Wszystko, co musisz wiedzieć o zdrowiu prącia i higienie intymnej mężczyzn

Mężczyźni nie tylko w Rosji, ale także w wielu innych krajach nie faworyzująRosen D. S., Rich M. The Adolescent Male. Medycyna adolescentów: recenzje stanu sztuki. Filadelfia: Hanley Belfus lekarze. Według statystykDorastające męskie zdrowie , po egzaminach u lekarzy w dzieciństwie następnym razem mężczyźni dostają lata na 50 lat z ciężką chorobą.

Zwłaszcza nie faworyzują urologów i andrologów. Ale penis jest tak wyjątkowym ciałem jak pochwa i wymaga nie mniej opieki i dużo więcej troski i uwagi w kwestiach higieny.

Zwróciliśmy się do komentarzy dr Dariusza Paduha (Dariusz Paduch), urologa i seksuolog w Szpitalu Presbyterian w Nowym Jorku i rozmawiał z Darya Chernysheva, urologa City Center endoskopowej urologii i nowych technologii Petersburgu, członek Europejskiego Stowarzyszenia Urologicznego do czynienia jak prawidłowo dbać o penisa, jak często do wizyty u lekarza i co uważać chorób.

1. Samokontrola – jest to naprawdę przydatne

Dr Chernysheva uważa, że ​​niezależne badanie penisa i moszny powinno odbywać się od samego początku dojrzewania.

Jest to element datowania chłopca z jego ciałem, ale także ta procedura ma znaczenie medyczne – wczesne wykrycie guza jąder, które niestety jest najczęstsze u młodych mężczyzn w wieku 18-30 lat.

Daria Chernysheva.

Aby uzyskać maksymalne korzyści z niezależnych kontroli, Chernysheva radzi robić to regularnie. Ponadto, osoba powinna mieć pojęcie “normy” w celu ustalenia odchyleń.

Jeśli nastolatek zaczął przyglądać się sobie w ciągu 13 lat, to po 18 latach będzie mógł określić zmiany: wszystko było gładkie, a potem pojawił się mały guzek, na to należy zwrócić uwagę.

Daria Chernysheva.

Najbardziej higienicznie jest robić to pod prysznicem przynajmniej raz w miesiącu.

2. Myj twój penis tak często, jak to możliwe, ale za pomocą czystej wody

Lekarze zalecają mycie prącia zwykłą ciepłą wodą dwa razy dziennie. Szczególnie ważne jest monitorowanie obszaru pod napletkiem, ponieważ aktywnie gromadzi się smegma – wydzielina łojowa, naturalny środek smarny, który zapewnia, że ​​napletek może przesuwać się prawidłowo ponad głowę.

Na początku jest białawy i bezwonny. Jeśli nie jest zmyty, po kilku dniach kolor zmienia się na szaro-zielony, a smegma zaczyna pachnieć. Samo miejsce staje się dogodną pożywką dla infekcji. Jedna z nich – balanitis, zapalenie głowy, często spowodowane nagromadzeniem się smegmy – może być bardzo bolesna.

To niesamowite, ilu mężczyzn ignoruje miejsce pod napletkiem. Nie tylko to [brak higieny] regularnie prowadzi do komplikacji, jest także bardzo nieprzyjemne dla partnera seksualnego.

Patrick French, konsultant ds. Zdrowia seksualnego.

Więc przed praniem, musisz wyciągnąć napletek do końca, aby zobaczyć całą głowę penisa i umyć go.

Jednak należy zachować ostrożność przy przygotowywaniu chłopca przed wiekiem przejścia. Nie próbuj siłą wyciągać napletka, ponieważ może to być bolesne i spowodować uraz. Napletek nadal może być przyczepiony do główki prącia i dlatego nie będzie się całkowicie przesuwał. Na tym etapie rozwoju chłopiec nie musi być sprzątany w tym miejscu.

