siebie, które po treningu można łatwo usunąć, aby nie zaśmiecać pokoju.

Ale lepiej zostawić go w widocznym miejscu, tak aby mata do jogi lub lina patrzyły na ciebie rozsądnie, gdy opuszczasz następne ćwiczenie. Jest tylko pięć urządzeń, ale jest z nimi dużo ćwiczeń.

Przygotuj witrynę do zajęć

Wybierz oddzielny pokój do treningu – brzmi świetnie, ale nierealistycznie. Więc nie lamentujcie nad warunkami, ale po prostu wybierzcie wolne miejsce w mieszkaniu lub wyczyśćcie jego część na trening.

Powinno być wystarczająco dużo miejsca na skakanie (w tym skakanką) i rozciąganie. Sprawdź wybrane miejsce: jeśli leżysz na podłodze z wyciągniętymi ramionami i niczego nie dotykasz, jest świetny.

Cóż, jeśli w pobliżu jest wolna ściana, na której nie ma półek, zdjęć i innych dekoracji. Obok niego możesz wykonywać wiele ćwiczeń bez dodatkowego wyposażenia.

Mata lub dywanik

Ćwicząc na macie do jogi, chronisz mięśnie i stawy – jej powierzchnia jest wystarczająco miękka, aby uchronić Cię przed sztywnością drewnianej podłogi lub dywanu, nawet jeśli wykonujesz ćwiczenia cardio.

Wybierz odpowiedni rozmiar, aby dywan pokrywał całą powierzchnię, na której trenujesz. Teraz takie gęste i miękkie maty można zamówić w serwisie eBay lub bardzo tanio – na Toabao. Średnio otrzymasz od 500 do 1000 rubli.

Cóż, jeśli zdecydujesz się na przystosowanie piwnicy prywatnego domu do betonowej podłogi do symulatora, najpierw musisz położyć grubą gumową wykładzinę.

Hantle

Najlepszym sprzętem, gdy jesteś poza siłownią, jest ciężar twojego ciała. Aby lekko wzmocnić trening, możesz kupić małe hantle w 2-3 kg.

Na przykład w Sportmaster, hantle na fitness kosztują około 600 rubli, ale prawdopodobnie można je znaleźć taniej, na tym samym Taobao, jeśli nadal chcesz zamówić dywan.

Skakanka

Ten znajomy z dzieciństwa atrybut, w rzeczywistości, wszystko, co jest potrzebne do cardio domu. Tutaj na przykład 50 różnych ćwiczeń ze skakanką – jest wiele do wyboru.

Myślę, że nie będzie problemów z zakupem liny.

Ekspandery gumowe

Korzystając z tych małych elastycznych obiektów, możesz wykonywać ćwiczenia na różnych grupach mięśni.

zespoły-1_2

Kosztują bardzo niedrogo (można zamówić na Amazon lub Ebay), więc możesz kupić cały zestaw ekspanderów, o różnych rozmiarach i napięciu, i stworzyć pełne szkolenie.

Wałek z pianki

Aby odpocząć po treningu, możesz zrobić sobie masaż za pomocą wałka z pianki. Oto 7 ćwiczeń do samodzielnego masażu (artykuł w języku angielskim, ale ze zdjęciami, więc wszystko jest krystalicznie czyste).

Możesz je kupić w sklepie z towarami do fitnessu lub zamówić przez Internet, na przykład na Alibaba.com

To wszystko, twoja domowa siłownia jest gotowa. Teraz będziesz miał o wiele więcej motywów, aby zacząć angażować się, i więcej różnorodności w trakcie treningu.

Skuteczne szkolenie!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 1 =