3. Tak, konieczne jest umycie się po seksie i masturbacja

W przeciwieństwie do pochwy, penis nie wie, jak się oczyścić, będzie musiał pomóc. A jeśli właściciel pochwy po stosunku, jakiekolwiek płyny nie pozostaną w środku, z nimi zrozumie kwaśne środowisko, wtedy z penisa resztki jakiejkolwiek cieczy powinny zostać zmyte. Ponieważ, według dr. Paducha, jeśli wyschną na skórze, doprowadzi to do bardzo szybkiego wzrostu liczby bakterii.

W prawdziwym życiu trudno sobie wyobrazić sytuację, w której mężczyzna natychmiast po seksie natychmiast spłukuje, ale dr Padukh twierdzi, że optymalną opcją pozostaje okres 10-15 minut po stosunku.

W skrajnych przypadkach na pewno trzeba się umyć przed pójściem spać lub użyć mokrej serwetki dziecięcej bez smaków.

Dr Paduh dodaje, że nieobrzezanych mężczyzn jest szczególnie ważne, aby zwrócić uwagę na czyszczenie pod napletka po masturbacji i mokrych snów, jak suszone nasienia między obszarami skóry – to również idealne środowisko dla bakterii.

4. Uważaj na mydło

Penis – to wciąż bardzo delikatne miejsce, wymagające starannej opieki. Daria Chernysheva powiedział, że korzystanie z mydła jest możliwe, ale w tym przypadku należy dokładnie umyć go: „To jest szczególnie ważne, aby upewnić się, że jeśli człowiek jest nieobrzezany. Mydło jest zasadniczo alkalicznych, a jeśli robi się na delikatną skórę i błonę śluzową pod napletkiem i pozostaje tam, może to prowadzić do rozwoju stulejki (stan, w którym narażenie żołędzi prącia bolesne lub niemożliwe ze względu na zwężenie napletka – wyd … ) “.

Dr Paduh zaleca również stosowanie zwykłego mydła z minimalną ilością składników. Podobnie jak w przypadku higieny kobiecej, nie potrzebujesz mydła antybakteryjnego.

5. Również z jasnoniebieskimi żelami pod prysznic, lepiej zachować ostrożność

Rosyjskie sklepy oferują mężczyznom dość ograniczoną ilość żeli pod prysznic – męskie opcje z “mroźną świeżością” lub mentolem. W końcu nikt nie powinien wątpić w męskość mężczyzny, który myje włosy, twarz i penisa jednym żelem. Ale ze względu na swojego członka – kup dla niego oddzielne lekarstwo.

Oczywiście nie jest mile widziane stosowanie żeli pod prysznic o specyficznym zapachu, jasnoniebieskim i mentolowym zapachu. Może powodować reakcje alergiczne i nietolerancję niektórych składników. Dlatego pożądane jest radzenie sobie ze zwykłym mydłem bez substancji zapachowych i ciepłej wody.

Daria Chernysheva.

Zwróć uwagę na wszelkie podrażnienia, plamy i przebarwione obszary skóry prącia. Może to oznaczać, że twoje środki higieny osobistej lub infekcja nie są dla ciebie odpowiednie.

Spróbuj kilka dni, aby umyć prącie tylko wodą, a jeśli podrażnienie nie zniknie, udaj się do lekarza.

6. Nie używaj proszku o smaku talku

Narządy płciowe nie powinny pachnieć jak kwiaty. Z czasem genitalia umyte przez wodę nie śmierdzą. Wystarczy, aby torturować penisa i waginę za pomocą perfum, proszków i zapachów. Daria Chernysheva mówi, że dla mężczyzn stała się po prostu popularna: “Teraz stosowanie dezodorantów w obszarze narządów płciowych, specjalne proszki smakowe stały się modne. Oczywiście, wszyscy urologowie nie popierają tego, ponieważ zatyka on pory i promuje akumulację talku pod napletkiem. Są to drażniące czynniki zewnętrzne i mogą przyczyniać się do rozwoju bakterii. “

7. Nie zaleca się pozostawienia prącia mokrego po praniu

Urologowie zalecają dokładne wycieranie prącia. Nadmierna wilgoć przyczynia się do rozwoju kandydozy i ogólnie do wzrostu bakterii w obszarze pod napletkiem.

Ważne jest jednak, aby nie zapominać, że skóra w tym obszarze jest delikatna, więc nie trzeba pocierać prącia zaczerwienieniem. Optymalne – wystarczy, aby zmoczyć penisa ręcznikiem i zamknąć napletek.

6. Nie zapomnij o jądrach i okolicy łonowej

U podstawy penisa i jąder, gdzie pot i włosy są połączone, zapach może być tak silny, jak pod pachami, więc te obszary wymagają częstego mycia. Zwłaszcza jeśli przez większość dnia byli w obcisłym ubraniu. Upewnij się, że obszar między podstawą jądra i odbytu jest również czysty.

Dobrym pomysłem jest przetestowanie jąder pod kątem obrzęku i obrzęku. Warto to robić raz w miesiącu po ciepłej kąpieli lub prysznicu.

7. Nie wkładaj penisa w miejsca, które nie są przeznaczone do tego celu.

Jeśli istnieje chęć urozmaicenia swojego życia seksualnego, są to zabawki erotyczne, urządzenia sprzedawane w sklepach erotycznych. Ale jest pewna kategoria ludzi, którzy wbijają penisa w przedmioty, które nie są do tego przystosowane. A to, delikatnie mówiąc, niszczy zdrowie penisa.

Daria Chernysheva.

Nie zapomnij również umyć zabawek erotycznych mydłem po użyciu i dokładnie wysuszyć.

8. Zabezpiecz się

Urolog Daria Chernysheva zachęca do konsekwentnego stosowania prezerwatyw podczas stosunku płciowego z nowymi partnerami lub tych partnerów, którzy nie widzieli wyników analizy na infekcje seksualnych: „A wynikach powinny być świeże i idealnie, nie raz, ale w odstępie co najmniej trzech miesięcy .

Regularne przestrzeganie higieny osobistej może zmniejszyć ryzyko zakażenia HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Jednak tutaj konieczne jest zachowanie równowagi, ponieważ zbyt częste i dokładne mycie ekspozycji w trudnych detergenty mogą uszkodzić skórę penisa, a to z kolei ułatwi penetrację bakterii i wirusów, w tym chorób przenoszonych drogą płciową.

Pamiętaj, że wszelkie owrzodzenia skóry, zadrapania na skórze i słaba higiena prącia mogą zwiększać ryzyko przeniesienia wirusa HIV.

9. Przejdź do badań profilaktycznych

Nastolatka bez dolegliwości powinna udać się do lekarza w wieku 13-14 lat

“W Rosji wszystko jest zorganizowane w taki sposób, że urolog musi również badać dzieci w wieku szkolnym przed rozpoczęciem roku szkolnego. Trudno jednak powiedzieć, w jaki sposób realizowany jest ten program: z reguły urolog jest połączony z chirurgiem. W Europie i Ameryce funkcję tę przypisuje się pediatrowi, który co roku obserwuje dziecko i może oceniać, między innymi, jego rozwój seksualny. My, pediatrzy, po prostu tego nie mamy “, mówi Daria Chernysheva.

Tak więc, jeśli egzamin szkolny wydawał się bezużyteczny, pojawiały się pytania lub nie było żadnego badania, nastolatek sam powinien stawić się urologowi.

Jeśli podejrzewasz, że opóźnienie rozwoju płciowego, według Chernysheva, nie można rozpatrywać w oderwaniu żadnych objawów. To jest warte oglądania, a na rozwój drugorzędowych cech płciowych, w celu sprawdzenia, czy hormony płciowe są przydzielane i czy dotrą do miejsca przeznaczenia: „Musimy monitorować, czy znaki owłosienia na twarzy i ciele, czy głos, czy jest zryw wzrost zmieniło. Wystarczy poczuć nastolatek za moszny i sprawdzić, czy jego jądra wzrosła. – to jest jednostronny “

Ogólnie rzecz biorąc, normy dotyczące rozwoju seksualnego różnią się nawet między regionami, więc porównanie norm chłopców w Ameryce i chłopców w Buriacji jest nieco nieprawidłowe. Uważa się, że konieczne jest, aby naprawdę zabrzmieć alarm, jeśli w wieku 20 lat objawy dojrzewania nie pojawiły.

Daria Chernysheva.

Jednak w przypadku wczesnego rozwoju seksualnego rodzice powinni zabrać dziecko do urologa i endokrynologa. Wczesna dojrzałość chłopców zaczyna się przed dziewięcioma laty. Tak więc oznaki włochatości i skoku w ciągu siedmiu lat powinny być zaniepokojone.

Dorosłych mężczyzn należy badać raz do roku w celu kontroli

Według Chernysheva, w Rosji nie ma żadnych zasad, jak często młody człowiek, który nie ma skarg, konieczne jest, aby odwiedzić urologa: „Jednakże, odpowiedzialna postawa wobec ich zdrowia i swojego partnera seksualnego nadal sugeruje, że człowiek powinien być przetestowany na infekcje seksualnych przynajmniej raz w roku. To oczywiście powinno się różnić w zależności od tego, czy związek jest monogamiczny, czy nie, ale z reguły raz w roku należy go sprawdzić. “

Dr Jewgienij Grekov, androlog, urolog, kierownik Zakładu Urologii Kliniki prof Kalinchenko, mówił też o konieczności regularnych badań kontrolnych dla mężczyzn, jak, według niego, w Rosji poważną patologię wykryty po raz pierwszy dopiero na badaniu fizykalnym w wojsku.

Jedną z najczęstszych patologii jest mikrogenital spowodowany przez zespół Kalmana lub zespół Klinefeltera. Przy tych chorobach penis nie rozwija się: nie rośnie i nie może pełnić swoich funkcji.

Według Grekow’a, przy wczesnej diagnozie można go całkowicie wyleczyć hormonalną terapią, w przyszłości leczenie będzie trudniejsze.

10. Nie wahaj się skontaktować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości.

Jeśli są skargi, udaj się do lekarza, nie należy w żadnym wypadku odkładać na później. Daria Chernysheva zaleca podchodzenie do lekarza z najmniejszą wątpliwością, ponieważ choroby nowotworowe, na przykład guz jąder, rozwijają się szybko i bardzo agresywnie. Dodaje, że leczenie jest bardzo skuteczne, jeśli jest stosowane na wczesnym etapie, dlatego bardzo ważne jest przeprowadzenie niezależnego badania i wizyta u lekarza.

11. Potencjalne problemy mogą uratować życie człowieka

Każde naruszenie w sferze seksualnej jest zawsze złożonym problemem. Z reguły sygnalizują one choroby endokrynologiczne i naczyniowe, których nie można poradzić sobie same.

Daria Chernysheva dodaje: “Ważne jest, aby zrozumieć, że wezwanie lekarza wymaga jakiegokolwiek dyskomfortu w życiu seksualnym: przedwczesny wytrysk, zbyt krótki akt seksualny. Problemy te można skutecznie rozwiązać, co znacznie poprawi jakość życia pacjenta, jeśli natychmiast skontaktuje się z lekarzem. Ponadto stwierdzono, że zaburzenia erekcji mogą być wczesnym objawem problemów z sercem i naczyniami krwionośnymi. W badaniach wykazano, że oznaki zaburzeń potencji pojawiają się 2-3 lata wcześniej niż objawy choroby niedokrwiennej serca i 3-5 lat wcześniej niż możliwy rozwój zawału mięśnia sercowego.

Dlatego wczesne wykrywanie dysfunkcji seksualnych jest w stanie, z grubsza rzecz biorąc, uratować życie człowieka. To pretekst, aby odwiedzić lekarza. Jest to okazja do poddania się szeroko zakrojonemu badaniu w celu wykonania badań krwi, aby wykonać badanie EKG i ewentualnie EchoCG pod kątem oznak choroby wieńcowej.

Daria Chernysheva.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

27 − 25 =